Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çapari avımda gelen Kocaman kolyozlar. 22 Mayıs 2011 Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

İsvicre'den müsafirlerimiz vardı , onları öğle vaktinde yolcu ettim ve hemen tekneme atladım doğru denize, yalnızım biraz kolyoz avlamak istiyorum, sonra mercana bakacağım, çaparimi denize sarkıttım balığımızı arıyorum, meradan 1 mil kadar ilerde balık yazdı, daha evvelde buradan kolyoz aldığım olmuştu, çaparımi suya bırakırken hemen kerderizimi aldım, avlandığım yer balık bulucumda tam 84. 4 olarak gözüküyor, kıyı kerterizini tam fenere göre ayarldım oradaki bir telefon direğine rast geliyor, takım indi takımı suya bırakırken dönerek rolantide devam ediyorum, takım şemsiye gibi balıkların tam üzerine geliyor, balık aldığımı hisseder hissetmez takımı olanca hızla yukarıya çekmeye başlıyorum, takımın yavaş uavaş ağırşaştığını ve artık durma noktasına gelince çekmeyi kesiyorum, ilk tartışımda bütün takım iğne, iğne balık olduğu belli oluyor, balık geliyor arada bir firenliyor bende biraz yol veriyorum ve artık kendi yukarıya gelmeye başlıyor, yavaş tekneye doğru çekerken bu işin en güzel tarafınıda yaşamaktan zevk alıyorum, sıra, balıkların gelişini seyretmeye geliyor, o kadar güzel geliyorlarki bir takım balık dolu gelirken dönerek bir daire ama daireler aşağı doğru çağalıyor ve çok güzel bir görüntü oluşturuyor, inanılmaz güzel kolyozlar, sanki uskumru gibi balıkları iğneden çıkartırken ellerime sığmıyor, bunlar kolyoz azmanları bu balıklara 050 beden iyi dayanıyor, kösteklerim ise 035, boylarını 10 cm olarak tutuyorum, ana misinam 090 ama biraz yumuşak asso çile misina sarı renkte olanından,
    ve balıkları çapari takımımdan ayıklıyorum bu arada martımda tentenin üzerinde beni bekliyor gagası ile tık, tık yaparak, -hadi banada balık ver diyor biraz orta kolyozdan alıp ona verdim looop mideye indirdi, bu arada yarım kova doldu gibi, fazla balığa gerek yok yemlik balığım çıktı, çaparileri toplarken telefonum çaldı ellerimi sildim, bu arada balık avımda gelen telefonları hiç sevmiyorum, neyse cevap verdim, Mercan Kenan kardeşim arıyor, balık varmı diye soruyor, bende var diyorum, -bana biraz yemlik kolyoz verirmisin diyor, -gel yanıma diyorum, aradan biraz sonra gene bir arkadaşla karşılaşıyoruz, -ne haber diye soruyor bende kolyozları gösteriyorum, yemlik istermisin diye soruyorum ve onada yemlik biraz balık teknesine attım, bu arada mercana bakmak istiyorum kolyozlarda kanlı yem hazırladım, kalan balık artıkları için dost martım gene bekliyor iki balık artığı daha verdim ve hemen tekneden uzaklaştı, karnı kocaman kolyozlarla çok doldu,:):):)
    Mercan merama geldim takımı sarkıttım fakat çok sular var dip akıntısı çok fazla takımı yerinde tutmak imkansız, bu av bu şekilde tat vermeyecek yeterli balığımızda var, havada yıldıza döndü, en iyisi limana karnımda çok acıktı öğle yemeği yemedim, Conta kaptan limanda beni bekliyor, İki sevgili arkadaşımda Sami ve Esat onlarada yemek için balıklarını verdim, gerisi Muammer ustanın orada tava yapılacak, masamız her zamanki gibi güzel balıklar inanılmaz lezzetli sanki uskumru gibi çok yağlılardı, işte gene güzel bir Sivrice akşamı yaşadık, sizlere de güzel balık avları dilerim, sevgiler, saygılar hoşçakalın. :):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Ellerinize saglik abi tebrik ederim, nicelerine

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi.
    Güzel kolyozlar.
    Afiyet olsun

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Bereketli olsun Orhan abi kolyozlar harika görünüyorlar...

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Orhan abi, afiyet olsun :)

7. balığasevdalı

balığasevdalı Yeni Üye

tebrik ederim abi.herdaim rastgele

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Maşallah orhan abi, bereketli olmuş, herkez nasibini almış sayende, :) ellerine sağlık....

9. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Orhan Abi uskumru hiç rastgelmiyor mu?
    Rastgele...

10. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Çok teşekkürler Özkan kardeşim, sana da rastgelsin, hoşçakal.:):):)

11. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Teşekkür ederim abi, size gerçekten imreniyorum emekli olunca, yaklaşık 20 yıl sonra :) :) bende sizin gibi yaşayacağım..inşallah