Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çapari hakkında yardım Lütfen

Konu, 'Çapariler' kısmında Hyacinth tarafından paylaşıldı.

1. Hyacinth

Hyacinth Üye

Geçenlerde uğradığım bir alışveriş merkezinden numarsını bilmediğim orta büyüklükte iğneler aldım.Bu iğnelerle tekneden 30 lu yada 40 lı çapari halinde derinlikli salıcam.Sorum ise kolyoz uskumru gibi balıklara kullanılabilirmi bu iğneler yoksa iş görmez mi.Resimden umarım belli olur şimdiden teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozgurarslan

ozgurarslan Daimi Üye

Elindeki muhtelif no iğneler ile ay kısımlarını karşılaştır. Çakmaktan numaradı anlaşılmıyor. İğne büyüdükçe no küçülür, ocean bölümü büyük iğnelerde de tersi. Bu iğne 3 numara gibi ama dediğim gibi çakmak iyi bir baz değil. Diyelim elinde no 2 iğne var nosunu bildiğin bu onun içine kucaklar gibi metal metale sararsa üç numaradır. Buradan nosunu bulabilirsin. Uskumru adında bir balık hala marmarada varsa bu alır, kolyoz için de bence iyi. Ben daha küçük nolar tercih ediyorum, iri istavrit esnekliği sağlıyor. No 5 gibi.

4. Hyacinth

Hyacinth Üye

Özgür abi cevap için teşekkür ederim ben malum bir numara iğne ile karşılaştırma yapıp öyle bir görsellik paylaşayım.Bu elimdeki iğneleride çöpe sallamak istemiyorum açıkcası.Elimde ufak siyah hazır çapari takımı mevcut ama onunlada anca fazla büyüğe kaçmadan mezgit grupları yakalamıştım 4 kiloya yakın ama farklı balıklarda gözüm var acıkcası onun içinde kendim bir çapari takımı üretip büyük iğneler kullanayım diyorum faydası olurmu bilinmez..Bu arada yanlış anlaşılmasın sakın uskumru balığını örnek verdim yoksa yolda görsem tanımam