Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çaparim hep dolanıyor YARDIM !!

Konu, 'Çapariler' kısmında dursun124 tarafından paylaşıldı.

1. dursun124

dursun124 Üye

Aldıgım hazır çapariler cok cabuk karısıyor kendi takımımı yapacak kadarda vaktim olmuo yada vakit ayırmak istemiyorum hazır alıp direk balıklarla ilgilenmek istiyorum cünkü :) Ama aldııgım takımlar bir kaç atıstan sonra ( yakın veya uzak fark etmiyo ) iğneler sudan cıkınca öle bi dolanmıski düğüm olmus sanki aşagıda biri var düğüm atıo çaparinin iğnelerine git yeni çapari al dermişcesine :D Aldıgım takıma ne gibi ufak tefek baglamalar yada değişik bişiler yaparsam hiç vakit kaybetmeden hiç dolasmayan yada dolasma riski cok az olan bir çapari elde ederim SAYGILAR ....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

kaliteli misinadan yapılanlar var,,onlardan iste.Onlar daha dayanıklıdır.

4. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

ben kendi takımımı kendim yaparım evde ne bilim bunun için yeri gelir bir hafta sonumu verecek kadar zaman ayırırım ama bunun kolaylığını av esnasında elimde her zaman 40/50 takım çaparim olur bunun kolaylığını görürüm bir takımı bir daha kullanmam işi bittimi kaldır at yedegi vardır herzaman eve dönüncede kullandığım kadar takımı yapar yerine koyarım ,niye dersen takımı ben yapmışımdır,huyunu bilirim bu hakikaten böyledir ,hangi durumda ,kaç atıştan sonra sudan takımın nasıl çıkacagını bilirim tahmin ederim desem herhalde abartmış olmam,şimdi senin sıkıntına gelecek olursam bence ,hani misal hazır takımlar olduğu için fabrikasyon diyelim çabuk dolanır bu böyle yapacak bişey yok bide takımlarda köstek dediğimiz kısım ince oldumu avcı oluyor ama onunda dolaşmak gibi sıkıntıları var ,2 tl takım daha açmadan dolaşıyo o poşetlerde satılanlar ,sistrafora sarılı olanları kullanıp hep aynı marketten alışveriş yapmaya dikkat et derim nacizane en azından tekrarında gidip sıkıntını paylaşabilirisn .kolay gelsin

5. dursun124

dursun124 Üye

onlar kalın olmuo mu? kalın oluncada balıgın gelme oranı azalıo :confused:

6. dursun124

dursun124 Üye

strafora sarılı olanları kullanıom abi .. hep aynı marketten alısveriş yapıom bi ara gider bi sorarım en iyi malzemesini versin bide onu deneyelim yahu :D

7. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

ha şuda var avlandığın meradaki suyun hareketleri eger su üstü akıntı başka dip başka çalkantılı ise ,çekerkenki senin hareketlerin de etkidir unutma abicim hafif kurşunla atılan çaparide akıntıda kalan takım kendi halinde bile gerilir boşalır ,yani takım katların boşluğunu almazsan bu yüzden ben bistanbul boğazı için örnek vereyim 100/125 gr altında çapari sallarsan ,takımın dolaşma riski artıyor ,

8. dursun124

dursun124 Üye

akıntının cok hafif oldugu zamanlarda bile bnm avlandıgım yerde yani galata köprsünde bile en az 50-75 mi kullanayım karısmaması için ?

9. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

köprüde olduğunu düşünürsem dediğim oluyor demektir yukarı aşağı her hareketinde yukarda bahsettiğim ,oltada boşluklar oluyor kuvvetle muhtemel ,bu yüzden çok dolanıyor yani şöyle düşün hızlı çekip hızlı bırakıyosun burada dolaşıyor işte
    kurşunda hafif olunca olta zıplıyo kurşunu ağırlaştır 100 gr dene daha agır yavaş hareketleri dene sonra tekrar paylaşalım bakalım ne olacak

10. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

dostum çekerken dengeli ve hep aynı istikrarda sar aynı sorun rapala atçek yaparkende olur tek çözümü karıştımadan çektiğin anı unutma ve öyle sar yani kısa kısa degilde mesala uzun uzun çek yavaş yavaş sar dibede fazla sürtme tabi rasgele.

11. dursun124

dursun124 Üye

tecrübe konuuşuyo diyosun yani abi :harika: 75 gr atıcam cünkü en agır 75 aldım inş becerebilirim :rolleyes: