Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Caperlan Northsea surf kamışın katlanır halka kırılması tamiri ?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Ersin1903 tarafından paylaşıldı.

1. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Merhaba saygı değer arkadaşlar ve abiler,

Yazın başında kadıköy - tuzla arası çapari ve hafif yemli avlarda kullanırım düşüncesiyle hevesle Decathlon'dan aldığım Caperlan Northsea 3,90mt surf kamışmın en alttaki katlanır halkası hiç anlamadığım bir şekilde kırılmış ve metaller birbirinden ayrılmış :(

En son kullandıktan sonra kılavuzlarını yıkayıp, bütün kamışlarıma uyguladığım gibi kılavuzları yağlayıp, bezle silip temizleyip, kamışın kendine has halkaları koruyucu plastik başlığı ile yerine kaldırdım ve yaklaşık 2 aydır da kullanmadım... herhangi bir darbeye de maruz kalmadı çünkü kamışı yatağımın altındaki bazaya koydum kılıfıyla birlikte ve oldukça rahat bir alandaydı...

İlk defa başıma böyle bir durum geldi, kamışın garantisi devam ediyor ancak decathlon'a biraz uzak kalıyorum... Bende konuya vakıf bilen kişilere sormak istedim, bu alt perçinli olan halka kamışın sargıları sökülmeden değiştirilebilir mi ? Belki perçinler sökülüp yeni halka takılıp tekrar perçinlenebiliyordur diye düşündüm :rolleyes:

Konu hakkında yardımcı olabilecek veya öneride bulunabilecek olanlardan yorumlarını ve yönlendirmelerini bekliyorum..

konuya dair fotoğraflar aşağıdaki gibi:

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Vural abi nasıl hallederiz bu işi ?? Sen bilirsin bence ;) @shimano

4. shimano

shimano Daimi Üye

Cengizde o parçayı bulursun onlar halleder o olmazsa İstoç kısık balık var oranın teknik servisi de halleder. Kamış tamir konusunda kısık balık daha iyi ama istoctaki şubesi iyi.

Ersin1903 bunu beğendi.
  5. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Üsküdar tarafına yolum düşerse bir göstereyim kamışı cengize o zaman.. İstoç fln çok uzak abi çekilmez o yol, oraya gidene kadar palladium'daki decathlona giderim :D :D teşekkürler Vural başkan ;)

6. shimano

shimano Daimi Üye

Rica ederim uskudarda ki kısık baligada birakabilirsin onlar istoctaki şubelerine goturur yaptırırlar fakat süreç uzar.

Ersin1903 bunu beğendi.
  7. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

konuyla ilgili başka bir önerisi ve bilgilendirmesi olan yok mu? özellikle parçanın perçinden değişip değişemeyeceği ile ilgili olarak ? :)

8. shimano

shimano Daimi Üye

bu arada tum yuzukler sokulecek mecbur cunkı en altdakı yuzuk kırak hal boyle olunca dıger uclarda cıkması gerekıyor.

9. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Vural abi işte o yüzden soruyorum zaten yüzüklerin sargısı bozulmadan alttaki halka perçinlerinden sökülerek değiştirilip yeniden perçinlenebilir mi diye ?? ;)

10. shimano

shimano Daimi Üye

Malesef baska yontem yok yuzuk sargıların bozulacak mecburen en altdakı degılde ustde olsa ıdı daha kolay olurdu ıslem .
    epoksı sargı konusunda kısık balıkcılıgın ıscılıgı gayet basarılı hatta gecenlerde yenı bır epoksı almıslardı onla bır kac deneme yapmıslardı onu gosterdı bana ordakı calısan kısı benım baya hosuma gıtmıstı sargı ıslemı ve ıscılıgı cengız balıkcılıkta epoksı sargı ıslemı ne derece senı tatmın eder bılemıyorum.

Ersin1903 bunu beğendi.
  11. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

O zaman decathlona yol göründü.. garantisi var kamışın, benim hatamda degil, faturasiyla birlikte giderim bi gorusurum elemanlarla ;) gerisi Allah kerim...

Son düzenleme: 8 Eylül 2016
    shimano bunu beğendi.