Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Captain, Alba Star, Silstar... Arkadaşlar, lütfen yardım!..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında erols tarafından paylaşıldı.

1. erols

erols Üye

Merhaba, arkadaşlar! Lütfen, yardımlarınıza ihtiyacım var!..

Yeni bir kamış almak istiyorum - çok pahalı olmayan (15-50 TL arası) normal bir kamış, 4.0 m boyunda, orta sert aksiyonlu (yaklaşık 150-180 gram atalı), hem çaparide hem de yemli avlarda kullanabileceğim, çok ağır olmayan fiber veya karbon malzemeden yapılmış olabilir, sap kısmı çok kısa olmamalı ve kapalı boyu sörf kamışlar gibi çok uzun olmamalı... Marka olarak Captain, Alba Star, Silstar veya başka bir marka da olabilir.

Bu tür kamış kullanan ve memnun olan arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum ve nereden temin edebileceğimi de bildirirlerse çok memnun olurum.

Hepinize saygılar!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Erol Bey,söylediğiniz makinelerden Captain'in Karnak adlı modelini denemiştim.Tabii en fazla üç av seansında işmi gördü.Dördüncüde dumanlar çıkarmaya,cıyırtıya,cazırtıya başladı.Beşinci de kısmet olmadı.Bu makineyi de zorunluluktan almıştım.Yani kullan,at misali.Satan da aynı şeyleri söylemişti.Alba'yı uzun zamandır kullanmadım.15 sene olmuştur.Şimdi Alba'da durum nedir bilemem.
    Karaköy'e uğrarsanız her çeşit ekipmana ulaşabilirsiniz.

4. erols

erols Üye

Emre Bey, ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ediyorum! Yalnız, benim açtığım konuyu yanlış anlamışsınız galiba... Ben makine değil, olta kamışı araştırıyorum - normal bir kamış (sörf kamış değil).
    Elimde 3 adet sörf kamışım var (Shimano, Remixon ve Oscar Tornado) ve bunları zevkle kullanıyorum, fakat problem şu ki daha önce bilinçsizce aldığım birkaç tane normal kamışlarımdan şu anda kullanabileceğim doğru düzgün bir kamışım yok (bunlardan bazıları çok kısa, bazıları kırıldı, paslandı v.s.).
    Bu nedenle 4 m veya 3.90 m uzunluğunda, hem çaparide hem de yemli avlarda kullanabileceğim, çok pahalı olmayan, orta sertlıkte, 150-180 gr atarlı yeni bir kamış almaya karar verdim ve almadan önce de bu tür normal kamış kullanan arkadaşlardan bana kamış tavsiyesinde bulunmalarını rica ediyorum.
    Size tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.