Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇARPMA

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Mert A. tarafından paylaşıldı.

1. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

herkese merhabalar geçtiğimiz haftasonu kefal yakalama hevesiyle avlak yerine gittim. kıbrıs oltasıyla baya denedim ama hafif akıntıdan dolayı ekmek sürekli kıyıya geldi verim alamadım. daha sonra kırmızı kurt ve hafif ağırlıkla denedim uzun süre geçmesine rağmen yine sonuç alamadım. daha sonra yanıma bir kişi geldi çarpma denen yöntemle 5 dk içerisinde 3 balık aldı moral bozukluğuyla oradan ayrıldım allah bilir daha kaç tane yakalamıştır :) benim çarpmayla ilgili merak ettiğim koca denizde tam bizim oltayı attığımız yerde mi balık oluyor da tam oltayı çekerken yakalanıyor veya o tarafa balığı çeken fakat benim fark edemediğim bir yem, renk vb. bişey mi var. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa öğrenip haftasonu tekrar aynı yerde şansımı denemeye gitmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Sevgili mert çarpma yöntemi bize göre pek amatörce bir avlanma şekli değil. sen diğer yöntemler ile devam et derim.;)

coner ve cemiltonguç bunu beğendi.
  4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Çarpma amatör balıkçılığa yakışmayan bir yöntem. Zira yakaladığınızdan daha çok balığın yaralanmasına ve telef olmasına yol açarsınız.

cemiltonguç bunu beğendi.
  5. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

Kefal avlamak istiyorsan bizim burda şekilde avlıyorlar bir bak istersen videodaki arkadaş paylaşmış bazen ekmeğe levrekte çuprada gelir..

Son düzenleme: 17 Aralık 2015
  6. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Mert;
    Sen kendine yakışanı yap,çarpma yöntemi ile avlanmaya kalkışma.
    Bu yöntemle yakaladığını vahşice avlamakla kalmayıp,yakalayamadıklarınında telef olmasına neden olacaksın.:ckskc:
    Bizlere yakışan,Amatör balıkçılığın ruhuna uygun avlanmak olmalı.;)
    Sencede öyle değilmi ?

cemiltonguç, alperserttas ve trkc bunu beğendi.
  7. Mert A.

Mert A. Yeni Üye

çok teşekkürler herkese doğaya saygı duyan birisi olarak bu yöntemin yanlış olduğunu öğrendiğim iyi oldu :)

coner, cemiltonguç ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  8. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

çarpma yöntemi için artık ekmek yerine kurt takmalısın oltaya. hava soğudu onlar da artık yağlı şeyler tercih ediyor. ama benm değişik bi yöntemim vardı. bir tülbent yada çorap içine 3 tane pakmaya (küp şeklinde satılanlardan sanırım yaş maya) at. kokusu zaten ekmek de bundan yapıldığı için etkilidir. misina ile ağzını bağla içinden çıkmayacak şekilde. sonra bunu suya oltanı attığın yerin hemen 5-10cm yanına salla. kokusu ile balık varsa çekersin. oltanda da kurt varsa o balık her türlü oltana vurur. ama kurt ve ekmek atan varsa orada. ekmek ile kefal alma olasılığın düşük. çünkü balık da yağlanmak ve kışa öyle girmek istiyor. haliyle ilk tercihi kurt olacaktır. umarım açıklamam sana da faydalı olur. iyi avlar.

bir de bu yöntemi çarpma ile almak zorunda değilsin. mantarlı olta sallayarak tutan da gördüm.

hatta peynir ve çilek reçelini karşıltırıp ekmek ile hamur yapıp bu çorap içine atarak da etkili bi cazibe yapabilirsin. tabi bu her balığı az da olsa çeker diye düşünüyorum. nacizane fikrim tabiki. ustalar daha da doğrusunu bilir.

9. anıt35

anıt35 Aktif Üye

Balığın vuruşunu hissedeceksin dostum.Kıbrıs takımına 70 gr lık gezer kurşun tak attığın ekmek kıyılamaz bu şekilde. Rastgelsin.