Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çaylağa Yardım :)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında cashbjk tarafından paylaşıldı.

1. cashbjk

cashbjk Yeni Üye

uzun zamandır el oltasıyla avlanıyorum. Peşinde koştuğum levrek ve mavruşgil avları artık el oltasıyla çekilmez bi durum aldı. Gerek yem sıkıntısı gerek yer seçimi artık bu durumdan sıkıldım. Forumdaki gezintilerimden sonra Spinning avcılığına terfi etme kararı aldım. 1-2 gündür malzeme rapala makineler hakkında sizlerin paylaşımlarınızı okudum ve biraz kafam karıştı.

Bu konuya hem yabancı hem çaylak olduğumdan tecrübeli abilerimden önerilerini rica ediyorum. İlk etapta kamış ve makine alıcam. kamış ve makine seçiminde anladğım kadarıyla ağırlık atar ve boy önem arz ediyor.

Boy : 1.80
    Avlanılacak bölge: Karadeniz

Değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürü borç bilirim. saygılar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Marka ve model belirtmeksizin;
    2,40-2,70-3,00m boyunda, tercihen parçalı, 10-30 veya 10 ya da 15-40gr atarlı bir kamış. Bazıları da 20-60 sever ama bana gere en avantajlısı 10-40 gr arasıdır.

2500-3000-5000 kafa arası bir makine

Sizin oraların levrekleri biraz iri kıyım olabileceğinden dolayı da 0,28-0,35 arası misina

4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Normalde kıyıdan ise size 240 Liman gibi yüksek bir yer ise veya kayalık üstü ise 300 öneririm bu tek kamış alacaksan 270 almanı öneririm. Makinada en azından devir hızı 5.1.1 olan 2500-4000 arası bir makina ve yedek kafasının olması artı bir avantaj olur. Misinan en azından 0.28 olsun. Sahteler için acele etme ucuz ve iş yapan sahteler al başlangıç olarak 3-4 tane yeterli olur yığınla almana da gerek yok bolca kaybediliyor başlarda kaybettikçe birer ikişer alırsın. Sahteleri özelden yazacam genel düşüncem ucuz olan bırak ucuz kalsın bu nedenle özelden yazacam.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. around deep

around deep Aktif Üye

Deniz icin 270cm'in, tatli su icin 180cm'in altina dusmeden butcene uygun kendini kanitlamis bir markayi tercih edebilirsin. Zaten zamanla sana uygun kombinasyonu kafanda olusturacaksin. Ilk etapta cok para harcama derim

Edit: Seref Agabey zaten yeterli bilgiyi vermis.

6. cashbjk

cashbjk Yeni Üye

önerileriniz için çok teşekkür ederim. Haftaya dükkanları gezicem bakalım.