Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çelik tel çeşidi?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında M.Taha D. tarafından paylaşıldı.

1. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Hayırlı günler değerli hobidaşlar.. Turna avında genellikle çelik tel kullanmıyorum ip misinayı direk klipse bağlıyorum fakat son avımda balığın ipi koparmasindan sonra çelik tel arayışına girdim.. Youtube da rus bir balıkçınin turna avında kullandığı çelik tel hoşuma gitti.. Tel boyu kısa 8 cm civari ve birbirine sarmaşık gibi dolanıyor enteresan bisey anlamadım.. Sahteyi değiştireceği zaman ip gibi dolandırarak çözüyor daha sonra çelik teli sahtenin halkasından geçirerek tekrar sarıyor.. Böyle bir çelik teli nerden bulabilirim haftalardır arıyorum ama tam ismini bilmediğim için bulamadım.. Yardım için şimdiden teşekkür ederim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Screenshot_2016-08-09-12-21-01.png Screenshot_2016-08-09-12-20-53.png Screenshot_2016-08-09-12-20-47.png Screenshot_2016-08-09-12-20-30.png

trakonya79 bunu beğendi.
  4. eylmz

eylmz Daimi Üye

Aynı şey benimde basıma geldi hemde hayatımda ki en büyük turnayi kacirdim birde o gün isyerinde. acemi Arkdaslar yanımda idi dillerine sakız olduk
    Peki niçin bu tel normal teller degil
    Bu teli hic görmedim ☹️

M.Taha D. bunu beğendi.
  5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Valla hocam bende görmedim.. Diğer teller gibi aksiyonu bozmuyor çok ince bir yapısı var ayrıca klipsede gerek yok teli direk bağlıyor sahteye..

eylmz bunu beğendi.
  6. Ercüment

Ercüment Aktif Üye

İnce "gitar" telinden yapılabilinir.;)
    denemek lazım.

Red Snapper, Ogiveogi ve M.Taha D. bunu beğendi.
  7. setko

setko Üye

Surflon markasını tavsiye ederim çok ince dayanıklı ve esnektir. Aksiyonu bozmaz fakat maalesef çok pahalıdır :(

M.Taha D. bunu beğendi.
  8. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Misina gibi bobine sarılmış şekilde var onu nasıl kullanıyoruz acaba?

9. Nut

Nut Aktif Üye

Bulundugum bolgede 120 cm ve uzeri turnalar cok.. Turnanın piyasada satılan klipsli çelik telleri kopardagini usta balikcilardan duydum.. Önemli olan dişli turnaya denk gelmek.. Çözüm kaliteli orgu misina.. Berkley marka tirtikli misinalar bu is icin uygundur.. Lakin kamisin halkalarini testere gibi kesiyormus.. Kamisin halkalarinin cok iyi olmasi lazim.. Extreme malzeme lazım.. Kendi misina sorunumun da çözümünü bulmus bulunmaktayim.. ;)

ÖRGÜ İPLER olta balıkçılığı dalış malzemeleri outdoor avcılık malzemeleri kamp malzemeleri

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
    M.Taha D. ve Ethem bunu beğendi.
  10. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Benim en son avımda kopan misina Whiplash pro du.. :) daha sonra aynı misinayla aynı büyüklükte bir turna daha yakaladım ip kopmadı bunun en büyük nedeni ise turnanın sahteye saldırma yönü.. Eğer takibe arkadan başlayıp saldırırsa sahteyi bütün halde yutuyor ve ip kopuyor.. Eğer yandan saldırırsa iğne yanak tarafına takılıyor.. Sonuç olarak şans işi.. Ben bu riski en aza indirmek için çelik tel kullanmaya karar vermiştim ama bulamadım en iyisi yeni bir düğüm şekli bulmak.. :)

Nut bunu beğendi.
  11. Nut

Nut Aktif Üye

Sic halkalari kesemez herhalde ??

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016