Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cep telefonlarında navigasyon ve gps uygulamaları

Konu, 'Genel Konular' kısmında murat48 tarafından paylaşıldı.

1. murat48

murat48 Aktif Üye

Çokta pahalı olmayan, nokia nın bir modelini kullanıyorum. İnternette dolaşırken bu telefonda navigasyon özelliği bulunduğunu belirtmiş. Şu an bu konuda araştırma yapıyorum. Yani gps gibi kullanabilecekmiyim bilmiyorum. Olursa yaşadık. Haydi burada mercan var işaretleyeyim, burada hani çıkıyordu boşverelim. Aman şurada jig ile bir sinarit almıştım birde oraya bakalım. Cep telefonu zaten yanımızdan ayırmadığımız bir parçamız olmuşken , varsa böyle bir özelliği neden kullanmayalım ki ?
    Araç navigasyonu almıştım. Nedense denizde yer işaretleme işi çok sağlıklı olmadı diye düşünüyorum. Cepten bu işi yapabilirsek hepimize faydalı olur.
    Haa bu arada telefonum nokia c5-00 . Yani pekte pahalı modellerden değil. Konu ile alakalı bilgileriniz varsa paylaşır mısınız?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Murat Bey, telefonunuzda OVİ Haritalar adında bir uygulama yüklü ise navigasyon vardır. Fakat ovi harita bana pek kullanışlı gelmedi.

Telefonuma bu siteden Garmini yükledim. Ovi ye göre biraz daha kullanışlı.

Garmin Mobile XT v5.00.50 Kurulum Kılavuzu by Reis-i Eagles

Eğer telefonunuz bu uygulamayı destekliyor ise önergeleri takip ederek sizde yükleyebilirsiniz.

Telefondaki navigasyon şarzınızı çok kısa sürede bitirmektdir ve araç navigasyonları kadar kullanışlı değiller. (Belkide benim kullandığım öyleydi.)

Yoğunlukla araç navigasyonu kullandığım için telefon navigasyonu hakkında fazla bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar belki daha detaylı açıklama getirebilirler.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

I phone 4 de navigasyon kullanıyorum harika :)

Deniz haritaları, gps vs hepsini yükledim :)

5. guray.85

guray.85 Aktif Üye

sımdı balık bulucu gorevını yapıyormu telefon?

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Balık bulucu görevini yapmıyor, yapaıyor diyen programlarda var ama inanmıyorum.

Bahsettiğim olay kerterez almak istersen yardımcı oluyor.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Telefonlardaki GPS özelliği asistant GPS dir.
    Yani içinde bir GPS modülü yoktur. GPS özelliğini kullanabilmek için mutlaka internet abonesi olmak gerekiyor.
    Çoğunda harita olarak google maps var ve bu haritalar hiç te kullanışlı değil.
    Zor zamanlarda iş görse bile diğer gpslerin yerini tutmadığı aşikar.
    Sanırım iPhone bu kategori dışında tutulabilir ama ona da fiyatı nedeniyle yaklaşmak pek kolay değil.

8. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Telefonumda orjınalinde türkiye haritası yüklü olmasına rağmen, birde aşağıda linkte verdiğim googlemaps var, bunuda kullanabiliyorum, ayrıca arabamda kullandığım navıgasyon cihazım, telefonda kullandıklarımdan daha iyi, daha kullanışlı. Google Earth tende görüntü yüklemesi yapabiliyorum, yer işaretleyebiliyorum.

http://www.baliksevdam.com/forum/cep-telefonu-ve-google-maps-1173.html