Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cep telefonu ve google maps

Konu, 'Genel Konular' kısmında ykbilen tarafından paylaşıldı.

1. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Arkadaşlar sürekli balıkta olduğumuzdan faydası olur diye düşündüm,cep telefonunuzda navigasyon olmasa dahi java desteği var ise haritayı indirim internet üzerinden kullanabiliyorsunuz,ben şahsen bu kdara detaylı olduğunu bilmiyordum.

cep telefonunuzun browserından << www.google.com/gmm >> linkine girerek işlemi yapabilirsiniz.

Ürün tamamen ücretsiz olup sadece kullanımı esnasında servis sağlıyıcınız tarafından internet bağlantı ücreti alınmaktadır,Eğer aylık paketiniz varsa bu sorunda ortadan kalkıyor.

www.google.com/gmm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Bende bu konuya bir ekleme yapmak istiyorum musadeniz olursa.

Vodafone kullanıcıları için aylık internet paketi sadece 7,99 tl. hemde sınırsız, bende en yakın zamanda sırf bu google maps için vodafone'a geçip internet paketini satın almak düşüncesindeyim. aylık çok az bir ücretle navigasyon sahibi oluyorsunuz gibi birşey, hemde istediğiniz an internetten forumada girebilirsiniz.

İlgili link;

http://www.vodafone.com.tr/Internet/cepnet-internet-paketleri.php

4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Konu güzel olmuş. Kendimce birşeyler aktarayım ben de.

Google maps programını, cep telefonunuza kurunca telefonunuzda GPS özelliği olmasa da, konumunuzu en yakınınızdaki GSM vericisine göre ayarlıyor ve 0.5, 1, 4 km gibi yanılma payıyla yerinizi işaretliyor.

Programda sesli olarak bir adres belirtip haritada aratabiliyorsunuz, türkçe desteği şimdilik olmadığından, bu özelliği kullanırken, kelimeleri ingilizce okunuşlarıyla telafuz etmeye çalışın. O vakit çalışıyor:)

Zaten rota çizme, yol tarifi, en yakın eczane, durak v.b. bilgileri normal google maps ile aynı.

Vodafone'un bu tarifesi hakikaten sıcak fırsat, sınırsız olması özelliği ile.
    Aylık pakete abone olursanız, 100mb veriye kadar 3G hızını kullanabiliyosunuz, 100mb'ı geçince hızınız EDGE hızına düşüyor.

Yani interneti az ve öz kullananlar için 100mb sınırına kadar çok hızlı, sömürmeyi seven, hep nete bağlı kalanlar için ise, çıldırtmayacak, tatmin edici bir hızda internet.

Biraz ince hesaplara girersek, suyunu çıkarma limitlerini de belirleyebiliriz,
    Aralıksız şekilde dosya indirmek isterseniz, günde yaklaşık 1 gb veri indirebilirsiniz. Ayda 30 gb civarı kotanız var gibi olur.

Kimi adsl aboneleri için bir kurtuluş yolu olarak kullanılabilir.
    15-20 lira civarı sabit telefon ücreti ve 29-49 lira civarı adsl ücreti ödüyorsanız bu ikisinden de kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarınız ve cep telefonunuzu bluetooth ile bağlayıp, cep telefonunuz üzerinden bu aylık sınırsız interneti bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Ben şu anda öyle yapıyorum :) Yazdan yaza geldiğim memleketimde eve adsl almaktansa bu yaz bu şekilde nete girebiliyorum.

Adsl v.b. internetinizi kapattırmayı kafanıza koyacaksanız, şunları da iyi kavramanız gerek.

Bu şekilde 8 liralık internet ile film oyun müzik v.b. arşivi yapmanız kangıren eder sizi. Hem bişey indirip hem de sayfalarda gezmek çok yavaş kalır.
    Facebook, youtube v.b. sayfalarda gezerken videoları donma yaşamadan izlemeyi unutun. 4-7 kat daha yavaş inecektir giriş seviyesi adsl bağlantınıza göre.

Avea'da da aylık internet var 8 liraya ama 100mb indirme sonrasında internet ayrıca para yazıyor.

Not: Bu bahsettiğim aylık internetin, VINN, VODEM, JET gibi aparatlarla sahip olunan internetle alakası yoktur.