Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Certate 3000 JDM Twinpower 4000 XG takası

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Burak Kızılırmak tarafından paylaşıldı.

1. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Söz konusu hızlı makine istendiği için 2013 Certate 3000i Twinpower 4000 XG ile Certate yi takas etmek isteniyor.

Makineleri kiyasladiğımizda sizce hangisi üstün olur ? tabi birisi 4000 birisi 3000 binlik bir makine :) biri normal hızda birisi hızlı devir her ikisi de JDM

Fiyat ve performans olarak hangisini tercih ederdiniz ?

Hangisi Nerede avantajlı olur v.s

Son düzenleme: 5 Aralık 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Ben shimanocuyum kesinlikle twin derim, certateyi çok güçlü görmedim açıkçası.

4. Burak Kızılırmak

birisinin drag 7 kg kalama değeri ama çekisinin twice göre daha iyi olduğu söyleniyor. Drag sisteminde daha iyi bir özellik varmış galiba twin power sahibi kararsız küçük kafa olduğu için salınım da geri kalır diye düşünüyor ama çekişinden daha memnun kalacağını düşünüyor. twin power da 6 kg standart sürtünme maximum sürtünmde ise 11 kg cekeri gözüküyor ama certate büyük balık da daha rahat zorlanmaz diyor v.s gibi bir durum var.

Yani certate görünüşte güçsüz olsa bile çekimde ve dayanıklılık ta daha iyi olduğunu iddia ediyor
    bize özellikle certate kullanıcısı lazım

5. taner.a

taner.a Aktif Üye

Bende daiwacı olarak certate derim, magseal yeter kafam rahat kullanırım,Elimdeki Caldia yı certate ile değiştireyim diyorum esasında caldia da güzel ama bakalım.Shimano da Stella veya kullanmadım ama vanquish falan almak lazım herhalde.

6. kalamarcı

kalamarcı Üye

Certate candır, daima daiwa...

7. Burak Kızılırmak

twinpower mrbla olarak bir 100 150 tl yukarıda

daiwa ci olan arkadaşlar cekeri dendiği gibi sağlam mi sır certate nin bu megseal özelliği tam olarak ne os yapar

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Daiwacılar ile Shimanocular çıkar şimdi meydane... İkisi de güzel makine çok fazla düşünmeye gerek yok. Alımda sadece devir oranını göz önüne alın bence. Bide caldia vardı arkadaşın tekinde beyaz olandan hiç kalama sesi yoktu yaw. Hani vardıda tınlamıyordu çok azdı.

9. Burak Kızılırmak

Megseal twine göre dayanıklılık ve uzun ömür de cidden avantaj sağlar.

10. Burak Kızılırmak

kalama ayarında gücünde ve seste bir de meg seal tuzlu suya certate önde gibi ama twin drag gücü olarak bayagi üstün gözüküyor

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Shimano ile ilgili verilen drag güçlerine pek bakmayın maksimumunu yazarlar genelde. Normalde daiwa ile filan aynıdır. Dediğim gibi zor karar bende zamanı geldiğinde bir certate almayı planlıyorum ama deneysel makine alacak bütçem yok o yüzden daha önce kullanılmış ve beğeni kazanmış oyuncaklar alıyorum.
    Yurt dışı sitelerine de bakabilirsiniz orada da güzel ve objektif yorumlar oluyor.
    TackleTour • View topic - twinpower or certate mesela bu topic

kalamarcı bunu beğendi.