Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇEŞME VE SİNARİTLER :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında serkan22 tarafından paylaşıldı.

1. serkan22

serkan22 Üye

Merhaba arkadaşlar...Dün askerden gelen arkadaşım Gökçeye moral olsun diyerek 2 hafta öncede ip misinayı patlatan Akyalarımızı ve Sinaritlerimizi ziyaret etmek için Çeşme ye gittik.Sabah 9 da denize açılıp zargana avımıza başladık....Maalesef istediğim burun ucuna kadar 1 tane bile zargana alamayınca hiç bekleme yapmadan Eşek adasına basıp gittik...Yeni Rapalalar deneyecektim ve meramıza girdiğimizde ATTIM AĞZINA GİTSİN BOĞAZINA :) diyerek 2 si dip birisi su üstü 3 takımı birden salarak başladık sırtıya....ilk 20 dk tık yoktu...öyle olunca hiç girmediğim bir bölgeye yöneldim ve bu sefer orada sırtıya başladık 15 ci dakikada balık atladı ve o güzel cırrrrr melodisi başladı .... orta boy bir Sinariti aldık tekneye ...Keyfimiz yerine gelmişti.Saat Sinaritin başladığı saat tı...11 olmuştu...Bu taşları çok sevdim ve tekrar çekmeye başladık....30 dk. sonra muhteşeöm bir cırrrr sesi ve mücadele başladı.....tahmini 6-7 kg bir sinarit su üstünde taklalar atmaya başlamıştı ...keyfimize diyecek yok fakat one son bir kafa darbesi ve misina patladı...80 Lb ip misinam koptu...Geçen haftada canlı zargana çekerken Akya ipi kopartmıştı...bu ipin 3 cü senesiydi ve ben hiç iyi bakmayıp yıkamıyordum....kötü tarafı kemeraltına gidip ip almayada üşenmiştim.Sonra moral sıfır tekneyi karıştırırken ABD den arkadaşıma getirtiğim 90 Lb 300 mt bir ip misinayı bulunca deli gibi sevindim yarım saatte diğer ipi atıp onu sardım ve tekrar devam..........Eeeee artık en baba meramıza gelmişti başladık sırtıya teknede cıt yok gözler kamış uclarında...kalamalar gereğinden daha fazla kapalı ve o muhteşemm ses.....cırrrrrrr ve mücadele güzel erkek bir Sinariti de teknemize alınca moralimiz artık yerine gelmişti.Dönüştede mercana cıkan arkadaşlarımızla karşılaşıp bordalandık ve onlara sıcak çay yapıp başladık full sohbete....Tabiki dönüşte keyifle tepede ki çıkmaya başlayan ayla birlikte doğru limanımıza....Deniz ana yine kısmetimizi vermişti....2011 hepimize bol balıklı ve trofeli olsun dilerim...

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Serkan,
    Süper bir av, süper bilgilendirici bir rapor olmuş.
    İlk 80LB ipi patlattı deyince ne balıkmış dedim. Fakat 3 yıl deyince sebep belli oldu.
    Sanırım bundan sonra ipinizi farklı kullanacaksınız;)
    Keyifli avlarınızın devamını dilerim.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Heyecanlı ve verimli bir av günü olmuş

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Tebrikler başarınız daim olsun bakim yapmayı hattırlatmak simarite kalmış artık unutmazsın insaallah :) rastgele

6. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Tebrikler rastgele.

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler serkan,çok keyifli çok güzel bir av günü olmuş,balıklarda muhteşem.....

8. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Tam karşımızdaki bu adada güzel sinaritlerin dolaşdığını duymak bizleride heyecanlandırdı güzel avınızı tebrik ederim...

9. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Ne güzel balıklar,tebrik eder,devamını dilerim
    Sevgiler

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

AH ŞU CIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR SESİNİN GÖZÜ KÖR OLSUN MOZARTIN TÜM SENFONİLERİNE 5 ÇEKMESSE BİŞE BİLMİYORUM.....:)

11. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler. Tekne rotanın kendi sitesindeki resimlere göre oldukça büyük görünüyor. Güle güle kullanın.