Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çeşmeden toplu rapor

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

selamlar son 4-5 avımdan bir rapor özetlemek isterim.

çeşmeye taşınalı uzun zaman olmadı. taşınma derdi işler güçler derken bir süre ava çıkmadım. geçtiğimiz haftalarda bir punduda getirip dışarı attım kendimi. soluğu dalyan tarafında aldım. liman ağzında pasımız gitsin diye hayebeye atıp çektim ama bir şey olmadı. gündüz vakti hava da güzel kafamı dinledim. orda tanıştığım at çek yapan bir arkadaş bana çeşme liman tarafını önerdi iyi dedim hadi gidelim levrek ve turna yapıyomuş.

mekanımıza vardığımızda hava henüz kararmıştı millet patır kütür balık alıyordu. ben daha takımı bağlayana kadar bizim eleman küüt diye koca turnayı kaptı. vay anasına dedim hemen gönderdim oltayı. ikinci atışta turna bindi. kıyıladım ama iskele çok yüksek. balığı tartarken benin 0.23 misina sizlere ömür. balık sahte ile birlikte gitti. acıdım balığa. dönüp takımı hazırlarken eleman bi levrek kaptı. arka tarafta bi kamış kırldı balık tartarken. ulan dedim nereye geldik. takımı hazırlayıp oyuna geri döndüm. balık biraz seyrelir gibi oldu.

bi yarım saat sonra bi ispendek irisi benim olataya bindi. yavaşça kıyıladım. benim eleman abi dedi ben alıcam balığı sen dur. tuttuğu gibi misinadan attı iskeleye. oh dedim keyfim yerine geldi. bi yarım saat sonra bide turna bindi, onuda aynı taktik attık iskeleye. iki balıkla çeşmedeki ilk avımdan eve gururla dönüp kameraya pozu kestim.

ertesi gün durumuyum aynen mekana. erken vakitte çok sert bi vuruş aldım. balığı alamadım. daha da tık yok. eve elimiz boş döndük. ardından 5-6 gün daha elimiz boş. demekki o günde bi keramet varmış. herkes bişeyler dedi, ama kim bilir.

2 gün önce yine vakitlice yerimi aldım. hava yatık. suyun üzerinde oynaklar görüyorum. ama bizim sahtelere dönüp bakan yok. levrek mi turnamı tartışmaları dönüyor. hava iyice karardıktan sonra yanımdaki arkadaş bi turnayı gözünden vuruyor. sahde duel - sarı turuncu (limon küfü diyorlar burada). bende limon yok o gün. uzun zamandır vuruş alamadığımdan yanıma almadım çünkü. kendo sea bass 145 in sırtı bal rengi olanı ( 5 numara sanırım ) ile çalışıyorum. eleman sırıtıyo bak diyo bununla alınır balık. hafif kıl oluyorum ama haklı, renkli sahteleri sevdiğini duymuştum turnanın. kısmet deyip çalışmaya devam ediyoruz. derken elaman bi ispendek kapıyo. burda iş biraz ilginçleşiyor. çünkü oldukça hızlı sarım yapıyoruz. ulan diyorum gece vakti levrek bu hızda nasıl atlıyor bu yeme. yinede tam gaz sarmaya devam. hop bi ispendek benim oltaya biniyor, hop bitane daha aynen bi tane daha. tamam diyorum benden bu kadar. sigaramı yakıp muhabbete başlıyorum. tahminimce balık ufak ve o sırada oldukça agresif olduğundan bizim sahteleri es geçmiyor. hani çakmak atsak saldıracak balık o durumda bence. 3 ispendek ile dönüyorum eve.

bu akşam yine aynı yerdeyiz. giderken ryobi nin modelini hatırlamadığım bir limon rengini kapıyorum. niyetim onunla çalışmak. at çek derken hava kararıyor. benim olataya sağlam bir bir vuruş alıyorum. sert bi tasma atıyorum. bu sefer aldım balığı. centilmence bir mücadele oluyor. balığın pestilini çıkarıyorum. yan taraftan bir kepçe imdadıma yetişiyor. balığı kepçeleyip alıyoruz. aslında benim için av burda yine bitiyor aldık nevaleyi. sigaramı yakıyorum muhhabet sohbet arada at çek ama balık almayacağım belli. öle geliyo bana ve genelde öle oluyor. tabi eve dönünce makinaya pozu yine aynen kesiyorum : )

daha iyileri, irileri sizlere nasip olsun.
    cümleten rastgele.

ekipman
    2.70 10-40 okuma V system,
    shimano nexave 2500
    okuma seabass 0.23 ( ama değiştirecem daha kalın birşeyler lazım )
    muhtelif kendo seabass minnow 145

Ekli Dosyalar:

mctymn, vetburak35, Plankton ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pars

pars Aktif Üye

Vaktim olsa, arabaya atlar gelirim Çeşme Limana! O derece kıskandım :)

İspendekler büyüsünde gelsin...

agartan bunu beğendi.
  4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

çok uzun zaman olmadı at çeke başlayalım ama yinede bayağı attım çektim doğrusu. bi kere denk gelmedi şöle güzel bi paşa. ama gelicek denemeye devam.
    limana herzaman bekleriz : )

pars bunu beğendi.
  5. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler keyif verici

6. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

eyvallah ustam

7. taner.a

taner.a Aktif Üye

Tebrikler ,çok güzel av yapmışsınız,
    Yanlız araya sigara reklamı alınmış gibi bir rapor olmuş.Çinden elekronik sigara söyledik bakalım.Bırakırız umarım.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Adil
    Güzel ve heyecanlı avlar yapmışsın.
    Daha da güzelleri rast gelsin

9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Çok güzel akıcı anlatmışsın hikayenin içine aldın bizleri...Levrek için Sert sahteleri çok hızlı çekiyoruz değil mi ? Bende heveslendim arada gidiyorum ama biraz karmaşık işler..silikonla, sert sahtelerde denedim. Burdan ne kadar okursak okuyalım yada videoları izleyelim oltanın başında durumlar değişip bilgiler sıfırlanıyor sanırım tamamen deneme yanılma kendimiz tecrübe ederek sindireceğiz..Bilgili dostlarımızdan Silikonları yavaş ,sert sahteleri hızlımı çekiyoruz..Ragotlarla ilgili güzel yazılar okumuştum forumda yeşil olanını Jigheadle yavaş sarım denemeye devam mı etmeliyim yoksa Sert sahtelerlemi yardımlarınız için teşekkür ederim.

10. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

saolun cümleten. sigara reklamı için özür dilerim : )

mehmet usta levrek konusunda ki sorularının pek çoğunun cevabı forumda var. aslında yazmışsın sende "oltanın başına geçince işler değişiyor" diye. bende sana katılıyorum. silikonla çok yavaş çekerek te balık aldım jet gibi sararakta. aynı şekilde sert sahtelerlede bu durumu yaşadım. tecrübe etmek lazım en güzeli, deneye yanıla.

ama yeri gelmişken nacizane bir fikrimi paylaşayım bence levreğin 3 tip ruh hali var. biri çok az denk geldiğim "agresif" ruh hali. o sırada balık av peşinde oluyor ve ne atsanız nasıl çekseniz oltaya saldırıyor. bir diğeri "olağan" durumu ki burda balığı kandırmak yine mümkün. forumda ki ustaların yöntemlerini izleyerek balık almak olası. bir diğeri de "pasif" ruh hali işte bu noktada iş biraz zorlaşıyor tecrübe ve ustalık devreye giriyor. havayı, suyu, ışığı iyi yorumlayıp uygun ekipmanla balığı ancak ustalar alabiliyor bizimki acemiler havayı alıyor : )

cümleten rastgele.

coner ve taner.a bunu beğendi.
  11. fx233

fx233 Aktif Üye

Tebrikler guzel av olmuş.........................