Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cibali - Haliç olta atacak yer olmaması ?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında gsozata tarafından paylaşıldı.

1. gsozata

gsozata Aktif Üye

S.a arkadaşlar

Yaklaşık 20 yıldır Eyüp / Alibeyköy' de oturuyorum. Haliç temizlenmeye başladıktan sonra yeşil alanlarda gezerken bolca kefal tutanlara denk gelirdim ama ciddi manada balık tutulabileceğini hiç düşünmüyordum.

Haftasonu eşim ile birlikte İ.B.B. Sosyal tesislerine kahvaltıya gittik, kahvaltı sonrası biraz yürümek istedim. Bir baktım oda ne sosyal tesislerden unkapanı köprüsüne doğru neredeyse olta atacak yer yok o kadar kalabalık.

Kovaların çoğu kapalı olduğu için balıkları tam olarak kontrol edemedim, ama 5 litre su şişesi kullananlarda 2 - 3 tane çinekop gördüm.

Dün gecede boğazdan dönerken dedim yolu uzatayım galata köprüsü ardından buraya bakayım dedim. Sabah saat 7 civarı inanır mısınız boğazda ve galata köprüsünde bu kadar kalabalık yok. Hafta sonundan daha kalabalık yan yana onlarca olta. Park edecek yer olmadığı için durup balık durumuna bakamadım.

Sizce buranın sırrı nedir arkadaşlar, altın boynuz' da gerçekten ciddi manada balık olabilir mi ?

Not : En kısa zamanda gidip yemli denemeyi düşünüyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. maskot321s

maskot321s Üye

Abi ben metrobüste geçiyorum o tesislerden bi ara merakımı çekti gidip bakim dedim dediğin gibi güzel balık yakalayanlar oluyordu ama denemek hiç nasip olmadı belki bir gün beraber olta atmak nasip olur oralarda

gsozata bunu beğendi.
  4. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Abim ben 1995'te galata, unkapani o civarlarda baliga basladim galatan cikan baligin ve cesidin haddi hesabi yok ve unkapani koprusunden palamut, cinekop, izmarit ve diger turlerdende o zaman cikardi temizlendikten sonra gitmek kismet olmadi ama eminin suan guzel balik cikiyordur bu ara eminonunde calisiyorum ve sabah suyuna bir spin denemesi yapasim var.

gsozata bunu beğendi.
  5. maskot321s

maskot321s Üye

biz geçen sene felaket mezgit ve izmarit alıyorduk iri bi şekilde haliçten ama açıkcası yiyemedik 1 kova balığı tadı çamur gibiydi