Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çıkrık makine ve lead core line tavsiyesi..

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında seikott tarafından paylaşıldı.

1. seikott

seikott Üye

Merhabalar , sırtı ile balık avına merak saldığımdan şu sıralar Akın kaptanı meşgul ediyoruz:) ona çok yüklenmemek için genel olarak sırtı avında kullanabileceğim
    yurt dışındanda alınabilecek bir çıkrık makine tavsiyesi rica ediyorum.
    Çıkrık makine kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.Forumlardan araştırdım bazı isimler ön plana çıktı karar aşamasındayım.
    Ayrıca alacağım bu makine ile akın beyin de tavsiyesi ve araştırmlarım neticesinde
    lead core line (kurşun çekirdekli misina) kullanmayı düşünüyorum. Sizler içinde uygunmudur? Misina için önerebileceğiz LB ve marka varmdır?
    teşekkür ederim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. seikott

seikott Üye

Merhaba arkadaslar konuya pek cevap gelmedi..
    Uzak doguda bir balik ekipmanlari fuarina gidecegim fuardan da bir takim ekipmanlar almak istiyorum.
    Hem jigging ( light jig-inchiku vs..) hemde tekneden sirti trolling yapmak istiyorum.Herk ikisi biraz farkli olsada cikrik makinelerin bazilarindaki cift devir ozelligini kullanabilecegim tavsiye edildi, Cikrik makinalar hakkinda bilgisi olan arkadaslarin varsa model tavsiyelerinede ihtiyacim olacak.
    Yardimlarinizi beklerim..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Benim bildiğim tek lead core kullanıcıs Akın Kaptan.
    O'da uzun zamandır pek online olamıyor sanırım.
    Görmüş olsa mutlaka yanıtlardı.

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Mehmet merhaba,
    Ben kullanmıyorum ama aramızda çıkrık makina kullanın çok sayıda arkadışımız var, sanıyorum bu sıralar av raporlarından konu pek dikkat çekmedi, bilgisi olan arkadaşlar eminim yardımcı olacaklardır. Alacağın makina şimdiden hayırlı olsun umarım güzel avlar yapırsın. :)

6. seikott

seikott Üye

Tesekkurler oktay..
    Bekliyorum :)

7. seikott

seikott Üye

Akin kaptan cok yardimci oldu saolsun..
    Makine secimi sikinti oldu,,
    tesekkurler..

8. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

İyi günler bütçenizi bilmediğim için net birşey söyliyemiyorum ama benim tavsiyem çift vitesli level drag metal bady bir makina olsun penn - shimano seçersen birdaha makina aramak zorunda kalmazsın ağırlıklı ip misina dada berkley alırsan çok rahat edersin 55 - 80 lb arası olur ama tamamen sallıyorum çünkü hedef balık ve merada çıkabilecek balığa göre buna kendin karar vermen gerekiyor .

9. seikott

seikott Üye

Selcuk bey tesekkurler..Cift vitesli dusunuyorum acikcasi fiyat araligim fuara gore degisecek :) fazla da acilmak istemiyorum. Simdilik yetecek bir makine ve kamis + ip vs.. dusunuyorum.Soylediginiz markalar ilgi alanimda saolun..:)