Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çinekop mu yoksa?

Konu, 'Genel Konular' kısmında khyalp tarafından paylaşıldı.

1. khyalp

khyalp Aktif Üye

Arkadaslar İzmir'de bir kapalı pazar yapılan çok yanlış ne niyetle yapıldığı asikar ama hiç hoş değil bir yanlışlık olamaz çünkü tezgahta çinekop malesef yoktu. 20150410_193209.jpg

tehlikeli_29 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Çinekop İstanbul olsa 45 TL'den aşağı olmazdı. Geniş diye istavritleri dayamışlar :)

4. Dargan

Dargan Aktif Üye

Çinekop'un ağız yapısı biraz daha uzundur alttan. Lüfer'e benzer. Alttakiler belki diyeceğim tam anlayamadım ama üstekiler kesinlikle Çinekop değil.

5. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Adi insanlar ya tirsiyi çinekop diye satıyorlar 10 tl ye gizli çekim yaptım mecburen 28 Mart 2015

6. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

20150328_154959.jpg

7. night fisher

night fisher Aktif Üye

İstavriti bile tanımıyorsa müşteri,o balığın üzerine kalkan yazsa sahtekar esnaf,müstehaktır diye düşünüyorum.Salı günü,pazarda çilek tezgahı,etikette ''çilek dağdan'' yazıyor(uludağ çileği meşhurdur bursada,tamamı yurt dışına gider sezonda haziran -temmuz)) o gün uludağda kar kalınlığı 145 cm,çilek yetişen bölgenin yolu kardan kapanma tehlikesi altında ama ne gam,yalandan ölmüş tek kişi olmamışki tarihte...

8. Dargan

Dargan Aktif Üye

Kanan insan hatalı olabilir. Ancak bir insan bilmiyor olabilir. Hele bayanlar. Eşleri çalışıyorsa ve balık almak istiyorlarsa bilmiyor olabilirler. Ayrıca bilmek zorunda da değiller. İnsan bilmiyor diye satıcının ona kol gibi kazık sokması müstehak mı ? Yol bu mu ?

Can_Ordu ve Mesut1903 bunu beğendi.
  9. night fisher

night fisher Aktif Üye

İzmirli simite gevrek,mısıra sarı darı der,demekki istavritede çinekop diyormuş:)
    Gerçi trança bebelerinin, antenli mercan diye gömüldüğü bir bölgeden bahsediyoruz,olurmu olur:krnz:

Mesut1903 bunu beğendi.
  10. night fisher

night fisher Aktif Üye

Bilecekler,bilmezlerse kol gibi kazık herzaman hazırdır.Bazen kazık yemekde öğrenmenin başlangıcıdır,mesela ben,senin yaşında kalkan diye vatozu satın almıştım,tavaya attım,mutfak umumi hela gibi sidik koktu.30 SENE GEÇTİ,değil kalkan,sulavezi deki reef balıklarının alt türlerini öğrendim bu süreçte...

11. Dargan

Dargan Aktif Üye

Bence bilmek zorunda değiller. Özellikle bir bayan pazara çıkıp ağız tadı ile balığını alıp eve gelmeli. Pazarcının yaptığı hırsızlığı hiç bir şey meşru gösteremez.

Mesut1903 bunu beğendi.