Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çinekop-Sarıkanat..Ben de tuttum, tutamayan kalmadı..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında agartan tarafından paylaşıldı.

1. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Merhabalar
    23 Ekim 2012 akşam 18:30 sularında buluşmak üzere moderstörümüz Yaşar'la sözleşmiştik. Önceki iki denememden ilkini yağmur nedeniyle erken bırakmış, diğerinde gece yarısını geçen saatlere kadar kalmama rağmen vuruş dahi almadan kapatmıştım. Bu nedenle bu geceye ihtimamlı yaklaşıyor ve hazırlıklarımı da ona göre yapıyordum.

İşe de öncelikle taze yem satın almakla başladım. Taze ve bir kısmı da hala canlı olan istavritin fiyatı çinekop/sarıkanat ile birbirine yakın seyrediyordu ama çare yok. Bu gece taze yemle avlanılacak..

Yem tedarikini halledip buluşma noktasına giderken yolda Yaşar'la da buluşarak avlağa vardık.

Hazırlıklar tamamlanıp oltalar suyla buluşurken bir taraftan da konuşup yorumlar yapıyorduk. Oltalarda ilk hareketle hemen gelmesine rağmen karaya çıkan bir şey yoktu.

Saat 19:00 balığı, olmadı 19:30 balığı derken sevgili Hamdi'de aramıza saat 20:00 sularında katıldı. Hamdi'nin kestiği yemi oltama takıp atmıken de nihayet ilk ciddi vuruşumu alıp balığı tasmaladım.

Balık oltada, bunu hissedebiliyorum. Çektim, çektim ve işte havada.. O da ne, şimdi de koca bir kayanın altında. :( Ortalıkta kedi kaynıyor ve hepsi konusunun uzmanı.
    Öyle ki siz oltayı sararken suya en yakın taşta pozisyon alıp gelen balığa pançik atmaya çalışıyorlar. :D

Yapacak bir şey yok. Balığımı kedilere bırakamam. İnşallah oralarda saklanmış koca bir fare yoktur diyerek elimi soktum taşın altına, el yordamıyla araya araya buldum ve gördüğünüz sırıtma ile zor şartlarda sezonun ilk sarıkanatıyla pozumu verdim. :D

Peşimden Hamdi, onun peşinden Yaşar, tekrar Hamdi ve tekrar ben derken hareketli geçen bir-birbuçuk saatlik zamanın ardından ortalık biraz sakinleşti.

Saat 22:00 sularında aramıza Can katılırken, Hamdi ayrıldı.

Can'da oltasını suyla buluşturup kısmetini beklerken sohpet koyulaşmıştı.

Yakalama hakkı yeni gelenin olduğu için biz bütün pozitif enerjimizi Can'a gönderdik.. :D Enerjimiz işe yaradı ve o da sezonun ilk balığını yakaladı.

Gece boyunca benim bir balığım önce kayaların arasına, oradan da suya, Can'ın bir balığı kayadan suya düşerek, biri de tam kıyıda bizimle vedalaştı.

Gece Ben, Yaşar ve Hamdi'de 2, Can'ın da 1 balığı olmak üzere 7 balıkla gece 01:30 gibi kapandı. GEcenin şanslısı ise Hamdi'ydi. Lüfer oltasıyla bakın ne yakaladı? :D

Gecenin sonunda balıkların toplu fotoğrafını çeken Yaşar

benim balıkları unutmuş olduğundan fotoğrafta eksik sayıda balık var.

Herkese rastgelsin

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güze lbir av gecesi olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

4. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Şeref Abi, bu sene sarıkanata doyacağız sanırım. Ekip sağlammış yalnız Hamdi ve Yaşar abilere de tebrikler. Mekan da biraz tanıdık geldi sanki. :D O gözleri parlayan sarı kediyi tanıyorum, benim mantarlı takımdaki fletoya kayaların arasından pusu kurup saldırmıştı. Lüfer yerine tekir tutuyordum az kalsın. :D

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Güzel muhabbet olmuş balıklarda artısı... bu arada dünyada ki en kötü şeylerden birisidir sanırım, tuttuğunuz balığın kedi tarafından araklanıp taşların arasında yemesi ve sizinde kart kurt seslerini duymanız. Allahtan siz yırtmışsınız.
    :D

6. agartan

Teşekkürler Mahmut
    Balıkları kızım ve kuzeni götürdü.. :)

7. agartan

Teşekkürler Sabahattin,
    Buralarda av yapmayı özlemişim.
    Kediler çok cabbar. Hele bir yavru vardı ki sorma. Her yem takılışında pür dikkat izliyor. Yemi atmak için yere koymayagör, anında tepesinde.
    Bir seferinde de kaptırdım ama neyse ki iğneler batmadı.
    Birkaç sene önce Vaniköy civarında yakalamıştım bir kediyi. :)

8. agartan

Teşekkürler Uluç,
    O kıtır kıtır sesi bizim balığın başına gelmedi ama yan komşumuz cillop gibi sarıkanatı düşürüp kaptırdı kediye.
    Bir an kediyi kuyruğundan tutup çeksek balıkta ağzında gelirmi acaba diye baya bir geyik yaptık.
    Komşu bu olaydan sonra tası tarağı toplayıp gitti. :)

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

:D kedilere aman dikkat derim hiç affetmezler çaparimden çalarlardı zıplayıp.
    Gayet iyi muhabbet olmuş + lüfer sülalesinin bir kaç ferdini yakalamışsınz devamını dilerim. Bende bu yemli olayını sevemedim bir türlü de neyse :)

10. agartan

Teşekkürler Furkan.
    Ağır takım rapala yapmadım epeydir, zaten buralarda olmaz.
    Lüferin yemli avı zevklidir. Dikkat ister, özen ister. Kovaya girmemiş lüfer yakalanmış sayılmaz.
    Kime anlatıyorsam artık.. :D

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

kedidir kedi :D