Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çinekop takımında şamandıranın önemi ?

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Mantarın görevi sadece yemi yukarıda tutmak mı acaba ?

Yani holigramın bir esprisi yok mu ?

S

strangolos

Misafir
Sarap mantarini takin gitsin mantarin parlamasinin hic bir onemi yok maksat yemi havada tutsun saygilar

SEMSS

Aktif Üye
Adı
Bülent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
holegram çok büyük fark yaratmaz amacı parlaklığın balığın dikkatini çekmesi. holegram kalkar yenilenir büyük sorun değil

B

BS Okuru

Misafir
Değerli yorumlarınız için teşekkürler, hazır takım taklavat var iken yarın bir uğraşayım. Bakayım ortaya nasıl bir şey çıkıyor, el becerim buna uygun mu onu bile bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez sanırım.

Yabancı balıkçıların videolarını izliyorum, adam resmen süpürge sapı ile on numara beş yıldız bilyalı sahte yapıyor :)

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Süpürge sapı sert kalır mantar en güzeli. mantar dışında köpük malzemesi olanlar da var. benim aşağıdaki örnekler hoşuma gitti yani boş zamanda uğraşılabilir.
upload_2015-10-27_7-57-21.pngupload_2015-10-27_7-59-24.pngupload_2015-10-27_8-0-15.png

medmarine2

Aktif Üye
Adı
Soner Coşar
Kan Grubu
A Rh Negatif
Yıllardır bu konu üzerinde çok kafa patlattım. Mantar yapımda en güzel sonucu Serdar ustanın tarifinde olduğu gibi mantar rendeleyip, deniz tutkalı ile karıştırıp yaptım. Hacim olarak küçük ve kaldırması normal mantara göre daha iyi. Hologram işi aslında bir efsane. Bana göre ayna gibi yada aynaya yakın malzeme herzaman daha avcı. Bunun nedeni suyun altında mantarın parlaması değil, olduğu ortam gibi gözükmesinden. Birde akıntılı sularda farklı takımlar denemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bazen akıntı mantarı ve yemi yatırabiliyor.

Bununla beraber bu zamana kadar kıyıdan aldığım en büyük lüferleri silindir mantar ile değil, dikdörtgen şeklindeki 5-8 mm kalığındaki mantarlar ile yaptım.

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
daha önce yemlide fark ettiğim mantarın üzerinde diş izleri olduğu :)

Mektupla

Daimi Üye
Yıllardır bu konu üzerinde çok kafa patlattım. Mantar yapımda en güzel sonucu Serdar ustanın tarifinde olduğu gibi mantar rendeleyip, deniz tutkalı ile karıştırıp yaptım. Hacim olarak küçük ve kaldırması normal mantara göre daha iyi. Hologram işi aslında bir efsane. Bana göre ayna gibi yada aynaya yakın malzeme herzaman daha avcı. Bunun nedeni suyun altında mantarın parlaması değil, olduğu ortam gibi gözükmesinden. Birde akıntılı sularda farklı takımlar denemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bazen akıntı mantarı ve yemi yatırabiliyor.

Bununla beraber bu zamana kadar kıyıdan aldığım en büyük lüferleri silindir mantar ile değil, dikdörtgen şeklindeki 5-8 mm kalığındaki mantarlar ile yaptım.
:tskler: