Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cinnetic ve yuki surf makina...

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında deep_._blue tarafından paylaşıldı.

1. deep_._blue

deep_._blue Üye

cinnetic ve yuki surf makinalardan kullanan arkadaşlarımız varmı acaba.? cinneticler uygun fıyatı ile oldukça ilgimi çekiyordu .yuki makinaları görünceye kadar. dimağ balıkçılıktan bır arkadaş ıle görustum yeni parti malların geleceğini ve sörf makinelerinde olacağını söyledi. acaba almaya değermi..?

yukıden beğendığım modeller
    Yuki XC-AMG 10000
    kymo surf xc-ky80

cinnetic cyclone black ss 7000 hgs
    cinnetic cayman evolution 7000

on sene boğazdan , deniz balıkçılığından uzak kalıp yenıden gereklı ekıpmanı tedarık etmeye çalışıyorum. ama bu sefer kalıtelı olanlardan olması için oldukça fazla araştırmak durumundayım.

kullanan arkadaşlardan deneyımlerını paylaşmalarını rıca edeceğim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Yuki kamış konusun da çak başarılı bir firma , makine konusun da shimano ve daiwa kadar idallı olabileceklerini sanmıyorum .

Önder Kanığ bunu beğendi.
  4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam cinneticte yuki makinede kullanan tanıdıklarım var . İkisindende olumsuz bir geri dönüş görmedim . Fakat boğazda ağır kurşun ve akıntıda kurşun arkası veya ağır kurşun çapari at çek yapacaksanız , boğazda makineyi denemeden herhangi bir ürün almayın . Forumda kullanan arkadaşlar vardır mümkünse onlarla iletişime geçip bizzat deneyin . hangi kamışla kullanacaksanız o kamışla beraber bir deneyin. Saatlerce ağır kurşun at çek yapıldığı için makinenin ağırlığı kamışla birlikte olan dengesi ve akıntıya karşı makinenin performansını incelemek lazım . 2 markanın makinelerde kendini akdeniz ve egede kanıtlamış makineler ama boğaz için konuşmak için fazla yeniler piyasada :) 1000 tl seviyelerine çıkacaksanız 2. el bir fligen veya direk japonyadan fligen getirtmek daha garanti olur . Ama derseniz ki ben akıntıda at çek değilde yemliyle daha çok ilgileneceğim fiyat olarak cinnetici tercih etmek daha mantıklı geldi bana .

akifd89 ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  5. asivolki

asivolki Aktif Üye

ben cinneticin explorer one model makinesini kullanıyorum son derece memnunum. tekneden avlarda kullanıyorum 200 gr kurşunu balıkla beraber rahat çekiyorum. kaldi ki cyclone ve cayman modelleri benim makineden çok daha üst seviye makineler. boğazda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. ancak servis konusunda sıkıntı yaşarmısın bilemem.

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam tekne performansıyla boğaz performansı malesef ayırt edici değil . Bende teknede cinnetic cinergy 5500x kullanıyorum çok memnunum ama boğaz için önce makineyi denemek lazım bakmak lazım . Yemliyse zaten problem değil . Ama 500 tl üstü bir para vereceksen boğazda görmeden almak mantıklı değil ki mesela bende daiwa tournement var kıyıdan 250 gr boğazda akıntıda banamısın demez ama dikey tekne avlarında 250 grda cinnetic cinergynin performansı çok daha iyi . Aynı şey kıyı içinde tam tersinde geçerli :)

Önder Kanığ ve asivolki bunu beğendi.
  7. asivolki

asivolki Aktif Üye

ben cok tecrübeli değilim hocam ancak cyclone ve cayman modelleri çift kafayla geliyor biri normal biri surf kafa. surf kafayı kullanırsa boğazda rahat olabilir diye düşündüm. ama sizin dediğiniz şekilde düşünmemiştim haklı olabilirsiniz.

senihcan bunu beğendi.
  8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam jig ve surf makineleri sadece kafa olarak değil yapı ve işleyiş olarakta farklılar . Bildiğim kadarıyla dişli dizaynları bile farkediyor. Sarım şekilleride farklılaşıyor . Mesela jig makinelerinde genel olarak kolun sararkenki akıcılığı biraz daha sert oluyor bu benim kendi gözlemim . Ama yük bindiğinde aynı sıkılık değişmiyor . Bu bilgiler tamamen benim kendi gözlemim doğruluğundan emin değilim :)

asivolki bunu beğendi.
  9. exxper

exxper Daimi Üye

10. deep_._blue

deep_._blue Üye

ıkı fırma ılede gorustum yedek parca ve servıs konusunda sıkıntı olmadığını belırtıler. Senih bey aslında ıkı takım yapmayı düşünüyorum bırısı rapala için diğerıde çaparı ve yemlı ıçın. makıne için 800/1000 tl arası lımıtım var yukının makıneyı kullanan pek duymadığımdan merak edıyorum. shımano kalıtesı zaten bellı. uygun bır tane denk getırırsem neden olmasın..?
    yukı surf makınanın dışlı oranları cınnetıcden çok daha ıyı gözukuyor bogaz ve rapala için daha kuvvetlı bır makıne ayrıca albenısıde var belkıde alıp yorumlayan ben olurum :)

Ogiveogi bunu beğendi.
  11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam almadan önce mümkünse deneme imkanınız olsun . Fligenin japonyadan geliş fiyatı vergiyle beraber 1500 1600 tl civarı olması lazım . Ben şahsen yerinizde olsam biraz daha zorlayıp fligen alırdım . Boğazda ilk jig makinesiyle başladım okuma salina sa 65 . O makine ilk kullandığım andan itibaren etmediğim küfür kalmadı . Ondan sonra yine jig makinesi daiwa exceler 4500e aldım . Tank gibi makineydi ama kafadan dolayı ileri atışta problem çıkarıyordu . Sonra Shimano bulseye 9050 eski seri aldım . Canavar ötesi makineydi . Ama kaşıntım hiç bitmedi. Daiwa tournement basiairi görünce satan arkadaşta bulseye arayınca çok uygun bir fiyata tournementi aldım . Benim görüşüm tournement atış konusunda bulseyin önünde , bulseye'a göre çok daha hafif , ama akıntıda sarma konusunda bulseye bir tık önde gibiydi . Niye anlatıyorum fligen bulseyın bir tık önünde olduğu için . 1000 tl verebiliyorsam biraz daha koyar fligen siparişi verirdim şansınıza birde vergi çıkmazsa nerdeyse 1200 tl gibi bir rakama sahip olurdum :) Dipnot : Shimano fanı değilim hatta 4,5 ürünü hariç hiç sevmiyorum ürünlerini ama fligen ve bulseye fiyat performans olarak benim gördüğüm en iyi makineler.

yükseltaktak ve Önder Kanığ bunu beğendi.