Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çipura avı için İtalya ve İspanya'da en çok kullanılan takım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında havatemiz tarafından paylaşıldı.

1. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

[​IMG]Ben sandaldan avlanıyorum ama İspanya ve İtalya da kıyıdan avlananlar için çipura avında kullanılan modeli göstermek istedim. Belki bizde de kullananlar vardır. Kurşun iki fırdöndü arasında serbestçe hareket edebiliyor. İğne kısa pala çapraz ve 1.0 beden 35 mm.

CMuratSeyis, Semih 76, coner ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. i.samay

i.samay Aktif Üye

İzmirde avlanırken çok sık kullandığımız takım. Çok avcı bir takımdır. Köstek boyunu 2mtden uzun tutarsanız balık misina ve kuşunun ağırlığını hissetmiyor ve daha avcı bir takım oluyor. Köstek misinası yaz aylarında 0,24, diğer aylarda 0,30 kullanıyorum.

4. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Boncuk şartmıdır faydası nedir acep delikli kurşun Levrek takımı gibi her meraya uyar bu

coner bunu beğendi.
  5. nebulam

nebulam Aktif Üye

Bu takımı bende kullanıyorum, yem oynadığı için klasik 3 köstekli takıma göre balığı kandırma şansı yükseliyor, çipuranın yanında levrek ihtimalide yükseliyor. Yem dipde kurşunun ağırlığıyla yatarken kuma gömülmüyor. Özellikle su soğuduğunda çok avcıdır. Dezavanjı ise balığın ince vuruşları daha az hissediliyor.

Boncuk iğnenin arkasında değil, fırdöndünün arkasında stoper olarak kullanıyorum.

RASKOLNIKOV ve coner bunu beğendi.
  6. süheyl

süheyl Aktif Üye

evet vuruşlara hassasiyet çok yüksek olur kıyıdan çupralarda baya büyük olur ...

7. i.samay

i.samay Aktif Üye

Taşlık kayalık alanda sıkıntı çıkarabiliyor. Ben iğnedeki boncuğu kullanmıyorum.

YEKTA ve coner bunu beğendi.
  8. Phorkys

Phorkys Aktif Üye

İğnedeki boncuğu ben de anlamadım, fırdöndünün arkasında olsa stoper diyeceğim ama bu ilginç. Klipsli kurşun yerine direk gezer kurşun kullanmanın bir farkı var mı? Bence gezer kurşun + stoper + fırdöndü + uzun köstek tek iğne iş görür.

coner bunu beğendi.
  9. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Trabucco, lineaeffe gibi markaların youtube kanalarında bu takımı hep gösteriyorlar. Bende kullanıyorum ama boncuğu fırdöndünün üzerinde stoper olarak kullanıyorum. Resimdeki takımda boncuk yem stoperi olarak yemin yukarı çıkmaması için kullanılıyor. Ve onlar genelde yem olarak boru kurdu kullanıyorlar.

coner ve havatemiz bunu beğendi.
  10. i.samay

i.samay Aktif Üye

Gezer kurşun kullanıldığında köstek uzun olduğu için takıma dolaşıyor. Surf kurşununda dolaşma daha az. Klips koyunca rahatlıkla rüzgar ve mesafeye göre ağırlık değiştirebiliyorsunuz. Klipsle biraz daha kurşun takımdan uzaklaşıyor, buda dolaşmayı biraz daha azaltıyor benim deneyimim.

nebulam bunu beğendi.
  11. nebulam

nebulam Aktif Üye

Aynen ağırlığı ve kurşun türünü değiştirebilmek için :harika:
    Ben direk ana gövdenin arkasına yapıyorum, sonsuz gezer oluyor yani. Duruma göre ordan kurşu çıkartıp 3 köstekli takımda kullanabiliyorum o zaman.

coner ve i.samay bunu beğendi.