Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok Acil Cevap Lazım Lütfen ...

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında PoleStar tarafından paylaşıldı.

1. PoleStar

PoleStar Yeni Üye

Ben Silivri Bölgesinde oturuyorum arkadaslar 15 yasındayım 4-5 defa kıyıdan balık avına gittim ama her seferinde eli boş döndüm oltam 3 metrelik misinam 35 mm ve 275 m lik tir çoğunlukla zargana ve kefal iğnesi kullanıyorum ve dibe atıyorum ekmek ve teke kullandım hep baska bir yem kullanmadım sizce nerde yanlış yapıyorum acaba denizden kaynaklanan bir sorumu Acil lütfen. :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: Çok acil cevap lütfeen.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

merhaba genç kardeşim aramıza hoşgeldin..
    bu yaşta balık sevdasına kapılmış olman ne güzel :)
    takım şimdilik seni idare eder sorun yok ilerleyen zamanda tecrübe kazandıkça forumda ki yazışmaları takip ettikçe bilgi dağarcığın genişleyecektir.
    marmara bölgesi genelde benzer teknikler uygulanır
    avlamak istediğin balık eğer kefal ise kıbrıs usulu dediğimiz bir sistem vardır ayrıca birde klasik köstekli takım vardır
    kıbrıs oltasına ekmek bağlarsın mantar sayesinde su üstünde durur
    dip takımında ise boru kurdu tavsiye ederim iğneye yem takma teknikleride çok önemli o konuda ise çevrende balık tutan abilerini gözlemle
    zargana için ise kapalı havayı değil hafif puslu dahi olsa güneşli hava tercih et zargana topu ve ucuna 1,5-2 kulaç boydaki beden ve ucuna 11-12 numara iğne takabilirsin yem olarak ise midye kenarı boru kurdu yada bahçe solucanı bile kullanabilirsin eğer biliyorsan istavritin kuyruk altı olarak tabir edilen kısmınıda kullanabilirsin.
    zarganada beklenmez hafif hafif makarayı sarman gerekir aheste çekeceksin
    kefalde ise dip oltasında gezer kurşun tavsiye ederim zira kefal kurnazdır hemen yemi yutmaz yuttuğunu bile kusabilir
    ben nacizane kendi bilgilerimi paylaştım benden daha tecrübeli o bölgeyi iyi tanıyan arkadaşlarım sana daha net güzel bilgiler aktaracaktır.
    şimdiden rast gelsin

4. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

ayrıca sanırım avatar ayarlarını yapmamışsın imzanı oluşturmamışsın profiline girerek gerekli bilgileride girersen iyi olur
    birde kendini tanıtan bir merhaba mesajıda iyi olur :)
    önce kendini tanıtmalısın birde unutmadan buradaki birçok üye senin baban amcan deden yaşlarında :) yorumlarında kullanacağın kelimeleri seçerken edep uslup çok önemli bilgin olsun :)

5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

6. james79

james79 Yeni Üye

SmeSS göre iyi cevap