Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında burak8898 tarafından paylaşıldı.

1. burak8898

burak8898 Yeni Üye

arkadaşlar netten hazır takım aldım, iğne boylarını tam bilmediğim için çoook büyük geldi. (eagle claw 049ssm no:2/0) şimdi değiştireceğim. teknden mercan avlamak için aşağıdaki iğne yeterli olur mu büyük mü gelir küçük mü? max. 500 gr lık mercan geliyor. İĞNELER: EAGLE CLOW L182 G NO: 3/0

Çok teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

2/0 dan bir numara büyüğü 3/0 dır:)senin ihtiyacın olan 2 -4 no arasında iğneli bir takım.

4. Babali07

Babali07 Aktif Üye

max 500 gr mercan avı için 4-5-6 numaralar yeterli olur biz genelde 200-300 gr mercanların çıktığı bölgede 6 numara kullanıyoruz(6/0 la karıştırma o çok büyük)
    mercanlar 400-500 gr ise genellikle 4 numara ideal olacaktır

5. SARGOZ_07

SARGOZ_07 Üye

Mustad 1251 c serisi no: 4-5-6 affetmez. Avlandığın bölgedeki mercanların büyüklüğüne bağlı iğne seçimini yapabilirsin.

6. burak8898

burak8898 Yeni Üye

7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

bu takım derin su avları içindir

sen kaç metre derinliklerde avlanacaksın eğer 100mt civarından derin değilse 75 kuruş 1 tl civarı satılan standart 4 köstekli oltalar fazlasıyla işini görecektir. yanına birkaç tane yedek bulundur burda balon balıkları yüzünden kişi başı 15-20 yedek götürürüz en az

8. Babali07

Babali07 Aktif Üye

yapacağın avın tam şeklini ve ortalama derinliğini yazarsan daha uygun cevaplar verebiliriz

9. burak8898

burak8898 Yeni Üye

60-70 mt lerde avlanıyoruz. Aslında sorunum şu ben aldım bu ürünü iade ettim. şimdi bu siteden işime yarabilecek bir takım almak isityorum ama anladığım kadarıyla bu takımlarda kullanılan iğneler1/0 ile 4/0 arasında değişiyormuş. 4-5 numaraya denk geleni hangi numaradır acaba? siteye baktıysan, sence hagisi en uygunu? parayı verdim çünkü birşey alayım diyorum.
    teşekkürler

10. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam sanırım geçen bu takımlarla ilgili konu açan sizdiniz :) Kendiniz takım yapabiliyorsanız bence hiç hazır takım almayın . Almayı düşünüyorsanızda avmarketimden bulmanız biraz zor çünkü size klasik 3 köstek hırsızlı takım fazlasıyla yeter. Onlarında satışı çok düşük olacağından koymazlar.
    SEAFAR 6 KSTEKL YEML DP TAKIMI (L) Hazr olta AVmarketi.com
    Bu linkteki takımı alın . Birde izmirde ki balık malzemeleri satıcılarına gidip bence direk rica edin takım hazırlamaları için ya da onlarda %90 uygun takım vardır. Avmarketinden alacaklı olduğunuz parayada yem şişi falan alın. Bir çok yerde bulamadım avmarketinde var.
    SEAFARI YEM 20cm Balk Aksesuar AVmarketi.com
    Yukarıda linkte yem şişi var. İStanbulda olsaydınız benim kendi hazırladığım takımlardan verirdim direk. Her zaman rast gelmesi dileklerimle.

burak8898 bunu beğendi.
  11. Babali07

Babali07 Aktif Üye

iğne numaraları 12 den başlar genellikle
    12 en küçük numara küçüldükçe iğne büyür sonra 1/0 dan itibaren numara büyüdükçe iğne büyür 1 numara iğne 1/0 iğneden küçüktür umarım anlatabilmişimdir

resimde numaralara bakarak anlayabilirsin

burak8898 bunu beğendi.