Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok eski bir merada Güzel Mercanlar. 2 Haziran 2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sivrice'ye ilk geldiğim günlerde denizlerimiz çok bereketliydi, eknem ile yapmış olduğumuz mercan avlarını hiç unutamam, arada sırada yanıma gelen kardeşim Rıdvan ile balığa çıkardık, Rıdvan'da mercan avını çok severdi, sabah erkenden, daha evvel hazırlanmış sardalyalarımızı veya çaparide aldığımız kolyozlardan hemen yem yapıp devamlı çifter, çifter mercanları çekerdik, aklıma o anlar geldi, Conta kaptana bak kardeşim ile avlandığımız meraya gidelim dedim , oda- tamam o zaman dedi, fakat o taşı sadece kerterizle bulmak zorundaydık. zira arada 14 sene geçmiş ve o zamanlar CPS falan hak getire,:) sadece caminin minaresi, fenerin kafası veya okulun binası diye bulurduk, biraz nostaji yapalım dedik ve eski mercan taşına takımlarımızı indirdik, takımlar iner inmez hemen mercanlar gelmeye başladı, arada sırada kupezler ve küçük mercanlarda geliyor, küçükleri tekrar denize bazıları dibe giderek gözden kayboluyorlar, bazılarınıda martılar ne yazıkki kapıyor, işte böyle sevgili ağabeyim Conta kaptan ile gene güzel bir mercan avı gerçekleştirdik, ne kadar güzel denizde olmak, balık avlamak ve dostlarınla beraber sevincini mutluluğunu paylaşmak, bundan daha güzel bir şey varmıdır, bu şekilde bir yaşam için tanrıya çok teşekkür ederim, aynı zamanda
    emkliliğimi Sivrice'de geçirmekle çok doğru bir karar vermişim.:):):):):)
    Sivrice'nin denizini, balıklarını, doğasını, insanlarını çok seviyorum.:):):)
    Her şey gönlünüzce olsun, sevgiler, hoşçakalın. :):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Cuma akşamından yollara koyulup 6-7 saatlik yolculuk yapıp erkenden tekne ile açıldık defalarca Ayvalık' ta , Çanakkale' de .. O kadar yorgunluğun üstüne mercandan yana şansım bir türlü tutmadı , şimdi bu kırmızıları görünce tekrardan iştahım kabardı :) Tebrik ederim harika mercanlar..

4. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili kardeşim, ben de biraz evvel denizden geldim, raporumu yazdım bana yazddığın yorumunu gördüm. Bende mercan avını çok seviyorum, artık senelerden beri bu avı yapa yapa balıkların bulunduğu yerleri ezberledim diyebilirim, mercan avı için kim olursa olsun bulunduğu merayı çok iyi bilmesi veya çok iyi bilen birisi ile denize mercana çıkması gerekir, tabi senin de dediğin gibi sulardan ve havalardan dolayı her zaman balıkta olmayabikir, balıkçılığın kaderi bu ne diyelim bir dahaki sefere, rastgele, hoşçakal.:):):)

5. ryetik

ryetik Aktif Üye

Teşekkürler ederim. 24-29 Haziran arası Samsun da olacağım. Umarım güzel eşkina ve levrek raporları ile dönerim sonrasında ise ayvalık tarafına bir kaçamak yapacağım o zamanda sargoz ve mercan denemelerinden güzel bir rapor çıkarabilirim umarım :)

6. paspariko59

paspariko59 Aktif Üye

Orhan abim ve conta kaptan bu güzel avlarınızın devamını dilerim
    rastgele

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Nostaljik bir av yapmışsın bugün.
    Her zaman rastgelsin

8. Orhan Küçükbiçmen

Bende sana güzel avlar dilerim, bizim bu taraflardan geçerseniz bir çayımızı içmeye bekleriz, her şey gönlünce olsun, sevgiler, hoşçakal.:):):)

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Orhan abi.Eski mera sizi boş çevirmemiş ve güzel mercanlarla uğurlamış.

10. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Tebrikler,elinize sağlık...

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Eski meralar hala güzel balık veriyor demek,ne mutlu size.
    Batan güneşin güzelliği altında dostlukla bezenmiş balık avı.
    İmrendim vallahi..