Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

COK KRİTİK DURUM

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında suatilik tarafından paylaşıldı.

1. suatilik

suatilik Üye

DEGERLI BALIK DOSTLARI BENIM LEVREK AVLADIGIM BÖLGE EGE ILE AKDENIZ'I AYIRAN DALAMAN CAYININ DENIZE KARISTIGI BÖLGE BEN BURDA BIR COK SAHTE KULLANDIM AMA BENDE NASIP YOK GALIBA LEVREK YOK BENDE.SIZLER BU BÖLGE ICIN HANGI SAHTE VE RENK ÖNERIRSINIZ BANA ACABA ???

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zıpkınbalık

zıpkınbalık Yeni Üye

Dalaman çayında genellikle prenses denilen kırmızı başlı rapalayı kullanırlar fakat eskisi gibi değil orası ... kasım ayında akdeniz evlerinin çayına git Ortaca'dan kırmızı kurt al ve akdeniz evlerinin iskelesinden çayın içine at ve 2 saat gez çaya yaklaşma oltanda en az 2 kiloluk levrek görebilirsin .. Birde tektek topla hiltonun önünden mırmır balığına at 7 no iğne ile 10-15 tane iğneye tak ve devamlı bölgeni yemle mırmır bol arada süpriz balıklarda alabilirsin . Onuda yakalayamadıysan git belediyenin sarı çayına al birtane tavuk bageti bağla iğe mavi yengeç yakala .. çok özledim oraları değerini bil en iyi şekilde faydalan oradan ... son olarak çayın deli gibi aktığı zamanlarda pet şişeye 1 tane sübye tak 5-10 metre ara ver pet şişeyi bağla misinan uzun olsun 200-300metre ve en az 60 lık misina akıntıya bırak şişe yemi açığa götürecektir akşama kadarda olsa bekle akşama gelmediyse gece bırakma yap ama sağlam bağla sabah git 20 - 30 kg lik akyanı al dön :)

4. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Sevgili Suat kardeşim,
    Levrekte aynı avlaktan 20 değişik sahteyle balık tutulduğunu ve bazı avcı arkadaşların uğurlu, başaralı, duyumlardan dolayı seçtiği inat ettiği sahtelerde vardır. Burada kesinlikle şu tutar bu tutar diyemeyiz. Neticede deneme yanılma yöntemi ile bütün sahtelerini deneyip balığın olduğu güne denk gelmen lazım.

Ayrıca Levrek balığının nasıl yemlendiği konusunda bilgi sahibi olursan yakalama şansın biraz daha yüksek olur. Mesela Levrek çırpıntılı ve az dalgalı havaları sever sebebi, kayalık taşlık yere sığınmış, yuvalanmış olan küçük balıkların dalga ile yerlerinden çıkıp dalga geçince yerlerine geri dönmesidir. Küçük balıklar yerlerinden çıktığı anda levrek dalar ve yemlenir. Bu Levreğin avlanma şekillerinden birisidir. Dalganın kırılıp suyu çalkaladığı yerlere sahteyi düşürüp etçek yapman şansını biraz attırabilir. Ayrıca suya yarı belimize kadar girip yaptığımız atışlarda dikey değilde yatay yanin kıyıya paralel atışlarla yapılan atçeklerde av şansını yükseltebilir. Daha bir sürü ip uçları var. Bu konu ile ilgili bir sürü arkadaşın paylaşımlarıda var.

Önemli olmayan küçük bir uyarı daha yapmak istiyorum. Forum adabında büyük harf bağırmak gibi algılanır. Büyük harfi birde büyüterek yazmışsın çığlık çığlığa olmuş. Başlığa bakınca hayırdır dedim. Bence konu içeriğine göre gereksiz gerilim veren bir başlık olmuş

Umarım faydalı olur yazdıklarım. Rastgelsin.

5. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bulanık sularda albastar toby kaşıkları deneyebilirsin. Daha önce söylediğim gibi şamandıra arkasına texas rig usulü silikon takıp onun arkasınada sahte bağlarsan faydalı olur diye düşünüyorum.