Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Colmic Akira Boron jigging kamışı...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında O-M-M-G tarafından paylaşıldı.

1. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Yeni aldığım, aşağıda linki ve özelliklerini verdiğim kamışı kullanan varmı,varsa yorumlarını merak ediyorum.Bu arada kamışı alış sebebim, özellikle yabai,kabura,bottom ship,inchiku ve gelirse almayı düşündüğüm lucanos jiglerde kullanmak.Herkeze iyi akşamlar dilerim...

CAAK01F, AKIRA BORON 66 LM , 6,6 feet , 8/16 lbs , 345 gr

http://www.nauticamazagon.com/canas/...on-66hh-2.html

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Bir de kamışın atar aralığı hakkında bilgisi olan varmı acaba...

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Yeni kamışın hayırlı olsun Okan.

Jig kamışların çoğunda atar değeri yazmıyor.Lbs değeri hedeflenen avlar hakkında ve dolayısıyla kullanılacak jigler hakkında fikir verir.
    24lbs olan kamışımla 150gr jigleri keyifle kullanıyorum.Aynı jigi 8lbs kamışla kullanmayı denediğimde aşırı esneme nedeniyle kamış hareketini jig'e ulaştıramadığımı düşünüyorum.
    İlla rakamsal değer istersen genel kanı olarak..10-20 lbs için 100-200,5-10 lbs için 50-100gr jigler öneriliyor.Aldığın kamış 8/16lbs:3.6/8,5 kilo aralığına tekabül eder 8-16lbs için 75-150gr arası jigler uygun ağırlıktır diye düşünüyorum.

5. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Ben de aşağı yukarı aynı ağırlıklarda ( 50-100 gr) kullanmayı düşündüğüm için almıştım.Bilgi için teşekkürler...