Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Compulsive Fishing Disorder

Konu, 'Genel Konular' kısmında araştırıcı tarafından paylaşıldı.

1. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

Saygıdeğer arkadaşlarım;

öncelikle hepinize ve kendime güzel avlar diliyorum....

Yukarıdaki başlık tam olarak Türkçe ye çevrilmesede yakın anlam olarak "BALIKÇILIKTA BİRİKTİRİCİLİK HASTALIĞI" anlamına geliyor...

bu bir hastalık.... Hastalık derken şifre "BİRİKTİRİCİLİK" Kelimesinde....

Ucu bucağı olmayan ve içinde bazı sırlar barındıran bir düşünce biçimi...

1) "o malzeme yalnız bende olmalı" ile
    2)"o malzemeyle hepsini ben yakalayayım" gibi iki gizli düşünce spekturumu arasında dalgalanıyoruz... Yani bu hastalıkta biraz "BEN" DÜŞÜNCESİ ÖN PLANDA...

Kimseyi eleştirmiyorum...

Kimseyi yadırgamıyorum...

zaten HASTALIK ELEŞTİRİLMEZ VE YADIRGANMAZ...

ELİMİZDEN GELSE, BÜTÇEMİZ EL VERSE; CABELAS VEYA TACKLE DİREKT FİRMASINDAKİ TÜM ÜRÜNLERİ EVE GETİRECEĞİZ GİBİ BİR İSTEK VAR....

Saygıdeğer arkadaşlarım; bizler balık avlayalım derken evimizi malzeme deposuna çeviriyoruz... Yeni malzeme almayın demiyorum ama ticari mantıkla yapılan reklamların bizi ve çevremizdeki diğer balıkçı arkadaşları kandırdığını unutmayalım...

sözün özü; 1) AVLAKTA BALIK VARSA,
    2)BALIK İSTEKLİYSE,
    3) MALZEMEYE DOĞRU AKSİYON VEREBİLİYORSAN,
    4)DOĞRU RENK TERCİH ETTİNSE

"KEYFİNE DİYECEK OLMAZ"...

REÇETE;

1) Örn: "Levrek avında kullandığım en iyi 5 sahte yem" gibi bir sıralama yapıp almak istediğiniz yem bu ilk 5 içerisine girebilir mi? girerse kaçıncı olur diye düşünmenizi tavsiye ederim...

2) Cüzdanı Hanıma verip ay sonu kredi kartı harcamalarınızın ne kadarını balığa ayırdığınızı gözden geçirebilirsiniz...

3) Eğer kendinizi satınalmak konusunda denetleyemiyorsanız Ruhsal yardım almak için psikiyatri polikliniklerine başvurabilirsiniz!

En güzel dileklerimle...

"Küçük balığı büyümesi için, büyük balığıda ağır metal biriktirip milyonlarca yumurta bıraktığı için salalım"

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Aralık 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cazador

Cazador Aktif Üye

Dehşete kapıldım , ben de bundan var :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben bayaa tedavi oldum.
    Epeydir zırnık aldığım yok. :D

5. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Ben bu olaya şu açıdan bakıyorum. Bu bizim hobimiz, bu hobiyi çok sık yapmadığımız ve yapamadığımız için bazen kendimizi malzemelere veriyoruz. Bazen tutmayacağım av için malzeme alıyorum ve tutmayacağım balıklar için oltalar bağlıyorum. Ama olaya değişik bir açıdan bakıyorum ben. Benim için Malzemelerimle uğraşmak da en az balık tutmak kadar eğlenceli.

Balığı tutmak değil kimi zaman balıkta olmakta beni rahatlatıyor. Balık tutamayacağımı bildiğim halde gittiğim çok av vardır, avına gitmediğim bir sürü balığında malzemesi var elimde ama dediğim gibi bu oyuncaklarımla oynamakta en az balık tutmak kadar zevk ve keyif veriyor bana.

Birde değişen teknoloji ile yenilenen ürünlere sahip olup o ürünlerin kısa ve seyrek olan avlarımızda bu ürünleri konforunu yaşamakta diğer bir amacımız.

Evet bendeki belirtiler bu şekilde. Hastalığın hangi aşamasındayım?

Kanunu hakkım olan tedaviyi red etme hakkını kullanıyorum :)

Hepinize rastgelsin.

6. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

evet bu hastalıktaki tipik belirtilerden birini yaşıyorsunuz... :) Bu duruma "egosintonik" yani "benlikle uyumlu semptomlar" diyoruz... birçoğu gibi sizde bu hastalığın temel belirtilerini gösteriyorsunuz.. FAKAT HASTA OLDUĞUNUZU SÖYLEMİYORUM... HASTASINIZ DİYEBİLMEK BENİM HADDİME OLAMAZ.. buna ancak ve ancak siz karar verebilirsiniz... Bu alışverişler ne zaman size ve evdeki diğer fertlere zarar vermeye başlar o zaman HASTALIK OLUR....

En güzel dileklerimle...

7. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Teşekkür ederim Levent kardeşim. Bütçeden payıma düşen kadar harcıyorum. Bu güzel uyarınıza canı gönülden katılıyorum ve herkese aman dikkat diyorum. :)

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ben bilinçli hastayım öyle ise uzun zaman önce sigarayı bıraktım ona yatırdığım paranın yarısı kadar olmasada (senelik toplamda) balık avına yatırıyorum :D buda beni çoook mutlu ediyor açıkçası :D

9. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

Merhaba Hızır bey...

Bende sizin yazılarınızı keyifle okuyorum.... İlkeli ve sebatlı bir amatörsünüz... yürekten kutlarım...

Samimi düşünceleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim....

10. runaway

runaway Üye

Ben malzemeye gerçekten çok para harcamış ve elinde kullanmadığı bir yığın malzemesi olan biri olarak bu hastalığa kapıldım sanırım. Gerçekten yeni bir ürün gördüğüm zaman iş yapabileceğine kanaat getirdiğimde almamak için kendimi zor tutuyorum. Zaman zaman bütçemi zorladığımda oluyor. Ancak kendimle ilgili şunu söyleyebilirim; getirttiğim ürün avlakta iyi iş çıkardığında bunu av arkadaşlarımla mutlaka paylaşıyorum ve mümkünse onlar içinde tedarik ediyoruz. Demem odur ki, bu ürün yalnızca bende olsun yalnızca ben balık tutayım gibi bir kaygım hiç bir zaman olmadı ve olacağını da düşünmüyorum. İşin bir diğer boyutu da şu; özellikle ana ekipmanlarda (makina, kamış, misina) gücümün yettiği en kaliteli malzemeyi kullanmaya çalışırım. Hangimiz mercedese ya da audi ye binecek imkanımız varken daha konforsuz bir arabaya binmek ister ki? Belkide obsesif bir takıntı bu bendeki. Mümkün olan en mükemmeli arayış takıntısı... Levent bey üstadım güzel bir konuya değinmişsiniz bu sayede bende bir farkındalık oluşuyor sanırım. teşekkür ederim.

11. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

Saygıdeğer Basri Hocam....

Güzel cevabınız için teşekkür ederim... Obsesif yaşamda mükemmelin tanımı yok... Hep iyisi ve daha iyisi gibi kendimize koyduğumuz yüksek çıtalar var.... Malesef bu çıtalara her ulaştığımızda, otomatik olarak yeni çıta oluşturuyoruz....

Paylaşımcı olduğunuzu duydum... Aslında fena değil ama bazan istemeden KATİL İN ELİNE SİLAH VERİP NASIL KULLANACAĞINI ANLATIYORUZ.. BU BENİ ZAMAN ZAMAN ÜZÜYOR.. KİMİN KATİL OLDUĞUNUDA ÖNCEDEN BİLEMİYORUM... BURADAKİ SİTE AHLAK VE FELSEFESİYLEDE UYUŞMUYOR....

AZ MALZEME, ÇOK BİLGİ VE BOL BOL BALIK AVI DİYORUM.. BALIĞA GİTTİKÇE DAHA AZ MALZEME ALIYORUZ...

EN GÜZEL DİLEKLERİMLE SAYGIDEĞER ÜSTADIM....