Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

copolymer misina yardim

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında KARINCA tarafından paylaşıldı.

1. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Tavsiye uzerine iyi bir markanin yesil copolymer misinasindan aldim, misina cok guclu ve esnek olmasina ragmen takim hazirlarken zorluk yasiyorum bu konuda tecrubesi olanlar lutfen yardimci olsun. Dugumler oturmuyor , dugumleri oturtmak icin guc uygularsam deforme oluyor , ip ve misina arasi birsey sanki.nasil bir dugum uygulamaliyim veya baglarken nelere dikkat etmeliyim bilenler paylassin lutfen.misina .35 lik.saygilar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

ne yapmak amacın bu misinayla ?

4. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Abi dediğim gibi takım hazırlamaya çalışıyorum, sadece makineye bağlasam sorun olmayacak ancak iğneleri bağlarken köstek yaparken düğümler sıkıntı yaratıyor, sorun bu , copolymerin yapısı uygun değilse hiç uğraşmiyim takım hazırlamak için yok bişileri yanlış yapıyor olma ihtimalim varsa söyleyin lütfen...

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar KARINCA abi (imza ayarlarınızda isim,şehir gibi bilgilerinizi görebilirsek mutlu oluruz ;) ) Sanıyorum yanlış anlamadıysam Ahmet ağabeyin sorduğu asıl soru nasıl takımlar hazırladığınız yönünde. Yani ''klasik 3'lü dip takımı mı? Rapala bedeni takımı mı? İstavrit ya da palamut takımı mı?'' gibi...
    Bu sorununuzla ilgili benim aklımda nacizane şöyle bir fikir oluştu. Fiyatı oldukça yüksek sayılabilecek kaliteli bir misinadan ben de kendime klasik dip takımı bedenler yapıyorum uzun zamandır. İlk beden yapma denemelerimde sorunu ben de fazlasıyla yaşıyordum. Bir ağabeyim beni izledi ve dedi ki; ''işin sırrı tükürükte'' :) Meğer ben düğüm atarken misinayı ıslatmıyormuşum. Siz ıslatmıyorsunuz demiyorum abi ama belki eğer ıslatmıyorsanız problem bu yüzden olabilir diye düşündüm. Saygılar...

6. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Çok teşekkür ederim kardeşim , ıslatma işini inan yapıyorum , ancak örneğin öksüz bağı yapıyorum misinayı kurşun - fırdöndü arası bir geriyorum hooop öksüz bağının ikinci düğümü birincisinin içinde , hani daha önce takım hazırlamamış olsam hadi diyecem ben beceremiyorum, iyi kötü takım hazırlıyorum bu misinadan ama görüyorum düğümler tam oturmuyor ,güç uygulayıncada deformasyon yaşıyorum.Bir süre daha deniyeceğim dip takımı hazırlamayı, bu arada profilden düzeltiyim isim şehir bilgilerini, tekrar sağol...

KalamA bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Rica ederim abi. Gözümde canlandırıyorum olayı, düğümleri gerdirmeden atıyorum, sıkmadan hemen önce iyice ıslatıyorum, akabinde düğümlerin kusursuz birbiri arkasına gerilebilmesi için her zaman bir tırnağımdan yardım alıyorum. Düğümü attıktan sonraki kısa misinayı dişlerimin arasında sıkıştırıp diğer uzun tarafı/tarafları bir elimle çekerken, düğümün ağzıma en uzak ucunu tırnağımla hafiften iteleyerek dizilimin kusursuz olmasını sağlamaya çalışıyorum. En son da sağlam bir güç uygulayıp attığım düğümü iyice test ediyorum. Belkide problem copolymer misinanın ta kendisindedir abi bilemiyorum :) Yanlış hatırlamıyorsam daha evvel kullandığımı anımsamıyorum. Ama iyice merak ettim doğrusu. İlk fırsatta bir deneyeceğim ;) Saygılar...

8. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgiye göre şu an piyasadaki 4 çeşit misina tipinden biri olan copolimer , monofilement misinaların esnekliğine sahip, ip misinalar kadar sağlam, ve fluorocarbon gibi batma özelliğine sahip, görünmezlikte fluorocarbonu geçemiyor , sağlamlıkta ipi geçemiyor daha önce dediğim gibi ip misina arası bir üretim , dip avı yapanlar tercih ediyor , işin ilginci düğümlerinin çok sağlam olduğunu söylüyorlar , ip misina düğümleri atarak takim hazirlamaya çalışacağım, bide senin dediğin gibi bol tükürük.Saygılarımla...

KalamA bunu beğendi.