Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cormoran Red Master

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Arkadaşlar spinde pek başarılı olduğum söylenemez ama spin takımlar ile ne zaman lrf denesem 3-5 dakikada sonuç alıyorum. En kötü bir iskorpit atlıyor oltama. Bende Bir lrf kamış edinmeye karar verdim. Yalnız 80-90 lira civarını geçmek istemiyorum. Aynı zamanda mevcut spin kamışlarımla atamadığım 8-10 gr'lık sahtelerimde var. Bunlarıda atabilirsem fena olmaz diyede aklımdan geçiyor. Ama öncelik lrf performansında. Araştırırken aşağıdaki kamışı buldum. Sizce lrfde yeterince performans verir mi? Olmaz derseniz 0-15 gibi aralıkta fiyat olarak bu civarlarda bir kamış tavsiyeniz olabilir mi?

Cormoran Cormoran Red Master Trouth - Perch Serisi Olta Kamışı 205, Fiyatı 64,99 TL | SpotBalik.com.tr

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  4. khyalp

khyalp Aktif Üye

Hocam bahsi geçen kamısı bilemiyorum ama sanırım ben catana 2.10 aksiyon 1.11 tercihinde bulunurdum

Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  5. Azer

Azer Aktif Üye

30-60 gr alivio kamışım yarım seneden fazla serviste yattığı için Shimano'nun servisinden nefret etsem de, bu nefretin ortaya çıkmasından önce 1-4 gr Shimano Scimitar almıştım ve LRF anlamında memnunum. Sadece 1-4 değil, çok rahat 10 gr da atabiliyorum. Çok da bir şey tutamasam da (şimdiye kadar sadece 1 iskorpit), bunu havaların soğuk olmasına bağlıyorum, sıcaklar gelip sahiller canlanınca çok faydasını göreceğimi düşünüyorum :)
    Sizin LRF ile bu dönemde tutabildiğiniz bir şeyler oluyor mu?

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

En son lrf deneyeli 2 ay kadar oldu. Ama vakit bulurda gidersem tutarım gibi geliyor. Hava şartları müsayit olursa tabi. Önerilen catana hoşuma gitmedi ama Scimitar güzelmiş. 10 gr da atıyorsa alınabilirmiş.

7. tarsus33

tarsus33 Üye

8. tarsus33

tarsus33 Üye

Bu arada abugarcia da güzel

9. Azer

Azer Aktif Üye

abu garcia konusunda şuna dikkat etmek lazım bence:
    Ben abu garcia target pike aldım. Sonradan pike = turna, yani tatlı su için olduğunu anladım ve bu nedenle de tuzlu su etkisiyle halkaları çok çabuk paslandı. Ben de halkalarını değiştirtmek için iki ustaya götürdüm, en dandik halka takmak dışında bir şeyler yapamayacaklarını söylediler, mecbur o dandiklerden taktırdım.

10. Azer

Azer Aktif Üye

Okuma'ya katılıyorum, servisi çok hızlı diyorlar, surf kamışımı okuma carbonite pro aldım, daha bir servislik durumu olmadı, memnunum :)

11. LeventKartallı

LeventKartallı Üye

seçtiğin ilk kamış lrf ye pek uygun değil. atarı çok yüksek. diğerlerinin de atarları biraz yüksek. benim kanaatim lrf de maksimum 1-11 atarlı 185 ile 210 cm arası kamışlar tercih etmen. çünkü atacağın kandırıcılar 2-3 gr maksimum 6-7 gr ı geçmeyeceğinden bu önemli. birkaç öneri linki vereceğim :) hayırlı avlar.

norsmen bunu beğendi.