Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cumartesi gecesi eşkinaya gittik

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında magnificent tarafından paylaşıldı.

1. magnificent

magnificent Aktif Üye

Bütün hafta boğazın hayalini kurduktan sonra C.tesi boğaza giden abilerimizden gelen vasat haberler bizim Boğaz planınımızı suya düşürdü. Ne yapsak ne yapsak derken eşkinaya bi gidelim dedik.Tabi biraz hazırlıksız oldu bu organiasyon.
    Neyse yemlerimizi aldık,tepe lambalarımızın pillerini taktık Zeytinburnundan Mahmut abimiz de gelince yüklendik çıktık yola. Her zaman gittiğimiz Gürpınar yollarına düştük.Yolda gene Avcılarda ikamet eden Mehmet abimizde yanımıza katıldı sağ olsun ama kendisi sabah beşte boğaza gittiğinden gecenin yarısını arabada uyuyarak geçirdi. Diğer yarısında da dayanamayıp eve kaçtı. O yüzden resimlerde olamadı kendisi.

Oltalardı,şamandıralardı, çaydı çorbaydı derken saat 10 gibi oltalarımız suya girdi çok şükür.

Tabi daha önceden hiç gece avına gelmemiş Mahmut abimize şamandıralı takımın nasıl yapıldığını tarif etmek,ne yapacağını anlatmak bize düştü.

Bu arada yemciden alığımız tekeler yetmez diye kepçeyle uğraşırken Bizim Mahmut abi meramızda ne kadar ilgiç canlı varsa toplamaya başladı. Zor bıraktırdık kepçeyi elinden.

Aradan ne kadar zaman geçti tam olarak bilmiyorum ama bi ara bizim Mahmut abinin şamandıra kayboldu.
    - La ne oluyo...Balık.. La balık çek çek !
    Bağrışmaları arasında bizim Mahmut abi ufak bi eşkinayı kaptı benim neşeli ! bakışlarım arasında.

Tabi biz gırgırdı şamataydı derken hayvan yemi yiyeli bayağı bi olmuş.Kancada kuyruğuna yakın yere kadar gitmiş.Kurtaramadık garibimi.

Arada beklerken bizim Cem abide bitane ispari yakaldı.

Ben gene onlardan çok mutlu oldum tabi.

Mahmut abi İspariydi gelincikti derken bi iki daha balık aldı.Bu arada Cem abide bitane orta boy eşkina daha aldı. Biz de tabi tık yok. Artık sigarayla yemeğe vurduk kendimizi.

Daha sonradan birtane daha Mahmut abimiz eşkina yakaladı.

Ben artık olan bitenleri takip etmedim. Sekiz senedir eşkinaya gidipte bitane yakalayamayan biri olarak işin işinde iş olduğu fikrine kapıldım artık. Hayır takımı yapan ben yemi takan ben. Onlar tuttu ben gene tutamadım.
    Ayıp yaa.

Bütün gece mutluluk gözlerimden okundu tabi

Neyse sabahı ettik (zar,zor).Sabahleyinde biraz levrek denedik. Çapariyle istavrit zarganaya top derken bişey çıkmayacağını anlayınca İki ispari, üç eşkina, bir iri gelincikle evin yolunu tuttuk.

Güzel bi gece daha böyle sona erdi. Balıkları Mahmut abi evine götürdü.İlk eşkinası ya ona verdik. Gözü kalmasın balıklarda diye...

Sonrada arayıp sormadım ne yaptın diye. Sormamda zaten. İşim var gücüm var benim. Eşkinaylamı uğraşacam. Konuyuda açmayacaktım da Mahmut abinin ilk eşkinası diye..

Bidaha gitmem zaten Eşkinaya.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Çok fena bakmışsın gerçekten de belli oluyor sen bir daha eşkinaya zor gidersin:)
    Mahmut Abiye tebrikler ve afiyet olsun.

Not: Bende etrafta eşkina çekenleri görüp bana niye gelmiyor derken boru kurdunu keşfettim. Artık tutabiliyorum eşkina:D

4. magnificent

magnificent Aktif Üye

Abi getirdik,getirdik.Onuda getirdik.Borusunuda getirdik,kurdunuda getirdik. :(
    Benim bi kiremitin üstünde gusül almam lazım heralde.:rolleyes:

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Faydası olabilir evet:p
    Eşkinada balığın tam taşını bulmakta önemlidir. Şansa senin olta balığın olmadığı yerde kalmışda olabilir.

6. magnificent

magnificent Aktif Üye

Sekiz senedir ne taşmış bee. Bulsam kafamı vuracam o taşlara artık :D ...
    Bulmadanda vurabilirim ama.O potansiyel oluştu artık :D

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

papaz büyüsü var sendeeeee...
    :D

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ramazan
    Yakalayamasan da yakalayabilenlere vesile olmuşsun.
    Ne kadar gurur duysan azdır.
    İnşallah bi dahakine sana da rastgelir diyecem ama sanırım gitmeyeceksin, gitsen de olta atmayacaksın. :D
    Kimbilir belki bu sayede Gürpınar eşkinaları da rahat eder.. :D

Şaka bir tarafa güzel rapor açmışsın. Bir de şu resimlerin boyutunu küçültseymişin tadından yenmeyecekmiş. :)

9. magnificent

magnificent Aktif Üye

:)
    Düğümmü attılar artık,kilitmi vurdular. Bu ne yaa.

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Boşver zaten eşkina lezzetli balık değil pek hele bu mevsimde...:D

11. magnificent

magnificent Aktif Üye

Aslında elimde kalan malzemelerle olayı sabote etmeye kalktıysamda Mahmut abi yüzünden bunada pek muvaffak olamadım Şeref abi.
    Sora sora nerde ne yamukluk varsa düzelttirdi bana :D Kancalarıda kendi bağladı zaten :(

Resimler için özür dilerim.Bu makineyle ilk resim yüklemem.İshak abimiz sağ olsun tavsiyesiyle Bim'den almıştım.Daha önce hiç resim upload etmediğim için bu pixelde bu kadar kasılacağını tahmin etmedim hiç.
    Bi dahaki raporda telafi ederim artık.