Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CUMHURİYET GEZİSİ 2012 - YELKENLE 19 MAYIS'TAN 29 EKİM'E 1500 DENİZ MİLİ

Konu, 'Duyurular' kısmında ismailoruc tarafından paylaşıldı.

1. ismailoruc

ismailoruc Yeni Üye

AMAÇ: Denizlerimizi korumak,Çevre Bilincini nin gelişmesi,Denizlerimizde gezen Amatör Denizci,Balıkçı ve Teknelerin artmasına katkıda bulunabilmek için toplumu ve özellikle gençliği özendirmek ve teşvik edebilmek.
    Bu amaca katkıda bulunmak için 19 Mayıs ta başlayıp 29 Ekim de bitecek, 164 günde yaklaşık 1500 denizmili kat edilerek yapılacak gezi ,Tekirdağ danbaşlayarakGelibolu,Çanakkale,Geyikli,Akçay,Ayvalık, Foça, İzmir (varış tarihi uygun olduğu takdirde 9 eylül de İzmir in kurtuluşu etkinliklerine katılıp) ,İzmir den Çanakkale ye geri dönerek Bandırma,Yalova, İstanbul(29 Ekimde İstanbul boğazındaki Cumhuriyet kutlamalara katıldıktan sonra ) Marmara Denizi nin kuzeyini takiben Tekirdağ'da son bulacaktır.

Seyir bazı eteplarda misafir ağırlamak dışında tekbaşına yapılacak olup seyir esnasında ;elektronik navigasyon cihazları, kimyasal temizlik malzemeleri, alkol ve sigara kullanılmayacaktır.Yaklaşık 140 noktaya uğranılacak ,uğranılan ve gece konaklanan yerlerde deniz , yelken,çevre ve kendi teknesini yapmak konularında söyleşiler yapılacaktır.uğrama ve konaklama yerleri yerleşik kişilerin planlamasıyla yapılacaktır.
    Gezinin amacına ulaşması için; nerelere uğranılması,uğranılan yerlerde başka ne tür etkinlikler yapılabileceği, ve geziyle ilgili aklınıza gelen herşeyi ; CUMHURİYET GEZİSİ 2012 - YELKENLE 19 MAYIS'TAN 29 EKİM'E 1500 DENİZ MİLİ isimli facebook gurubunda yorum yaparak veya

devekusununseyirdefteri@hotmail.com ,ismailoruc5@hotmail.com.
    adreslerine e-mail göndererek paylaşmanızı rica ediyorum.

Tekne detayları ve seyir zamanına kadar yapılacak hazırlıklar için
    DEVEKUŞU'NUN YAPIM ÖYKÜSÜ u ziyaret edebilirsiniz.
    saygılarımla
    İsmail Oruç

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ismailoruc

ismailoruc Yeni Üye

Değerli arkadaşlar;
    özellikle CUMHURİYET GEZİSİ 2012 - YELKENLE 19 MAYIS'TAN 29 EKİM'E 1500 DENİZ MİLİ gezisinin güzergahında olan arkadaşlardan bölgede uğranılması gerekli liman, balıkçı barınagı ve yerleşim birimleri hakkında ,buralarda ne tür aktiviteler yapabiliriz ?hususunda bana yardımçı olmalarını rica ediyorum.
    Saygılarımla
    ismail oruç

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İsmail bey bayağı bir zor işe girişmişsiniz. Tebrik ederim sizi.

Acaba bu süreçte bir sponsor desteği olacak mı? yoksa siz mi tüm giderlerinizi karşılıyorsunuz?

5. vessa

vessa Aktif Üye

tebrıkler taktıre şayen bır olay breysel cabanız ve denızler ıcın yapılan gezı ve CUMHURİYET adına olan bu düşüncenızı tebrık edıyorum

6. sadi

sadi Aktif Üye

Gercekten takdire şayan bi girişim..!
    Kişisel ve sonderece örnek bi davranış.Hele bide navgasyon cihazı,kimyasal tem.mal. ve
    sigara,alkol kousundaki tavrı ayriyeten tebrik ederim !
    Gezinin İstanbul etabında görüşmek dileğiyle.

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

çok güzel bir girişim sizi tebrik ederim,,
    başlamak bitirmenin yarısıdır derler,,sizin şu andaki girişiminiz başlamanın çok ötesinde , umarım seyir halindeyken sitemizle irtibatlı olacaksınızdır..
    olmalısınızki biz izmir civarında yaşıyanlar sizle birlikte olalım ,,ilgilenebilelim...
    şahsen ben izmir civarına geldiğinizde yardımcı olmak isterim...

bu konu ile ilgili kesin proğramı bekliyorum ,,selam ve ...sevgiler...:):)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel ve anlamlı bir yolculuk olacak.
    Rüzgarlar sizinle olsun

9. ismailoruc

ismailoruc Yeni Üye

Değerli arkadaşlar
    güzel temenni ve övgüleriniz için teşekkür ediyorum.

Hamdi bey şu ana kadarki harcamaları ben yaptım. bundan sonrası için sponsor bulmayı ümid ediyorum. umarım birkaç sponsor destek verir

Değerli (löngöz) veya bülent bey tam ve kesin planı ayrıca tüm gelişmeleri karadayken tabi ki paylaşacağım. ama starttan sonra paylaşımla ilgili sıkıntı yaşamamak için dost forum guruplarının yardımına ihtiyacım olacaktır.
    Ben paylaşımımı tek noktaya yaparak odadan sizlerin alarak diğer arkadaşlarla paşlaşmasını rica edebilirim . ama daha bunun için erken. 23 nisanda DEVEKUŞU' nu deniz le buluşturacağım. bu arada geçen sürede sizlerinde yardımlarıyla bir yöntem belirliyeceğimize inanıyorum.

ayrıca hemen hemen her uğranılan yerde en azından bir tanışma etkinliği yapmak var programda. umarım sizlerle de tanışma şerefine ulaşırım.

saygılar

İsmail Oruç

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu çabaların için tebrik ederim, umarım aradığın sponsoru bulabilirsin. Benim de aklımın bir köşesinde olacak.

11. ismailoruc

ismailoruc Yeni Üye

teşekkür ederim hamdi bey.