Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cümleten merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında nevzatsabri tarafından paylaşıldı.

1. nevzatsabri

nevzatsabri Yeni Üye

Gelir geçer sandıydım..

Sene 2008.. Biriyle tanıştım.. Akşamdan "Nevzat sabah gelcen mi benlen balığa?" sorusuna, "olur tabi.. nasıl istersen.." dedim mecburen.. Epeyce büyük benden yaş itibariyle.. Büyüğe karşı gelmek terbiyemizde yok..

Sığ sahilde, arkasında file tarzı bir kepçe ile yengeç topladık beraber.. Ayıkladık.. Ne yaptığımızı bilmiyorum.. Atladık 6,5 metrelik tekneye.. "Al bunu sal yavaş yavaş" dedi.. Elime bir kasnak verdi... Saldım yavaş yavaş.. 15-20 metre bırakmıştım ki misinada bir hareketlenme oldu.. Acemi şansı işte, ilk balığım, ilk levreğim.. İnanın boyunu falan hatırlamıyorum.. Sonra açıkta demirledik.. Attık takımları deniz ananın kucağına.. Epey lidaki geldi nasibimize.. E haliyle teknedeki acemi benim ya, çoğunu da ben tutmuştum..

Uzatmayayım.. 2011'de taşındığım yerde komşum balık sevdalısı çıktı.. Hiç unutmam geçen sene Gerence'den başlayıp Gülbahçe'den çıkan koca yarımadayı fethettiğimiz bir seyahatimiz var ki hiç unutmam.. Koca seyahatte Karareis civarlarında bir koyda sadece bir yavru ahtapotla dönmüşlüğümüz var..O yavrum da nasıl takıldı benim oltama bilmem.. Bu forumu takip etmeye başladığımdan beri o yavruyu neden bırakmadım geriye diye kendime hala kızarım..Cehalet işte..

İkinci cehaletim Ildır koyunda.. Martın sonu idi sanırım.. Dediler balık var.. Atladık gittik.. Hakikaten botun altı balık kaynıyor.. Sürüleri görüyoruz.. Kurşunlu atıyoruz.. Balık bakmıyor hiç.. Komşu tekneler atıyorlar dolu çekiyorlar.. Kurşunu çıkarın diye uyardılar bizi.. Kurşunu çıkarıp atar atmaz 15-20 cm'lik ispendekler tek tek gelmeye başladı.. 39 parça balık aldık o gün iki saatte..

Ve sonra ;"ben bu işi bir internette yoklayayım.." demiş ve bir de bakmışım ki burada gezinip durur olmuşum.. Vedat Abayoğlu ustanın rüyalarda çıkan ak sakallı dede bilgeliği , Horozbina üstadın ve KalamA kardeşimin hemen her mesaja ilgisi ve desteği ve diğer usta, üstad ve kardeşlerin güzel paylaşımlarında kaybolmuşum..

Ve nihayetinde her ne kadar adam gibi balık tutamamışlığım olsa da, Mecnun-Leyla efsanesinde Mecnun'un esasen "Leyla" yerine "Levrek Levrek" diyerek çöllerde gezdiğini, hikayeyi anlatanların sonradan Levreği Leyla'ya çevirdiğini ve esasen gerçek aşkın Leyla yerine Levrek olduğunu, her eline olta alanın da bir Mecnun olduğunu artık fark eden birisiyim..

Saat 04:29.. Çalışıp birkaç işi bitirmem lazım.. Ama ben buralarda geziniyorum.. Yarın öğleden sonra yeğenimi denize götüreceğim.. O yüzerken ben oltamı sallayacağım.. Kıyıdan henüz ot balığı ve 1 adet lidaki (şeytan oltası ile) harici balık tutmuşluğum yok.. olur inşallah..

Hayalim ve hedefim 2-3 sene sonra emekli olduğumda 5-6 metrelik bir tekne ve nispeten ıssız bir sahil kasabasında/köyünde balıklarla aşk yaşamak..

Şimdilik hobi olarak istatistikle uğraşıyorum.. Çalıştığım yer de istatistik birimi.. Kıyı balıkçılığını daha çok seviyorum.. Sanıyorum mücadelesi ve sabrı çok olduğu için..

night fisher, Yhy, Dündar ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ne desem bilemedim Nevzat ağabey, kızartıverdin güzel kaleminle yüzümdeki her santimi :eek: Çok şükür, bir değerli büyüğümle tanışmak daha nasip oldu Güzel gönlünden dökülen bu kıymetli sözler için kendi adıma çok teşekkür ederim ağabey. Gördüğüm en hoş ''tanışalım'' yazısıyla aramıza çok hoşgeldin, keyifli paylaşımlar dilerim... Gönlündeki, her daim oltana gelsin ağabeyim :)

4. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhabalar hoşgeldiniz umarım hayalinizdeki teknenin sahibi olursunuz.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Yüksel

Yüksel Üye

Hoşgeldiniz

6. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Böyle anlatımlara bayılıyorum. 10 sayfa olsa sıkılmadan okurum. içinizdekileri çok güzel yazmışsınız. Ama Can abi benim için tekdir bu konuda :) Balık tutmak öyle bir durum ki bir kere tutmanız sizi direk bağımlı hâle getiriyor. Bende ilk oltamı 5 yaşındayken elime aldım. Malum rahmetli dedemden yadigar balık tutmak bize :) Sağolsun babam aşıladı banada. İyikide aşılamış. Ben evde bile bulamadığım huzuru balık tutarken buluyorum. Bende sizin gibi emekliliğimde tekne alıp balıkları ziyaret rtmek istiyorum. Inşallah birgün gerçekleştirirz bu isteğimizi. Aramıza hoşgeldiniz. Kendinizi unutturmayın keyifli paylaşımlar dilerim :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KalamA bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Nevzat

8. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

hoşgeldin abi keyifli paylasımlar iyi forumlar

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoşgeldiniz, keyifle okudum tanışma mesajınızı :)

10. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Çık güzel yazmışsınız. Bir solukta okudum. Hoşgeldin Nevzat Abi.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

hoşgeldin nevzat abi, senin av raporlarını okumak keyifli olacak.en kısa zamanda inşallah