Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çupra avım köstek ve beden yardımı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında musti01 tarafından paylaşıldı.

1. musti01

musti01 Yeni Üye

Hobidaşlar iyi akşamlar öncelikle herkese merhaba..Bulunduğum konum itibarıyla bu aralar cupra oldukça bol çıkmakta ben de pazartesi fırsat bilip tekne ile açılmak istiyorum. Fakat beden hazırlama konusunda bazı sorularım var cevaplarsanız sevinirim.Elimde
    http://www.spotbalik.com.tr/Aspire-Fluorocarbon-Misina-50m-012-040mm-arasi-035mm,PR-35732.html(036 mm)
    Nippon Ghost Fluorocarbon Hayalet Misina 180mt 0,17mm Ghost-180mt-017 021 mm)
    NİPPON HORSE POWER 300 MT MİSİNA BEYAZ-Fiyatı ve Taksit Seçenekleri (024 mm)

İlk ikisi floracarbon iken horse power normal misinadır. Makinem ryobi ecusima 8000 liktir ve üzerinde 016 mm 20 lb değerinde ip misina vardır. Hedefavım çupra 50-70 metre derinliktedir. 75 ile 100 gr kursun kullanacağım. Elimdeki malzemelerle en verimli avı sağlayabilecek beden ve köstekleri nasıl yapabilirim..Şimdiden çok teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. uykucukirmizi

uykucukirmizi Aktif Üye

yanlış anlama o derinlikte ışık yok karanlık zaten o yuzden yok ghost most fark etmez bence sen o derinlikte yemi iyi seçmelisin

4. musti01

musti01 Yeni Üye

Her ne kadar derinlikte ışık olmadığını düşünsekte balıklar kalın misinadan huylanıyor bu da bir gercek..Balık bolken sıkıntı yok ama balık azalınca en iyi balıkçılar bile floracarbon deniyor bizzat sahit olduğum bir konu..

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

kardeş çipura avının takımı.. 0,30 beden misinası - 40/45 cm ara ile baglanmıs en aşşa 30/35 cm uzunlugunda köstek köstek misinası 0,22 veya 0,25 de olabilir.. iğnesi ise 1 veya 2 numara kısa pala carpraz iğne..

6. emre2626

emre2626 Üye

Bizzat sahit oldugun balikcilara neden sormadin takim nasil olmali diye merak ettim

uykucukirmizi bunu beğendi.
  7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

selamlar.Bu konuda yaşadığım il itibari ile fazla bilgim yoktur lakin ben bu foruma ilk üye olduğumda 1,5-2 ayım sırf forumdaki bütün konuları okuyarak geçti.Her bölgede av yapan konusunda usta olmuş arkadaşlarımızın abilerimizin ve kardeşlerimizin paylaştıklarını okudum.Ki bazılarında bizzat videolu anlatımlar mevcuttur.Kıyıdan av teknikleri tekneden av teknikleri köstekli takım kurşun arkası takım tek köstekli takım gibi kullanılan köstek çeşitleri kullanılan misinalar veyahut bölgesel olarak tercih edilen mamun sülünez yengeç midye kalamar gibi yem tavsiyeleri forum içinde çipura avında mevcut. forumu iyice incelersen bi yarım saat içinde eminim ustalarından en değerli bilgilere sahip olabilirsin.Raastgelsin bereketli avlar şimdiden

uykucukirmizi bunu beğendi.