Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

D.A.M QUICK SLR SPIN 850 FD

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında eisenhower tarafından paylaşıldı.

1. eisenhower

eisenhower Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. Ben D.A.M QUICK SLR SPIN 850 FD almayı düşünüyorum. Kullanacağım yerde tekneden 40-50 metre derinlikte dip balıkları avı için olacak. Makinayı bilen varsa ve bana cevap yazarsa sevinirim. Makinanın özellikleride aşağıdaki gibidir.

Ürün Özellikleri:

Devir : 1:5,3
    Misina Kapasitesi : 0,50 mm / 100 m
    Birim : Adet
    Ağırlık : 365 g

Özellikler:

* S-Curve osilasyon (Patentli)
    * 7 paslanmaz çelik bilya + 1 anında duruş bilyası
    * Kafa ve gövde hafif ve yüksek mukavemetli ABS-Grafit alaşım
    * Çok diskli öndan kalama
    * Paslanmaz çelik kol
    * Ergonomik yumuşak dokulu kol sapı
    * Quick® Snap katlanır kol
    * Paslanmaz çelik mil
    * Ergonomik ve kalınlaştırılmış kafa teli
    * Rotorda anti tireşim sistemi
    * Tek düğme dokunuşu ile kafayı çıkarabilme
    * Metal kafa
    * Metal yedek kafa

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bende benzeri Dam SLR Surf 560 modeli var ve hiç memnun değilim.
    başka alternatifiniz varsa onları değerlendirin derim.

4. eisenhower

eisenhower Yeni Üye

OKUMA MISTIQUE MQ -65 için ne dersin?

MQ-65 modeli 65'lik büyük makara, 4.8 :1 devir oranı, 6 + 1 rulmanlı, Grafit gövde, Aliminyum kafa, Aliminyum yedek kafa, 330/0,35mm 260/0,40mm 160/0,50mm misina kapasitesi, 680gr ağırlık, önden kalama, OKUMA'DAN elit bir makine model
    Pirinç dişli takımı.
    Ergonomik el tutacağı
    6 + 1 rulmanlı

EOS : ELİPTİK SALINIM SİSTEMİ

Eliptik Salınım Sistemi: devrim yaratan ESS tasarımı tüm dünyada bir çok ülkede patent ile korunma altına alınmıştır ve Okuma’nın orta ve üst sınıf makinalarının ruhunu oluşturmaktadır. ESS tasarımda, olağanüstü düzgün misina sarımı, çok düzgün çalışma ve maksimum kullanım ömrü sağlayan eliptik biçimli salınım dişlileri kullanılmaktadır. ESS dişlileri daima birbirine tam oturur ve pazarda bulunan birçok makinalarda sıkça rastlandığının aksine makinanın sıçrama yapmasını önleyerek çok düzgün bir olta atımı sağlar.

RES II : ROTOR BALANS SİSTEMİ

RES II Sistemi, Rotor Balans Sistemi anlamına gelir. Bu ikinci nesil RES sisteminde, rotoru balanslamak için bilgisayar tarafından bir ağırlığın rotora yerleştirilmesi söz konusudur. Bu ağırlık sayesinde çok hassas balans sağlanır ve makinanın sarsıntısı ortadan kalktığı için, dengeli bir atış yapmak ve makina ile düzgün şekilde çekmek mümkün olur.

EFR II -DÜZGÜN AKIŞLI MİSİNA DOLAMA SİSTEMİ

Düzgün Akışlı Misina Dolama Sistemi’nde, verimliliği maksimize etmek için misinanın sarıldığı döner kısmın altında bir bilyalı rulman bulunur. Bu döner kısım sürtünmesiz bir şekilde ve serbestçe bilyalı rulmanın üstünde dönerek, misinanın bükülmesini azaltmaya yardımcı olur. Bu özellik olmadan misina çekildiğinde doğal olarak bükülecektir.

gibi özellikleri var. Ya da senin önereceğin bir makina olabilir mi? Genel olarak mercan barbun gibi balık avlarında kullanacağım.

5. eisenhower

eisenhower Yeni Üye

Ayrıca 100 ile 150 gram ağırlık kullanıyorum. Yarın bir makina almayı düşündüğüm için sizin gibi konu hakkında bilgi sahibi birinden fikir almanın iyi olacağı kanısındayım.

6. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

D.A.M Markasının makinalar için isminden başka bir özelliği kalmadı.Büyük bir hüsran yaşayabilirsin ki Birol bahsetmiş.Okuma,spro benim aklıma gelen en iyi alternatifler.Daiwa da çok güzel makinalar yapmakta,aynı bütçeyi bunlardan birinde değerlendirmeni öneririm.

7. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Akın kaptan Okuma Salina 2 yi son raporunda avıyla biryikte gösterdi.İncele istersen.

8. eisenhower

eisenhower Yeni Üye

Yorumlarınız için teşekkürler son olarak http://www.avmarketi.com/asp/product/13518/OKUMA-TRIO-55-MAKINE bu makinada karar kıldım. Eğer buna da bakma ve yorum yapma fırsatınız olursa sevinirim. Okuma Salina 2 ayırdığım bütçemi aştığı için alternatifim verdiğim linkte. Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Okuma Raw al birdaha herhangi bir makinaya ihtiyaç duymazsın.Daha dn arkadaşın okuma raw makinasını kullandım.Tekneden salınış 200 gram kurşunlu takımı ,üzerinde balık varken yağ gibi sardı.
    fiyat olarak 200 TL ,şiddetle tavsiye ederim.

10. eisenhower

eisenhower Yeni Üye

Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Bütçem dahilinde 1 adet OKUMA POWER LINER PL 860 aldım. Haftasonu balığa çıkacağım. Performansını değerlendirip sizinle paylaşacağım. Herkese rastgele.