Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

D.A.M steelpowder surf kamışı için makina tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında zgrmdn tarafından paylaşıldı.

1. zgrmdn

zgrmdn Yeni Üye

Herkese hayırlı akşamlar. Her zaman kullandığım av bayiinden(yakup abi) 390 100-250 atarlı D.a.m steelpowder red teleskobik surf kamışı aldım. Kıyıdan avcılık yaptığım için uzun atışlar için yakup abi surf kamışı alırsam daha iyi olacağını söyledi. Şimdi bunun için bir de güzel bir makinaya ihtiyaç var tabi. Ustalarımızın tavsiyelerini bekliyorum.

Makinayı aliexpress üzerinden alacağım daha ucuza geliyor sanırım öyle. E biraz sabredip gelmesini bekleyeceğiz tabi.

Makina için ayrılan bütçe: 200TL.
    Hedeflenen balık: Mırmır / İstavrit / Palamut
    Avlak yerleri: Misakça sahil(Erdek karşısında) - Erdek sahil/iskele - Bandırma iskele - Çanakkale iskele

ve müsaadenizle bir kaç sorum olacak
    S1 - Birde kamışta birşey dikkatimi çekti. TC24 yazıyor. Biraz araştırdım ama çok bir bilgiye rast gelmedim. Kullanılan karbonun miktarı ve sertliği ile alakalı bir şeymiş. Bu oran iyimidir kötümüdür ? Bilgi sahibi bir üstad aydınlatabilirse çok sevinirim.
    S2 - Bu kamışta hangi ağırlığı kullansam daha iyi bir atış randımanı alırım? Atar altı ağırlık kullansam sorun olur mu?(çapari için 40-50g kurşun kullansam kamışa zarar verirmiyim)
    S3 - siparişi yurt dışından vereceğimi söyledim ama hemen hemen aynı fiyata forumda satan abilerim varsa 50 liralık fark için o kadar beklemeye gerek yok diye düşünüyorum onlardan da alabilirim sorun olmaz.

Yardımlarınız ve değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Rastgele...

Son düzenleme: 19 Eylül 2016
    coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zgrmdn

zgrmdn Yeni Üye

Sanırım soruların cevabını forum üyeleri bilmiyor :/

4. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Sizde kolay soru sorun hocam.:) Biz bu konuları daha işlemedik ki. :D

D.A.M Steelpower Red Surf Kamış 390cm 100-250g, Fiyatı 189,00 TL Özellikleri ve Yorumları

TC24 yüksek modül karbon muş.:) ( Kopya çektim ama yakalayamadın.):D:D

100 - 250 arasında 150-200 gr. ağırlıklar idealdir.

Sörf makinalar biraz pahalı.

O kamışa güzel bir Exage 6000 veya 10000 yakışır ama, paran yetmiyor.:D:D

Shimano Exage 6000 FC Olta Makinesi Shimano olta makineleri Shimano en iyi fiyat 9 taksitle

Ya da, ucuzundan gerçek bir sörf makinası istersen, buyur buradan yak.:)

Shimano Ultegra 5500 XTB 5.3:1 tur 4+1 BB olta makinası Shimano olta makineleri Shimano en iyi fiyat 9 taksitle

zgrmdn bunu beğendi.
  5. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

kamış hakkında herhangi bir fikir beyan edemiyorum zira kullanmadığım ve takip ettiğim yorumlar içinde performansı konusunda açıklamalarına denk gelmediğim bi ürün.Kıyıdan yemli avlarında kullanacağınız için Tevfik abininde belirttiği üzere 100-150 gr kurşun ideal. Makina olarak çok seçenekler var lakin aliexpress bu alışveriş için uygun olmaz.Neticede istanbul boğazında at-çek avlarında kullanmayacağınız için avlanacağınız bölgede işinizi gayet rahat hatta fazlası ile görecek bütçenize uygun makine tavsiyem budur

Okuma Ceymar FD CY-55 (4.5:1) 7+1bb Olta Makinası Okuma Genel Kullanım Makinalar | Hedef Balıkta

memnun kalacağınızı umuyorum zira ömür boyu garantili bir makina ve sizi üzmeyecek bir makina. Daha kaliteli makineler elbette mevcut ama söz konusu alan istanbul boğazı değil ise değmez diye düşünüyorum. Elbette ki son karar sizindir. atar değeri altında kurşun ile çaparide kullanamazsınız.çapari içinde aynı makinayı kullanabilirsiniz kamış ise ayrı bir kamış olmalı.Bereketli avlar dileklerimle

zgrmdn bunu beğendi.
  6. zgrmdn

zgrmdn Yeni Üye

Tevfik abi teşekkür ederim yardımın için lakin ucuzundan dediğin makine ilk verdiğin linkten daha pahalı linkler karıştı sanırım:)
    Ama ne yalan söyliim o karbon olayı hala kafamda bir soru işareti.
    Bülent abi sanada teşekkür ederim değerli yorumun için. Atarın altında kurşun taksam mesela 50g bunu çok uzak mesafeye atamıcam bunun farkındayım ama kamışı bir zararı olur mu bunu öğrenmek istiyorum.

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

:):):):D

Linkleri karıştırmam.:)

Sörf ağırlıklı makinalar, ne hikmetse diğer spinning makinalara kıyasla, bariz şekilde pahalı. Çok özel kullanım amacın yoksa, Exage 6000 ler de işini görür demek istedim.

Element olayına fazla takılma. '' İyi bir şeydir herhalde '' de ve geç.Ben öyle yapıyorum.:) Metalurji mühendisi mi olacağız. :D

Gönlünce olsun.

zgrmdn bunu beğendi.
  8. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Kamışa herhangi bir zararı dokunacağını sanmıyorum.Konu hakkında açıkçası net bilgi sahibi değilim.Yanlış bilgi verip kafanıda karıştırmak istemem.Lakin kamış hissiyatını etkileyeceği kanaatindeyim.Düşük gramajlı kurşunda hissiyatın kaybolur. Bende lineaeffe seamaster surf kamış var mesela yemliye onla giderim bazen. 75 gr kurşun kafi geliyor gittiğim bölgede ama ben yinede 100 gr kurşun kullanırım hissiyatını kaybetmemek için.

zgrmdn bunu beğendi.