Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

D E N İ Z C A N L I L A R I K A L D I MI?

Konu, 'Genel Konular' kısmında Turan_27 tarafından paylaşıldı.

 1. Turan_27

  Turan_27 Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2010
  Mesajlar:
  40
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Balıkesir
  Bir gün balıkçıya girdiğimizde kapsında DENİZ CANLISI BULUNMAMAKTADIR asılı bir levha görsek acaba ne kadar şaşırırız?
  Nesiller gelip geçse de, toplumlar modernleşse de eski çağlandan kalma AVCILIK ve TOPLAYICILIK sanırım dünya durdukça devam edecek.

  Günümüzde yapılan hertürlü avcılık faaliyetleri teknolojik imkanların paralelinde yeni avlanma teknikleri de eklenince, deniz ve kara canlılarının doğal ortamlarında varlıklarını sürdürmeleri neydeyse imkansızlaştı. Bizler çağdaş, doğaya saygılı ve bilinçli bireyler olarak ne/neler yapmalıyız? Bu konuda neler yapılmakta? Dünyaca ünlü bazı organizasyonların doğa katliamlarına karşı gösterdikleri duyarlılık (Greenpeace) birer kahramanlık örneği değil mi?
  Diyorumki yol yakınken küçük adımlarla bir başlangıç yapsak, üç tarafı denizlerle çevrili bu güzel ülkemizin doğal kaynakları bitmeden, tükenmeden, ilgili kanalları hareke geçirerek bu bilinçsiz tüketimi engellesek ülkemize ne kadar güzel hizmet etmiş oluruz değil mi?:harika:
  Yapılan avlardan sonra çekilen iştah kabartıcı resimler ve av hikayeleri AVCILIK RUHUMUZU ne kadar etkiliyor? Acaba kaçımız yakaladığı avı doğal ortamına hem merhameten hemde doğaya saygıdan geriye bırakabiliyor?
  Bütün denizlerimizde RESERV ya da avlanmanın tamamen yasak olduğu bölgeler tespit edilip sıkı kontrol ve denetime tabi tutulsa sanırım denizlerimizde hem daha çok balık hem de deniz canlılarının kaybolup gitmesini engellemiş oluruz.
  Bütün site yöneticilerine ve üyelerine saygılarımı sunarım.
  :harika:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Mayıs 2011
 2. Sponsorlu Bağlantılar