Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

daiwa catalina ve saltiga manyetik yağ problemi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında SABO tarafından paylaşıldı.

1. SABO

SABO Yeni Üye

News - AlanHawk.com

bi dünya para verdik makina aldık oda problemli çıktı .

linkte daiwa saltiga ve catalina makinaların manyetik yağ kaçağından bahsediyor

ve japonya hepsini geri çağrıyor . bilgisi olan arkadaşlar varmıdır

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

mag shield daiwanın sonunu hazırlıyor sanki..
    alan hawk ilk incelemelerinde de bu şüpheden bahsediyordu sanırım..
    catalinayı elden çıkarttıktan sonra takip etmeyi bırakmıştım..eğer fabrika ürünleri geri çağırıyorsa ciddi bir sorun demektir. Umarım mağduriyet yaşanmaz..

4. ilgili

ilgili Yeni Üye

arkadaşlar, daiwa ve shimano gibi dünya markaları teknoloji geliştiren firmalardır.eğer ürünlerinde bir sorun var ise herhangi bir mağduriyet yaşanmayacağından emin olabilirsiniz.ayrıca üretilen ürünlerin sadece belli serilerinde bu sorun yaşanmıştır.tüm ürünlerin hatalı olduğu gibi bir durum sözkonusu değildir.
    Saltiga Recall in Japan | Daiwafishing

agartan bunu beğendi.
  5. SABO

SABO Yeni Üye

ithalatçı firmadan haber bekliyoruz işallah bir sorun yaşamayız bakalım bekliyeceğiz ve göreceğiz

6. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

http://www.baliksevdam.com/forum/ye...na-sarim-sorunu-12003/index11.html#post213907
    Burdaki konuda 9 ocak tarihinde sorun olduğuna dair Turgay bey'in toplatıldığına dair bir yazısı mevcut, bu yazıya istinaden Haluk bey'in o soruna dair incelemeden sonra birşey çıkmadığına dair bir yazı yazmış, inşallah bir problem yoktur ama o konudan sonra burdada bu soruna dair yazıyı görünce insanın içine bir kurt düşmüyor değil.
    Asıl sorum sizinde duyuma göre mi hareket ettiğiniz yoksa gerçekten makineden bir sorun mu oluştu acaba merak ettim şimdi. Eğer sorun varsa en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle.

7. SABO

SABO Yeni Üye

alan hawk'ın sitesinde yazmış olduğu açıklamaya istinaden bu konuyu açtım bundan 2 ay önce daiwa catalina 4000 lik makina aldım türkiye den ve makinayı 10 dk kullandım. ileride doğacak problem olursa ne yapılacağı konusunda bilgi amaçlı açılmış bir konudur.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

9 Ocak'ta toplanıp 16 Ocak'ta geri dağıtıldığını söylemiştim...

Burada esas problem burada değil; bu makinaların bakım ve yağlama zamanı geldiğinde; daha evvel soruşturduğumuzda makina açıldığında garantiden düşeceği; makina bakımı için Japonya'ya yollanması gerektiği; orada ücretsiz yağlama ve bakım yapılacağı; sonrasında da geri gönderileceği gibi bilgilere ulaştık... Ama esas sorun aldığınız satıcı her kimse bu işlemi nasıl yapacak; ya da yapacak mı?... Benim bildiğim tek bir satıcı bu işlemi yapıyor ve çeşitli nedenlerden 2 tane zaten gönderdi ve geri geldi; birinin ücretsiz halledildiğini biliyorum; diğeri ücretli mi; hatırlıyamıyorum; ancak kargo ücreti mevcut ve git-gel süreci de bunun riski...

Bu kadar işle o bir tane satıcıdan başka hangi satıcı uğraşır bilemem; şu an için bilebildiğim kadarı ile Daiwa'nın yetkili bir ithalatçısı da yok; getirenler nerden ne şekilde getirir bilemem...

Benzer bir soru da su geçirmeyen yeni Stella'lar hakkında oluştu kafamda; onun için fazla bir bilgim yok...

9. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Daiwa olsun, Shimano olsun yeni çıkan her ürüne zıplamamak gerektiğini zamanında gerek yazı ile gerek söz ile belitmiştim. Yeni demek daha iyisi demek değildir mantığı ile ürünü açamadıktan sonra almanın manasız geleceğini tahmin etmiş ve hep uzak durmuştum. Üstüne üstlük, bu tür ürünlerin hemen hemen bir çoğunun elimizden çok şükür geçmiş ve kendi kendimize azıcık bilgimiz ve deneyimiz ile değerlendirme yapma olanağını bulmuşluğumuzda vardır. Hislerimde yanılmadığımı görmek güzel...

Ancak ne var ki yurtiçindeki forumlarda, yeni model bir ürün çıktığında hele ki özelliklerinde antin kuntin ne kadar çok yazı yazıyorsa bir o kadar iyidir mantığı güdüldüğünü okudukça ve ürünü kullanmadan dahi, fikir beyan edip "şöyle böyle" diye yazılan yazıları da hayretle okuyup hafifçe bıyık altından güldüğümde çok olmuştur.

furunotr, muratbozk ve Rapalacı bunu beğendi.
  10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kızmıştın; gene de yazmışsın Buluthan... Doğru söyleyen 9 köyden kovulurmuş:) Neyse...:)

Bu aralar Tournament QD 45 taktım kafama ne dersin???

11. ilgili

ilgili Yeni Üye

Çok Değerli balık sevdalısı arkadaşlar,

Biz İNCEÇİZGİ olarak getirdiğimiz modellerde yaşanacak herhangi bir problemin sonuna kadar arkasında oldugumuzu ,gerekirse birebir değiştirme garantisini Japonyadan aldığımızı belirtmek isterim.Ayrıca problemli makinaların probleminin kol bağlantı yerinden yağ kaçırma problemi olduğunu da belirtmek isterim.Makinaların geri çağrılma nedeni budur.(japonyadan aldığımız bilgiler doğrultusunda). bu problemin yaşanması durumunda makinanız birebir değiştirilecektir.Endişe yok, balığa devam:)
    Bülent Demirbozan