Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa Crosscast S Yardım lütfen

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
Herkese merhaba.Bakım için sökmüş olduğum makinemi geri topladım kullanıyorum fakat geri dönüş mekanizmasındaki bir parçanın tam olarak nereye yerleştirileceğini bulamadım ve geri dönmemesi gereken kol bir miktar geri dönüyor.Resimlerde görülen yayın oturması gereken yeri bir türlü bulamadım.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.Teşekkür ederim.

poyraz

Daimi Üye
Ferhat yayı resimdeki gibi takmayı denedinmi hiç kullandığım bir makina değil gerçi ama kullanan arkadaşlardan yardım gelecektir diye düşünüyorum yayın geçiş sistemi bu şekil olabilir diye düşünüyorum.

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Ferhat yayı resimdeki gibi takmayı denedinmi hiç kullandığım bir makina değil gerçi ama kullanan arkadaşlardan yardım gelecektir diye düşünüyorum yayın geçiş sistemi bu şekil olabilir diye düşünüyorum.

Evet; aynen bu şekil...

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
denedim haluk abi o köşeye de koydum dışına da koydum ama nafile..geri dönüş kilidini çevirdiğim an dişlilere oturması gereken o zımbırtı olduğu yerde kalıyor yani yay görevini gördüremedik o alete bir türlü...

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
Başka bir daiwa makinenin kilit sistemi.Bakar bakmaz anlaşılabilecek bir sistem :)

poyraz

Daimi Üye
son yüklediğin karedeki gibi bir yay sistemi yoksa son olarak bu karedeki takılış sistemiyle kilit işlevini yapacaktır diye düşünüyorum yayla dişli arasındaki mesafe nekadardır bilemiyorum ama sen yine birde bu şekilde deneme yapabilirsin tabi yayın dişliye deymemesi lazım.

HUNTERFATHER

Aktif Üye
Adı
Üstün
Yayın hareket etticeği metal bölümün grese çok bulanmışsa yay görevini yapamıyor olabilir. Hareket edecek olan parçanın vidasını çok hafif gevşetin,umarım faydası olur.Saygılar...

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
İsmail Bey göstermiş olduğunuz yere de koydum daha önce yayı fakat olmadı..Mantıken ben de sizin gibi düşündüm yani o yay dış kısımda olacak ki o mandal sola gittiğinde yaylanıp tekrar sağa alıp mandalı dişlilere oturtsun ama malesef.Dişli üzerindeki yay orda oluk gibi bir yerin içinde ve sabit değil yani dönebiliyor o yüzden baskı yapıp geri çevirmiyor o mandalı.Üstün Bey vidayı tutan herhangi bir gres falan yok yani o mandal gayet rahat dönebiliyor :(

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
Ferhat annemi hastaneye kaldırdık kusura bakma makineyi açıp fotosunu çekip en kısa zamanda yükleyeceğim siteye ordan bakıp yap diye.Bi anneyi iyileştirelim senin makineyide iyileştireceğiz.

çaylak_01

Aktif Üye
Adı
Ferhat...
Çok geçmiş olsun abi.Allah acil şifalar versin de tek makine işi sonraya kalsa da olur.Yalnız yayın olduğu o dişliyi yukarı kaldırırken dikkat et abi kapağı açarken dişli de çıkıyor sen de yayın yerini kaybetme sonra :)