Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Crosscast S Yardım lütfen

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında çaylak_01 tarafından paylaşıldı.

1. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

Herkese merhaba.Bakım için sökmüş olduğum makinemi geri topladım kullanıyorum fakat geri dönüş mekanizmasındaki bir parçanın tam olarak nereye yerleştirileceğini bulamadım ve geri dönmemesi gereken kol bir miktar geri dönüyor.Resimlerde görülen yayın oturması gereken yeri bir türlü bulamadım.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.Teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. poyraz

poyraz Aktif Üye

Ferhat yayı resimdeki gibi takmayı denedinmi hiç kullandığım bir makina değil gerçi ama kullanan arkadaşlardan yardım gelecektir diye düşünüyorum yayın geçiş sistemi bu şekil olabilir diye düşünüyorum.[​IMG]

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Evet; aynen bu şekil...

5. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

denedim haluk abi o köşeye de koydum dışına da koydum ama nafile..geri dönüş kilidini çevirdiğim an dişlilere oturması gereken o zımbırtı olduğu yerde kalıyor yani yay görevini gördüremedik o alete bir türlü...

6. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

Başka bir daiwa makinenin kilit sistemi.Bakar bakmaz anlaşılabilecek bir sistem :)

7. poyraz

poyraz Aktif Üye

son yüklediğin karedeki gibi bir yay sistemi yoksa son olarak bu karedeki takılış sistemiyle kilit işlevini yapacaktır diye düşünüyorum yayla dişli arasındaki mesafe nekadardır bilemiyorum ama sen yine birde bu şekilde deneme yapabilirsin tabi yayın dişliye deymemesi lazım.[​IMG]

8. HUNTERFATHER

HUNTERFATHER Aktif Üye

Yayın hareket etticeği metal bölümün grese çok bulanmışsa yay görevini yapamıyor olabilir. Hareket edecek olan parçanın vidasını çok hafif gevşetin,umarım faydası olur.Saygılar...

9. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

İsmail Bey göstermiş olduğunuz yere de koydum daha önce yayı fakat olmadı..Mantıken ben de sizin gibi düşündüm yani o yay dış kısımda olacak ki o mandal sola gittiğinde yaylanıp tekrar sağa alıp mandalı dişlilere oturtsun ama malesef.Dişli üzerindeki yay orda oluk gibi bir yerin içinde ve sabit değil yani dönebiliyor o yüzden baskı yapıp geri çevirmiyor o mandalı.Üstün Bey vidayı tutan herhangi bir gres falan yok yani o mandal gayet rahat dönebiliyor :(

10. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Ferhat annemi hastaneye kaldırdık kusura bakma makineyi açıp fotosunu çekip en kısa zamanda yükleyeceğim siteye ordan bakıp yap diye.Bi anneyi iyileştirelim senin makineyide iyileştireceğiz.

11. çaylak_01

çaylak_01 Aktif Üye

Çok geçmiş olsun abi.Allah acil şifalar versin de tek makine işi sonraya kalsa da olur.Yalnız yayın olduğu o dişliyi yukarı kaldırırken dikkat et abi kapağı açarken dişli de çıkıyor sen de yayın yerini kaybetme sonra :)