Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Crossfire 2.70m 14-56 gr.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında korayb3406 tarafından paylaşıldı.

1. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Merhaba, bugün 5. Uluslararası İstanbul Av, Silah ve Doğa Sporları fuarına gittim. Gezerken aklımda hiç olmayan bir ürün gördüm. Spin avcılığı için 2.40m'lik Shimano Vengeance Seabass kamışım vardı. 2.70m veya 3.00m bir spin kamışı daha almayı düşünüyordum. Bugün de cazip fiyatla Daiwa Crossfire 2.70m 14-56 gr. kamış aldım. Bu ürün nasıldır? Kullanan arkadaşlar varsa bu kamış hakkında yorumlarını ve bu kamışa uygun makina önerilerini rica edeceğim.

DAIWA CROSSFIRE 2.70 M 14-56 GR, 2 PARÇA

2.70 mt boy 1,39 mt kapalı taşıma boyu 14-56 gr atarlı 258 gr ağırlık 2 parçalı spin kamış

daiwa-crossfire-lure-serisi-olta-kamisi.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

ben 2.40 lık modelini kullanıyorum. Fincanlar biraz sıkıntılı , ayrıcana düşük gramajlarda atarından dolayı pek verimli degil .onun dışında gayet saglam gibi

4. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Fincanlardan yana ne sıkıntısı var? Açıklayabilir misiniz?
    Bir de bu kamışta sahte sabitlemek için metal çıkıntı yok. Sonradan fark ettim.

5. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

bana biraz fincanlar zayıf geldi .Biraz cabuk pas tutuyor . ama yinede fiyatına gore iyidir

6. zokacı

zokacı Aktif Üye

fiyatına göre çok başarılı

sedatic ve korayb3406 bunu beğendi.
  7. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Merhabe Koray arkadaşım CFS-MH 2.70 mantar saplısını kullanıyorum gayet iyi bir rat,her avdan sonra tuzlu tatlı avlarinin ardindan ratını yıkarsan,guzelce temizliginide yaparsan muahfazasini da güzel yaptıktan sonra tabikide shimano kadar olmasa da uzun ömürlü bir av yapacağın porselenlerinide av esnasinda yada ava giderken avdan donerken de dikkatli tasirsan ki her rat (kamış) için geçerlidir zarar görmemiş olur..Bereketli avlar dilerim Koray arkadaşım.Rastgele..

korayb3406 bunu beğendi.
  8. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Enes kardeşim, değerli yorumun için çok teşekkür ederim.
    Belirtmiş olduğun şikayetler tamamen kaşımın yanlış kullanılmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Av dönüşü olta temizliği yapmadığın takdirde fincanların pas tutması normal. Kamışın atar aralığı 14-56 gr. Sen bu atar aralığından daha hafif sahteler kullandığında uygun olmayan gramajdan dolayı kamıştan beklediğin performansı alamazsın.

9. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Mustafa Bey, yorumunuz için teşekkür ederim.
    Her av dönüşü kamış ve makina temizliği yapıyorum, ondan yana sorun yok.
    Benim asıl öğrenmek istediğim av esnasında bu kamıştan dolayı sorun yaşayan arkadaşlar var mı? Kısacası,
    - Spin olta olmasına rağmen bu kamışta sahte sabitleme metali olmadığını sonradan fark ettim. Bu bence büyük bir eksik.
    - Bu kamışı kullanan arkadaşlardan balık çekerken kamışı kıran var mı?
    - Kamışta belirtilen 14-56 gr. aralığında performans sorunu yaşayan var mı? (50 gr. atılmıyor vs. gibi)

10. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Koray kardeşim porsiyonluk ta çektik,1,5-2 kg balıkta çektik 4 kiloluk balıkta çektim çok şükür bir sıkıntı yok ratta.. Sahte sabitleme metalini bende olmasına rağmen kullanmıyorum oda önemli bir şey değil ama makine ve ratın dragına uygun sahte vede avlar yaptıktan sonra Allahın izniyle hiç bir şey olmayacağını düşünüyorum kardeşim ☺Gönül rahatlığı ile kullan sen merak etme ☺

korayb3406 bunu beğendi.
  11. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Teşekkür ederim Mustafa hocam. En kısa zamanda yeni kamışın av raporunu sizlerle paylaşmak nasip olur umarım. Rast gelsin.:)