Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DAIWA dan sür magnetik yag The MagSeal™ is a spin-off from NASA technology

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında arkadas tarafından paylaşıldı.

1. arkadas

arkadas Aktif Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nickname

nickname Üye

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Daiwanın magseal yalıtım sistemine sahip makinelerinde kullanılıyor. Ekstradan alınıp sürülebilecek piyasada satılan bir yağ değil.

5. arkadas

arkadas Aktif Üye

ne yalan söyleyeyim daiwa normal yagdan bahsettigini sanmistim ben bir NASA teknolojisi oldugunu ve magnetik özelligi oldugunu bilmiyordum irseyle tuzlu sudan korundugunu görmek güzel

6. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

bu özellikteki makinelerin bakımını biz nasıl yapacağız veya bakıma ihtiyaç duymuyor mu hiç ? vs vs..
    mutlaka güzel bir şeydir ama soru işareti çok

7. arkadas

arkadas Aktif Üye

valla bize düseni biz yapariz Gözümüz gibi bakarizda:D onlari ben düsünmüyorum buna nasil sahip olurum diye düsünüyorum :rolleyes:
    müthi teknoloji kullaniyor daiwa bir exist spin icin surf icin bir tounament alabilem fena olmaz:harika:

8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

MAGSEAL, ABSII, Airbail, Digigear, Twistbuster vs özellikli makinalar Önümüzdeki hafta sonu Türkiye'de satışta olacak. Ve yurt dışından getirmeye pek gerek kalmayacak uygun fiyatlarla. Evet MAGSEAL Nasanın uzayda sızdırmazlık için kullandığı sistem. Daiwa bunu olta makinalarında uygulayabileceği tasarım yapıp patentini almış.

Ayrıca öyle kamışlar geliyor ki, balık olmasa bile bunları kullanmak için insanı sahillere gitmek istetecek özellikte. Bilek hareketiyle dahi uzun atışlar yapılabilen 150 g altı ağırlıkta spin kamışları da geliyor.

9. arkadas

arkadas Aktif Üye

zaten erkekler olarak 3-5 birseyimiz var araba tebih cakmak saat vsaire biride bu dedigin gibi tutmasakda olur gibi yok arada bir tutalim ya ama daiwanin son ürünleri mükkemmel muhakkak alacagim bir iki tane ek is yamam lazim ama yapariz

10. furunotr

furunotr Aktif Üye

Belki bir senedir; belki daha fazla bu teknolojiye sahip makinalardan Türkiye'de onlarcası mevcut diyebilirim...

2013 yılında piyasaya arzedildi ve Daiwa'nın tüm üst seviye ürünlerinde mevcut bu özellik; sanırım en fazla da Daiwa New Saltiga 4500 serisinden makina mevcut ülkemizde; hatta geçenlerde denediğim Q5 Tournamet (QD 45 diye bilinip kataloğunda Q5 olarak geçiyor) surf makina da bu teknolojiyi barındırıyor üzerinde...

Shimano'nun yeni Stella'da da benzer bir teknoloji kullanıldığı söylemi var ama yağ manyetik mi bilemiyorum...

Bu teknolojiyi barındıran tüm makinaların herhangibir yerinde "MAGSEALED" ibaresi yer alıyor (Daiwa) ve sanırım yağın adı MAGSEAL olarak geçiyor...

Hem Daiwa; hem Shimano'nun bu tip makinaları (Shimano'da şimdilik yalnızca yeni Stella (Stella 2013)) kullanıcı tarafından sökülemiyor; sökülebilir de sökülür ise garantisi kalkıyor; zaten sökseniz de Shimano'yu bilmem ama Daiwa'nın kullandığı MAGSEAL yağı piyasada bulabilmek mümkün değil; hadi bulduk diyelim nasıl uygulayacağız orası da muamma... Bunun yerine gerek duyulduğunda makin Japonya'ya gönderiliyor ve bakımı, yağlaması orada ücretsiz tarafından yapılıyor garanti süresinde; daha fazlasın bilemiyorum...

Sanıyorum ki öyle hemen bakım gerektirecek ve yağ isteyecek türden sistem barındırmıyor bu makinalar ancak misina sarım klavuzları yağlama ve bakım isteyebilir gibi...:)

Zaten ilk defa 2010 yılında tanıtmış Daiwa bu özelliği; en az 50 makina vardır bu teknolojileri taşıyan ülkemizde...:)

http://www.fishonmag.com/review/daiwa-mag-seal/

11. arkadas

arkadas Aktif Üye

son dönemde 2 firma göze hipap ediyor zaten daiwa ,Quantum , , tabiki daiwa ekstradan kalite demek her neyse calisip alacagiz artik ek is bulacagim burun kivirdigim islere bile evet diyebilirim artik birkac ay haftasonlari ek is bulacagim dinlenmeye ara vercegim cünkü daiwalar cok güzeller