Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aranıyor daiwa fine surf 35

Konu, 'Aranıyor' kısmında anıt35 tarafından paylaşıldı.

1. anıt35

anıt35 Aktif Üye

Herkese merhaba bu makinayı kullanan varmıdır. Makina hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Elinde olan satmak isteyen olursa görüşmek isterim yada ebaydan getirmeme yardımcı olabilirmisiniz.Şimdiden herkese teşekkürler rast gelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. winchester

winchester Aktif Üye Gold Üye

Kalamasız model bir makine

Son düzenleme: 21 Mayıs 2015
  4. mizan

mizan Aktif Üye

Ben birgün balıkta bi arkadaşta gördüm ve denemek için kullanma fırsatı buldum. Makine kalamasız surf modeli bi makine. Gayet iyi. Bence fiyatıda uygun. Surf tipi kullanım için bakarsanız iyi bi makine denebilir. Kol t tipi ve değiştirilmiyor diye duymuştum. Birinde daha boğazda kullanırken görmüştüm. 200 gr. Ile rapala çalışıyordu. Devrini unuttum ama boğaz akıntısına uygundu galiba. Kolu çok yormuyordu. Yani boğaz akıntısında rahatça kullanabilirsiniz.

anıt35 bunu beğendi.
  5. sermat

sermat Üye

Makinaa bende mevcut .bi kere yemlide kullandım oda beylikdüzü tarafında yani akıntının olmadığı 100 gram kurşunla.akıntı olmadığı için makina sıkıntı oluşturmada.şunu söyleyebilirim kafa yapısı itibarı ile misina çıkışı süper.zaten kafa surf kafa olduğu için ince ip sarmalisin.yani 0.30 misina felan olmaz o kafaya .ben 0.13 powerpro sardim .

anıt35 bunu beğendi.
  6. mizan

mizan Aktif Üye

Makinenin misina çıkışı bencede mükemmel. 0.13 mm ip zaten fazlası ile yeterli. Ben çaparide ve yemlide ve rapalada en fazla 0.14 yada en az 0.10mm ip misina kullanıyorum. Ben bu makineyi tarabyayı sarıyere doğru geçince vilayet evler tarafında kullandım. Çekeri bi fliegen veya saltiga surf değil ama penn affinity gibi sarımı var. Bence fiyatına göre geyet iyi bi makine.

berkohan ve anıt35 bunu beğendi.
  7. anıt35

anıt35 Aktif Üye

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Yardımcı oldugunuz için sagolun. Makinayı izmirde kıyıdan surf disiplininde kullanacağım kursun 70 ila 100 gr aralağında kullanıyorum bizim buralarda çok akıntıda olmuyor yada ben denk gelmiyorum☺bu nedenle makinayı çok yoracağını düşünmüyorum. Nasibimizde var ise daiwa exceler 420 70 150 gr atarlı kamış ile takım kuracağım. Rastgelsin bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

8. mizan

mizan Aktif Üye

Bence surf kamışın atarı en az 200 gr. Olmalı. Eğer başka meralara geçilince bu kamışın aksiyonu eksik kalırsa hüsrana uğramamak için 200 gr. atarlı kamış tercih edilmeli. Ama 200 gr. Derkende üzerinde 200 gr. atar değeri olupta 150gr. kurşunu bile zor gönderen kamışlardan değil tabi.

anıt35 bunu beğendi.
  9. mizan

mizan Aktif Üye

Zate iyi aksiyonlu 200 gr. atarlı bir kamış ile sizin merada diyelimki 150 gr. kurşunla avlanıyorsunuz. Böylece en verimli şekilde uzak mesafede avlanabilirsiniz.

anıt35 bunu beğendi.
  10. anıt35

anıt35 Aktif Üye

Güncel.

11. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Merhaba kardeşim
    bu makinayı yaklaşık 1 yıldan beri sürekli kullanırım halada kullanmaktayım ve ilk alan kişilerdenim ince çizgi getirtiyordu mağaza kabandığı için türkiyeden başka distribitörlüğünü yapan varmı bilmiyorum ama ebayda daha uygun alabilirsin.. diyebilirimki hem hafifliği hemde dayanıklı olması beni son derece cazip kıldı.
    makinada masuralı rulman var artı sığ kafa olduğu için tamamen PE örgüye uygundur monofilement uygun değildir sıralı sarım özelliği olmadığı halde sıralı sarım yapmasıdır ve asansör sistemi vardır anti geri dönüş freni gene mevcut
    bu makinayla 8 li çapari ile full dolu halde 200 gram kurşunla iri çinekopları palamutları zorlanmadan almam açıkçası hem şaşırttı hemde sevindirdi
    dezavantajı ise kalamasız olması ama surf stili avcılığında kalama gereksiz bir husustur (boğaz için bu tabirim)
    diğer bir hususta atış anında parmağını iyi ayarlaman gerek çünki sap kısmı kısa başka da bir göze çarpan sorunu yoktur
    daiwa sağlam makina yapar bu makinayı bozulsun diye yapmadığım şey kalmadı daha bir kez içini merak için açmıştım başkada her hangi bir bakım yapmadım hala saat gibi ava gitmeye hazır...
    ebaydan daha uyguna alabilirsin üçretsiz kargo ile seç fiyatı vergiye girmiyor sanırım

anıt35 bunu beğendi.