Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa jig caster m 10-60 kamiş hakkinda yardim

kermit

Üye
Adı
Burak
merhabalar,

atçek spinde kullanmak için daiwa jig caster 96m kamışı almayı düşünüyorum.Jig caster kamışın atış eriminin çok iyi olduğunu birkaç yerde okumuştum.Kullandığım sahteler dalarlı,su üstü ve kaşıklar 15-30 gr arası.Bir üst modeli olan 96mx modeli ve 90m 10-60 gr mevcutmuş. Aralarındaki fark nedir.Daiwa jig caster kamışı kullanmakta olan arkadaşların yorumlarını alabilirmiyim.

kermit

Üye
Adı
Burak
forumda hiç kullanan yokmu jigcaster 96m kamışı:)

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben kullaniyorum, ikinci kamis olarak bende var.. Dusuk gramajli sahtelerden ziyade 30-40-50gr jigleri inanilmaz guzel mesafelere gonderiyor.. Ancak 15-20 gr civari sahtelerde 2.70 olan diger kullandigim kamis ile hemen hemen ayni mesafelere gonderiyor.. Sizin hedef baliginiz ve kullanacaginiz yere gore secim yapmaniz daha dogru olur, kullanacaginiz yer derken sahilden mi, kayaliklarin ustunden mi, limandan mi gibi..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ben 2,90m 10-60 gr olanı kullanıyorum.
Hem spin, hem shore jig, hem de tekneden yemli avlar için kullandım, kullanıyorum..
Bununla beraber ağırlık bir sorun. Bu yüzden de buna destek olacak farklı spin kamışlarım da mevcut.

kermit

Üye
Adı
Burak
Ben kullaniyorum, ikinci kamis olarak bende var.. Dusuk gramajli sahtelerden ziyade 30-40-50gr jigleri inanilmaz guzel mesafelere gonderiyor.. Ancak 15-20 gr civari sahtelerde 2.70 olan diger kullandigim kamis ile hemen hemen ayni mesafelere gonderiyor.. Sizin hedef baliginiz ve kullanacaginiz yere gore secim yapmaniz daha dogru olur, kullanacaginiz yer derken sahilden mi, kayaliklarin ustunden mi, limandan mi gibi..[/Q

Genelde kayalık ve sahilden levrek ve lüfer avında kullanıcam.Fakat balık genelde açıkta olduğundan bu kamışı düşünüyorum.2.70 olan diğer kamışınızın modelini öğrenebilirmiyim?

kermit

Üye
Adı
Burak
Ben 2,90m 10-60 gr olanı kullanıyorum.
Hem spin, hem shore jig, hem de tekneden yemli avlar için kullandım, kullanıyorum..
Bununla beraber ağırlık bir sorun. Bu yüzden de buna destek olacak farklı spin kamışlarım da mevcut.
Ağırlığı benim için o kadar sorun değil.Önemli olan atış eriminin iyi olması.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ağırlığı benim için o kadar sorun değil.Önemli olan atış eriminin iyi olması.
Atış eriminde tek faktör kamış değil ki..
Misinanın kalınlığı, sahtenin ağırlığı ve aerodinamiği, rüzgar, kamış ve makina ile beraber avcının tekniği...
Ben bu kamışı seviyorum, almak isteyenlere de öneriyorum.

kermit

Üye
Adı
Burak
Atış eriminde tek faktör kamış değil ki..
Misinanın kalınlığı, sahtenin ağırlığı ve aerodinamiği, rüzgar, kamış ve makina ile beraber avcının tekniği...
Ben bu kamışı seviyorum, almak isteyenlere de öneriyorum.
Yazdıklarınıza katılıyorum birçok faktör var.Fakat bunları yerine getirsenizde,bazı kamışlarda erim belli

gelibolu

Daimi Üye
Adı
Tezcan.Bozkurt
Benimde atçek avları için almayı düşündüğüm bir kamış.Fakat daha karar veremedim.