Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa magsealed

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi

Ce NK

Aktif Üye
Adı
Ce NK
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Konu serpinti su ve toz ise, bu magseal özelliğine çok takılmamak gerekir. Benin Daiwa Lexa denize düştü, sonra tuzlu su gitsin diye çeşme suyu dolu bir kovada 5 dakika beklettim. Halen taş gibi :)
Çok geçmiş olsun :) İyi birşey olmamış

B

BS Okuru

Misafir
Tamam çok saolun yani daiwa nın magsealed yani yağ sızmaz dışarı akmaz deyil mi ?

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Benim Daiwa Emblem Pro ve Shimano Ultegra bir çok kez yağmura maruz kaldılar ve taş gibiler Allaha çok şükür. Ama ikiside daha hiç açılmadı, fabrikadan çıktığı gibi yani. Okuma PL-865 için aynı şeyi söyleyemem.

Tabiki yağmur sağanağa dönüştüğü zaman makinelerin üzerine bir poşet geçiriyorum.

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Benimde aklimda olan bir konuydu simdi makinayi açtık icindeki mag sel ozellikli yag dokuldu yada ozelligi gitti diyelim bu yagi temin etmek zor sanirim yada imkansiz o zaman makinanin sarimini etkilermi?

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Benimde aklimda olan bir konuydu simdi makinayi açtık icindeki mag sel ozellikli yag dokuldu yada ozelligi gitti diyelim bu yagi temin etmek zor sanirim yada imkansiz o zaman makinanin sarimini etkilermi?
Etkilemez. Sadece su geçirmezliği gider.

B

BS Okuru

Misafir
Manyetik özellikte, akışkan bir yağın uygulandığı rulmana yapışarak, rulman yüzeyine sıvanması, bu sayede sıvandığı yüzeyin ardına su geçirmemesi esasına dayanır. Sızdırmazlık sağladığını kanıtlamış, çok başarılı bir uygulamadır.

Ancak üzülerek söylemeliyim ki bu özelliğe sahip tüm Daiwa makinelerin kıyıdan kullanımı sakıncalıdır. Zira bu yağ kum ve sair partikül madde kapanı gibidir. Kıyı kullanımında çok çabuk kirlenecek ve işlev kaybı görülecektir.

İşin en kötü yanı Daiwa formülü açığa çıkmasın diye bu yağı satmamaktadır. Herhangi bir manyetik yağın aynı işi de yapmadığı söyleniyor. Bu sebeple kullanıcının kendi bakım yapma şansı yok. Bakımı geldiğinde servise göndermek zorundasınız. İthalatçının einde dahi bu yağın bulunduğunu sanmıyorum. Varsa bile servis verdikleri bir makine üzerindeki incelememe dayanarak söylüyorum; son derece yetersizler.

Daiwa'nın iki ayrı modelini severek kullanan bir oltacı olarak, bana göre ya bu yağ satışa sunulacak ya bu magseal uygulamasına son verilecek...

Moderatör tarafında düzenlendi:
B

BS Okuru

Misafir
Hemen acalım basia 45qd ıcını :)

Moderatör tarafında düzenlendi: