Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa makinelerden kim anlar?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Arkadaşlar yavaş sarım için bir makine arayışındayım (gerçi ne zaman alırım bilemiyorum) lakin şu kafa büyüklüğü konusu kafamı karıştırdı.
    Aradığım makine boyutu shimano 3000 den büyük ama 4000 den küçük olsun istiyorum. Peki daiwa nın hangi çaptaki makineleri bu istediğim çaptaki modele denk geliyor? Kafa büyüklüğü de diyebiliriz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba kardeş Daiwa genelde 2500 ile 3000 lık dirak gücü aynı Daiwa 3000lik biraz enli Shimano 4000lik uzun

4. trkc

trkc Aktif Üye

İşinize yarayabilir..:)

Daiwa 1500 hemen hemen Shimano 2500 ile aynı boyutlarda.

Shimano 1000 Daiwa 1500 den küçük. Boyut farkı:

image.jpeg image.jpeg

Shimano 2500 ölçüleri:

image.jpeg image.jpeg

Ayrıca Shimano 2500 ve Shimano C3000 (normal 3000 değil Compact 3000) aynı boyutlarda, C3000'in misina kapasitesi daha fazla.

M.Taha D. bunu beğendi.
  5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hooop teşekkürler... indi bi daiwa alacak olsanız, ama shimano 3000 ile 4000 arasında kafa olsun istiyorsanız hangi boyu alırsınız?

6. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Bence 2500 lik al çünkü 3000 lık le gövde aynı kafa büyük drag güçleri ayni

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O zaman forza 2500...

trkc bunu beğendi.
  8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

O zaman 2500

Çok teşekkürler arkadaşlar

9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Mesela Daiwa Exist 2510PE-H.. :)

KayaBalığıKaya bunu beğendi.
  10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Anamm!!! Uluc Usta Daiwa aliyor... Kiyamet yakindir:)))

Ustad daiwalara bizim bildigimiz 2500 3000 4000 diye bakarsan yaniliyorsun. Zira kendi icinde bile olculeri farkediyor.

Daiwanin Amerika icin uretilen serilerinde shimanoya gore 3000 lik lafalar 4000liklerle neredeyse ayni.

Bende herkes gibi bircok makina kullandim. Aksiyon makinam shimano hegane 3000.

Bir iki ay once bi daiwa exceler 3000Ha aldim. Boyu bildigin 4000lik gibi. Agirlik 305 gr bu boya gore fena agirlik degil. Bir turda 95cm. sariyor. Cok guclu ve saglam govdeli bir alet. Yedek kafasi bile var.

Kullanisina gelince sunu net soyleyeilirim abi exceler 3000 ha mercedese bmw ye binince hissettiklerine benzer seyler hissettiriyor. Makinayi shimano hegane 3000 i zorlamak istemedigim zorlu sartlar icin almistim. Hegane de ucak gibidir ama nazik bir goruntusu var gibi geliyor bana. Ama avi daha zevkli hale getirdigini soyleyebilirim. Kus gozu neredeyse imkansiz. Dikkatli olmaya falan gerek yok desem olur yani ki bu kusgozu konusunda ben cok sakarimdir.

Aslinda exceleri almadan once ebaydan luvias 3012 h nin kiyisindan dondum. Cok onerildi bana. Ama cok para tabi. Simdi exceler beni tatmin ediyor ama yarin ne dusunurum bilmem.

Ha bir de gecen hafta ilk avinda 4 kg civari bir pasayi kiyiya yag gibi cekmeme vesile olunca bu exceler 3000ha bana bi baska guzel gorundu, onuda es gecmeyeyeim hocam..:)

Daiwa alacaksan en az exceler 3000 ha al derim. Daha alt seviyelerinin cogunu kullandim ama aradaki fark kiyaslanmaz.

Bir ust seviye istersen ballistic 3000 de super alet. Ama yedek kafa yok iste.

Daiwa freams turu avrupa piyasasina hitap eden metal govdeli hardbodys kasali ve hafif urunleri kullanan arkadaslar da var ama dusuk devirli makinalar bunlar. Ben isinamadim.

Daiwalarin en sevdigim ozelligi kalin ve saglam sarim teli. Bu sayede yel dusme carpma baski cantada ezilme vs kesinlikle yamulmuyor. Shimanolarda ise bu cok sik basima gelir. Sarim teli ince oldugundan az bi darbede balans bozulr. Sonra gelsin kusgozu gitsim misinalar.

11. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Daiwa lexa 2000 kullanıyorum. Shimanonun 3000 kafasından biraz küçük gibi. Aynen ben de daha küçük devirli olan bir modelini alacağım. Ülkeden ülkeye bin bir çeşit ürün var. Ben hem line roller hem de gövdesi magsealed olan bir modelini alacağım. Avustralya ya gidip gelen bir hoca arkadaşımıza sipariş vereceğim. Aşağı linkteki Caldia-Z yi gözüme kestiriyorum.
    Light Tackle Spin | Daiwa Fishing Australia