Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

daiwa procaster 3000 a hakkında görüşleriniz?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında musti60 tarafından paylaşıldı.

1. musti60

musti60 Yeni Üye

spin avlarda kullanmak için bu makineyi düşünüyorum, av bayisinde kısa süreli inceleme fırsatı buldum makine çok hoşuma gitti, aynı yerde exage ve okuma trio30 da vardı onlarıda inceledim okuma pek hoşuma gitmedi daiwa ve exage yi beğendim, sebebi daiwa ve shimanodaki o pürüzsüz yağ gibi dönüş okumalarda yok. exage hakkında kullanıcı yorumları var ancak daiwa hakkında kullanıcı yorumu bulamadım, procaster kullanan varsa görüşlerini rice ediyorum. birde daiwa 3000 liği exagenin 4000 liği kadar, spin için procaster 2000,2500,3000 kaçlık almalı.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

exage bende var memnun değilim dişlileri çok çabuk sıkışıyor söküp temizleyip yağlayınca düzeliyor ama uğraştırıyor bence daiwa al 3000 lik spin için idealdir daiwanın 3000 liğinin shimanonun 4000 liği kadar olmasının nedeni daiwa lar makaralarını büyük yapıyorlar onun sebebide misinanın kıvrışmasını yani telefon teli gibi kıvır kıvır olmasını önlemek için öyle yapıyorlar daiwa makinaların özelliklerini internetten okursan bu yazıyor zaten shimanolarda bu özellik yok o yüzden benim misina sürekli kıvır kıvır kıvrılıyor :) ( internette yazan bilgi şu
    Olta misinanın olta makinesinden boşalması genellikle büyük sipiraller şeklindedir. Misinanın kıvrılmasını önlemenin en iyi yolu makarayı olabildiğince büyük yapmaktır. İşte Daiwa makinelerde bulunan uca doğru genişleyen büyük makara misinanın makaradan düzenli boşalmasını sağlar ve misinanın kıvrılmasını önler. Bu sayede daha uzun mesafelere atış yapabilme imkanı sağlanmış olur.
    -Daiwa tarafından geliştirilen olta misinasının kıvrılmasını önleyen bu patentli teknoloji sayesinde atış esnasında ,ister ip misina kullanın ister flourocarbon misina, misina olta makinenizden kıvrılmadan boşalır. Twister Buster 2 misinanın kıvrılmasını engellemenin yanı sıra misina yatağı ve misina arasındaki sürtünmenin de azalmasını sağlar. )

4. GRAFTT

GRAFTT Üye

Bende Daiwa markasının iki adet Spin makinası var, Birisi Megaforce 3000A, diğeri ise Crossfire 3000 3BI. Diğer 3 arkadaşımda ise toplam 4 adet Daiwa Regal 3000 serisi var. Bu 3 makinada benim hoşuma gidiyor kullanımı güzel. Tabi Trabucco markasının 0.25 mm'lik kaliteli misinalarını kullanıyoruz. Sizin seçtiğiniz model ise sanırım Megaforce serisinin bir üstü. O model benimde çok hoşuma gitmişti ama fiyatından dolayı Megaforce'yi tercih ettim :)

5. musti60

musti60 Yeni Üye

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. bende daiwa ya daha yakınım. exagelerde hatırı sayılır şekilde şikayet var. önerebileceğiniz 200 lira civarı makineler varsa onlarada bakarım.

6. GRAFTT

GRAFTT Üye

Bence seçim olarak Megaforce ve Procaster iyi tercih olabilir.

7. musti60

musti60 Yeni Üye

almışken procaster alayım diyorum,aradaki farka değer heralde. siz ne düşünüyorsunuz?

8. Plankton

Plankton Aktif Üye

Daiwa exceler serilerinden özellikle yeni model HA diye geçiyor, tavsiye ederim.Fiyatı biraz yüksek.Yada exceler S serisini alınız.Pazarlıkla S serisini 220-230 la alınabilir.Procaster iyi makine fakat tek sorunu ağır olması.2500 lük model olabilir fakat onunda misina kapasitesi az sanırım.Biraz daha koyup Exceler alırsanız çok rahat edersiniz.

Levreko bunu beğendi.
  9. musti60

musti60 Yeni Üye

bulunduğum ilde yok bu makineler ben başka bir ilde görmüştüm.internetten sipariş vermeyi düşünüyordum ama arkadaşlar var onlardan gidip pazarlık yapmalarını rica ederim bakarlar. dediğiniz fiyatlara alabilirsek olabilir.200 ü gözden çıkarttık zaten fazla fark yok.

10. taner.a

taner.a Aktif Üye

Procaster 3000 var bende sırf meraktan aldım.Ağır ama sağlam makine .Kenarda yedek olarak duruyor misafir makinesi.

11. musti60

musti60 Yeni Üye

330 gr civarı olması lazım internette öyle yazıyor, ağır olmaz bence.4000 lik catana kullandım çünkü o daha ağır.