Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa R'nessa 2.74 14-42 gr

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Enez'li tarafından paylaşıldı.

1. Enez'li

Enez'li Üye

Herkese Merhaba
    Daiwa R'nessa 2.74 14-42 gr
    Bu kamışı kullanan arkadaşlar var mı acaba ? Varsa tecrübelerini ve yorumlarını aktarırlarsa çok sevinirim

Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. matu

matu Aktif Üye

kendime 2, el bır stradic 4000xg almıstım urun sahıbı arkadas kamıs olarak ne kullanıyorsun diye sordu ve bu daiwa işi ozaman başladı..
    Bu kamış ile ilgili çok yorum bulamadım kullananda çok yok herkez gıbı bende yazılan cızılen ustunden alısverıs yapan bırı oldugum ıcın hep standart kamısları almıstım..
    baya arastırdım hatta 3 kullancı yorumu okudum ve onlara mesaj yoluyla ulasıp konustum sağolsunlar kırmadılar cevaplardılar dahada bır merak ettım ve aldım.
    kamısı bende sıfır olarak aldımilk ızlenımlerım kamıs alt sapı hanı kavgaya gıderken al gotur yanında havası var bır nevı haydar ama 2parça agırlık net etıketlı halı 174 gr geldı ortalama 145-150 gr cıvarı..ilk klavuz halkası dıger mevcut kamıslarımdan daha buyuk ve tum fujı porselenlerın metal bırlesım yerlerı daha ınce ve ne oval ne duz .(max.performan yazıyor bır etıkette.)
    alt ust karbon tırtıklı değişik geldi..makına yatagı cok enteresan ve cok saglam duruyor kamıs cok hafıf ama cok narın durmuyor bazı hatları gayet kallavi yapmışlar..regular-fast aksıyonlu bir kamıs bu yuzden cokta esnek değil buda hosuma gıttı..benım ıcın yerım dar olamsına ragman 2 parcayı bırlestırdım ve elıme tam oturdu ama av'a gıttıgımde ne olur bılmem ama gayet ıyı gıbı..tasıma kılıfı yesıl efsane ..
    su anlık durum bunlar ılk gorunuz ızlenımlerım bunlar sızlere aktarmak ıstedım cunkı hıc bıryerde yok..
    bu arada fıyat yazmadım cunkı herkez ayrı fıyat verıyor ve zam gelmıs hatta bu konuda magdurum anlaştıgım bır fırma eskı fıyat soyledı ama ertesın gun o fıyata veremıyecegını soyledı bende ısrar etmedım musterı kaybettı olsun napalım kısmet baskasınaymıs..
    Bu arada dıger kamıslarım;
    okuma vsystem 270 10-40 sıfır almıstım
    major craft solpara 290 15-42 buradan 2,el aldım cok temız ve guzel

kıyaslama mevcut kamıslarıma yapıldı..bende kesınlıkle parasını hak edıyor dıyebılırım..yukarıdakı 2 kamıstan ılk gorus tutus ve ızlenım daha guzel ve ıyı..
    kalın sağlıcakla guzel forumlar..

mrt55 bunu beğendi.
  4. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Benim de ilgilenip baya bir araştırdığım kamış. Elinde olup da kullanan bir arkadaştan yorum almak güzel. İlk avınızdan sonra veya birkaç avdan sonra da yorum yapabilirseniz çok daha güzel olur. Özellikle atış rahatlığı, atış erimi ve aksiyonu ile ilgili...

5. matu

matu Aktif Üye

bende onu merak edıyorum deneyınce ılk fırsatta yazıcam balık tutayım tutamayım farketmez..
    Fakat bana soylenenler
    1,sı wtd canavarı oldugu regular-fast aksıyonuna sahıp olması bu ıste cok basarılı oldugu yonde yanı kullanalar bunu dıyor.bu kamısı aldıktan sonra herkez stantard kullandıgımız kamıslarada sahıp yanı yukarıda bende olanlar hepsını elden cıkarmıslar bu benım ıcın onemlı bır yorum mesela..daha sonra ben hıc wtd yapmadım yapamdım fırsatım olmadı gercı 1 kere denedım ama kotude sayılmazdı cok vıdeo ızlemıstım yuzus onlara benzedı ama genel kullanım ıcın kullanım sorularımda dıger kullanıcılar (sarıkanat cınekop avları) maket balıklarla aksıyon vermek cok daha rahat ve guzel dedıler , facebook ta sans eserı bır kullanıcı buldum belkı burayada uyedır ana bır kaç sorum oldu bu beyfendı ıtalyan bır arkadasının bu kamısı kullandıgı (3 metre olanı) ve bodrum-ist bogazda kullandıgınız ve gecenyaz ne trofeler aldıgını ve dırek kamısla bu balıkları kaldırdıgını yazdı ..kamıs o derece saglam ve guven verıcı dedı ama tabı kısmet sıdı bız kaldırırız kamyon carpmısa doner o ayrı mesele..(sakın demeyın bence) bu ıtalyan arkadas prof dedıgımız bu işlere baya gonul vermıs bır sahısmıs bu arada 2 balık tutunca heyyyttt dagılın ulen dıye bagıran bır insacık değil.
    hos sohbet bır arkadas abı hobıdas neyse sağolsun kırmadı cevapladı sorulamı aydınlattı benı baya masrafada soktu aldık kamısı...
    şu anlık eklıyeceklerım bunlar..
    elimde stradıc 4000xg ve nascı 3000hg var guzel bır ıkılı yapıcam gıbı..(nascı daha hafıf ve guzel makına herhalde bu makıne ıle kombınlerım gıbı)

depthmeter ve mrt55 bunu beğendi.
  6. GASERBEST

GASERBEST Yeni Üye

Selamlar.
    Kamis hakkinda yorumlarinizi merakla beklemekteyim.deneme imkaniniz oldu mu?

7. matu

matu Aktif Üye

valla hava kosullarında oturu daha balıga hıc gıdemedım :) su anda bol bol takım taklavat topluyorum..

GASERBEST bunu beğendi.
  8. matu

matu Aktif Üye

evet uzerınden baya vakıt gectı fakat daiwa r.nessa yı kullanma ve yazma vaktı buldum..kısa bır av yaptım balık yoktu fakat makına ve olta takımını demek ıcın gıtmıstım ıyıkıde gıtmısım..
    kamıs hakkında dusuncem ;
    bendekı 274 14-42 atarlı olan sert tutması kolay yanı aksıyon verırken cok rahat aksıyon verebılıyorum , atsı esnasında mısınayı tutma sungerı ılk etapta kafamı kurcalamıstı rahat olurmu dıye (şeklinden oturu konık bır yapısı var) ama harıkaymıs cok begendım..makına yatagına makınayı takınca ve sap kısmı cok guzel kavranıyor ve ıyı bır hıssıyat verıyor sanırım bunu nedenı makına yatak kısmının bıraz kalın olması ve ele oturması 1-1,5 saat atıs yaptım farklı gramajda 10gr lık kendo 'dan 23 gr kıngdom sahteye kadar ben basarılı buldum..
    hiç gerılmeden yada abanmadan atış yaptım 10 gr lık sahte dahı gayet guzel atabıldım benı tatmın ettı yada oyle soylıyım..kamıs sert rugular-fast aksıyona yakın oldugu ıcın atıs yaptından sonra uc kısım kendını kaybetmıyor yalpalamıyor etıs erımınde katkısı oldugunu dusunuyorum...
    kamına kamıs uyumunu guzel yaptım gıbı ıcım rahat ıyıkı almısım dedırttı bana (r'nessa + vanquıs c3000f) orgu mısınam powerpro 8 slick 0,15 onuda begendım makına cıkısı kaygan yapısı guzel hemen gıtmesse uzun sure gıder zaten ayda 3-5 kere balıga gıderım en fazla oda yanı zaman olursa..
    sımdılık bu kadar kamıs dıger kullandıgım kamıslardan (catana dx-vsystem )pahalı ama hakkını verdı ıcım cok rahat kı fıyatıda artmıs ıyıkı almısım tafsıye ederım...