Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa sahte yem...

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında hakkı yeten tarafından paylaşıldı.

1. hakkı yeten

hakkı yeten Aktif Üye

Herkeze iyi akşamlar hobiye yeni başladım gerek burdan aldığım bilgilerle gerekse izlenimlerimle takım setimi kurdum sıra geldi sahte yemlere...
    Sahte yemde daiwa düşünüyorum spin avcılığı için öncelikli sorum boğazda avlanmak için dalma derinliği levrek lüfer sarı kanat vs için kaç santim uygundur bir sürü dalma derinliğine sahip yemler var benm sadece aklımda ki yemi dalma derinliğini de söyliyim daiwa shore line shiner z140 f dalma derinliği 30 cm 120 cm arası yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tgy

Tgy Aktif Üye

Selam, daiwa ss 120f z serisinden , pink head öneririm. Gece de iş yapar ama asıl sabah suyu pik yapar.. Boğaz'da hem su derin hem de yüksek yerden olta attığımız için derin dalarlı sahte gerekir. Özellikle duo realis jerkbait 120 sp öneririm. Ayrıca bulabilirseniz, ryobi trappers 2.5 m dalarlı, normalinden biraz daha uzun gagalı oluyor, Limon rengi. Benim kullandıklarım bunlar :) savagear dan da verim alan var sanırım, Tecrübe etmedim .

4. Tgy

Tgy Aktif Üye

Ha bir de Atış alışkanlığı kazanana kadar ucuz yemler kullanın, yazık olmasın. 5-10 tl ye Japanese falan var .

5. hakkı yeten

hakkı yeten Aktif Üye

Yorumlarınız için tşk ederim bu önerdikleriniz daiwanım modellerimi yoksa başka markamı boğaz için uygun sahteler derin dalarlı olmasında fayda var anladığım kadarıyla...

6. Tgy

Tgy Aktif Üye

Tolgahan zaten marka ve modellerini yazdım . Daiwa shoreline shinner z 120 f. Pink head rengi
    Duo realis jerkbait 120 sp
    Ryobi trappers limon 2.5 m dalarlı .

Bunlar yanında usami limon ile çok balık alan gördüm . Fakat ben alamadım. Sahte alırken unutma her meranın sahtesinin Özellikleri farklıdır ona göre seç .
    Bir de duo realis 120 sp leri yüzdürürken arada bir durdur (1-1.5 Sn) sonra jerkle . Yani sar vurdur sar dur vurdur gibi, durduktan sonra hareketlenince balık atlıyor .

7. hakkı yeten

hakkı yeten Aktif Üye

Özün kısası bunlar snırım hep tecrübeyle öğrenilcek şeyler :)

8. Tgy

Tgy Aktif Üye

Aynen, baştan sorarak sonra deneyerek .. fakat bunlar Boğaz'da iş yapar .

9. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Kendo Seabass 125mm 21 gr da öneririm. Özellikle renk kodu 13 ve 24 olan limon ile beyaz olanı. Hatta şimdi bulabilirsen 2-3 tane yedekli al çünkü sezonda bulunmuyor.

10. hakkı yeten

hakkı yeten Aktif Üye

Önerileriniz için tşk ederim kendo çantamda var ama yedekte alırım inş
    Yanlız bnm kafama takılan daiwa kimse önermiyo fiyatdan dolayımı yoksa performansmı düşük.?

11. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Daiwa Z120F ile güzel av yapanlar var. Aranan bir sahte. Ama ben nedense bu sahte ile henüz balık alamadım. Belki de elim hep duo'lara gititği içindir. Ayrıca alacağınız sahte en az 70-80 lira olacağı için olası bir kayıpta içiniz acır. Yeni başladıysanız en iyisi kendo, remixon ile kendinizi geliştirip, pahalı sahtelere yönelmeniz. Bu sahteler ile balık alamam diye düşünme. Ben kendo 145 ve 125 ile çok güzel lüferler ve dişliler aldım.