Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa sahtelerin dalma derinlik tablosu

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Sizlere faydalı olabileceğine inandığım bu linki paylaşmak istedim. Buradaki tabloda daiwa sahtelerin özellikleri ile birlikte dalma derinliklerini de vermişler. Şahsen gerek ağırlık transfer sistemi dolayısıyla gerekse de aksiyonuyla olsun %90 oranında tercih ettiğim bu sahteleri zevkle kullanıyorum.. Hem atış mesafesi olarak hem de avcılığı ile bu sahteler zaten dünya çapında kendilerini kanıtlamıştır.. Dikkatle inceleyecek olursa bilindik çoğu marka, daiwa sahtelerden sonra atış mesafesi üzerine çalışmalar yapılarak üretildiler, firma bu yüzden benim gözümde her zaman öncüdür fanatik olmasam da tutkunuyum iyebilirim:)

Bu tabloya bakarak tercihlerimizi şekillendirebilir enazından bir fikir edinebiliriz, tek tek bir sürü modele ayrı ayrı bakmaktan iyidir diye düşünüyorum..

Mavi renkli olanlar floating yani yüzen tip, bunlar suda batmazlar,çekerken belli bir derinlikten gelirler, kırmızı ile işaretli olanlar ise batan tip yani sinking, atıştan sonra belirtilen derinliğe kadar batıyorlar duruma göre aksiyon vererek çekiyorsunuz..

Aynı zamanda maksimum atış mesafelerini de vermişler bazıları 40metreye kadar 60 metreye kadar ve üstü gibi.. Bu şekilde hem atış mesafelerini, hem dalma derinliklerini hem de batan mı yüzen tip mi olduklarını rahatlıkla görebiliyoruz..

Aşağıda sitenin direkt linkini ve tablonun temsili resmini paylaşıyorum. Direkt siteye girip ayrıntılı olarak sahtelerin üzerine mouseunuzu getirerek bilgilere ulaşabilirsiniz..

Sevgilerimle ve Saygılarımla

DAIWA F SEABASS LURES CHART

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eline sağlık Selehattin, benimde favori sahtelerimdendir Daiwa sahte balıklar.

4. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tam arşivlik sevgili Selahattin.
    Teşekkür ederim. Aksiyon çeşitleri de var mı?:) Çok şey mi istedim:D
    Sevgi ve selamlarımla...

5. Selahattin

Abi gonul isterdi ki aksiyonlari da birer video ile gosterilse ancak bu konu hala bir tabu:) Bu av stilinde ilk atislarini yapan acemilerin hep balik almasi bence asla tesaduf degil mutlaka farkli bir seyler var isin icinde:)

6. Volkan

Volkan Daimi Üye

Selahattin ellerine sağlık, yukarıdaki tespite de imzamı atarım :)

7. Selahattin

Ben artık takipteyim yakında acemi arkadaşları balık turu adı altında denemeye götürücem tek tek gözümü bile ayırmadan izlicem o derece kafayı bozdum:)

8. sabora

sabora Daimi Üye

Hehe Selahattin bizi ava götüsenee...

9. Selahattin

Götürem be abe sen iste yeter be ya:)