Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daıwa saltıga surf 6000 - shimano filgen td mi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında _Rastgele_ tarafından paylaşıldı.

1. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Daıwa saltıga surf 6000 - shimano filgen td bu iki makineden istanbul boğazında akıntının çok olduğu ve ağır kurşunlar gereken meralarında tercihiniz hangisi olurdu .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersen

Ersen Aktif Üye

ikiside süper ama ben pa fliegen derim

4. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Evet ikiside güçlü aletler. Daiwa daha hafif. 71 cm. misina topluyor sanıyorum. Ama bu miktar biraz düşük boğaz için. Ben Fliegen derim.

coner ve Ersen bunu beğendi.
  5. anton

anton Aktif Üye

2 si arasında seçim yapılacak ise fliegen en iyi seçenek olur. saltığa surfun 1 turdaki sarımı 71cm. fliegenin ise 81cm. Balık hızlı sarım istediği zaman saltığa ile zorlanırsın. Aralarında sadece 40gram kadar ağırlık farkı var. 2 side güçlü aletler. Kendim fliegen kullanıyorum. Tavsiye ederim.

6. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Daıwa saltıga surf 6000 'ni pazar günü inceleme fırsatım oldu , kalite ve işçiliğinin ne kadar iyi olduğu belli bir makine.Kullanan arkadaş çok idadalı bir söz etti shimano'nun tüm serisini kullandığını ve bu makinenin aynı segmentti makineler arasında emsalsiz olduğunu idda etti.Hatta shimano fligen td 'yi de kullanıp Daıwa saltıga surf 6000 daha iyi olduğunu idda etti.

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kalite ve işçiliğine laf yok ama 71 cm. ile sürekli dibe takarsanız, hızlı sarım gereken zamanlarda balık alamazsanız istediği kadar kaliteli olsun :) Ki Fliegen 81 cm. sarmasına rağmen o bile sınırdadır. Bence limit minimum 80 cm.dir.

Ersen bunu beğendi.
  8. Ersen

Ersen Aktif Üye

fliegen ile saltıga arasında kalite bakımından çok bir fark oldugunu düşünmüyorum açıkçası . bende birolun söylediğine katılıyorum sarım miktarı tur başına en alt limit 80 cm dir 90 cm den sonrada sarım rahatlığı kaybolmaya başlar, makinanın devri artar ve kola yük biniyor akıntıda kasıyor dediğimiz olay acığa çıkar.

9. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Bence daiwa serdar abi biraz kolu hızlı sararsın olur biter

10. Skunet

Skunet Aktif Üye

Bu iki makine arasında,
    bence Shimano filgen td...

11. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Bu 2 makine arasında ki en önemli farkın 1 turdaki misina sarımı olduğunu belirtmişsiniz, erol arkadaşımızın yazdığı da bu farkın biraz daha hızlı sarımla aşılabilmesi ( özellikle ilşkeni çok olan meralarda).
    Peki hızlı sarım rapaladaki aksiyonu etkilermi , yada makinenin konforunu bozarmı.