Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DAİWA SİLİKONLAR VE İNCE ÇİZGİ

Konu, 'Genel Konular' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili arkadaşlarım,bugün yine değerli arkadaşlarım,Burak Karadeniz ve Tahir Gürhan ile birlikte İNCE ÇİZGİ BALIKÇILIK'ta buluştuk.Tahir Gürhan kardeşimizin doğum gününü hep birlikte kutladık.İyi ki doğdun Tahir..

Gelmişken sizler için muhteşem Daiwa Silikonları görüntüledim.Sizlere tavsiyem gelip,yerinde görmenizdir.Bir kez daha teşekkürler BÜLENT DEMİRBOZAN...

mediterraneanfish ve ErdalYildiz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Eyvallah Cahitciğim.
    Bugün, ayırttığım silikonları Morethan Branzino 1.5 braid (örgü ip 210m 550 TL:eek:) Morethan Durabra Tripleten 150M 12LB #2.8 misina 65 TL :eek:
    birkaç Shore Line ile göndermeleri söyledim. Kargoya vermişler.

Sözüm ona görünmez spider wire 0.2 ipe albright düğümü ile sok bağlarken asılınca ip koptu misina kopmadı. tam 9 kez. Gözüm döndü 550 TL lik Daiwa ipi siparişe ekledim, iki boydan her renginden silikonlarla birlikte.

Bu iplerin yurt dışında dahi Penn, Spider Wire çakması dolu. Üstelik Ebay'da. Buradakiler ise nereden ithal edildikleri belirsiz. Balık büyük olunca dünyanın parasını verdiğimiz ipler kopuyor. Bayramda benim kaloma hep gevşek olmasına rağmen ip kopmasından 3 koca levreği kaçırdım hep ispendek tutabildim. 550 TL lik Daiwa ipi sipariş ettim. Bülent Demirbozan çok pahalı be abi getirdik amaaa bana göre de pahalı bunlar dedi.

Gözüm döndü dedim o sırada spider 8 kez kopmuştu, sonra bir kere daha kopunca iyi ki sipariş etmişim dedim. Ve son albright düğümü sırasında Allaha emanet edip fazla çekmedim.

4. roy

roy Aktif Üye

merhaba Cahit bey. daiwa tournement d'swim serisi de oldukca etkili bir seri.

5. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Daiwa ipleri henüz kullanmadım.550 TL olduğuna göre oldukça iyi bir ip misina olmalı..Kullandıktan sonra bu sayfaya bilgi verirsen sevinirim.Ona-buna boşa para harcayacağımıza bir sefer veririz,bir daha da ip misina aramayız.

Spider Wire kullandım.O kadar kötü bir ip olmadığını düşünüyorum. Sendekiler dediğin gibi çakma olabilir.Rast gelsin.

Hafta sonu Balıkesir'e gelmek istiyorum.Tabii bir aksilik çıkmazsa..Görüşürüz.

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sana katılıyorum.Bende çok tuttum.En iyisini bulmaya çalışıyorum.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Senle konuştuktan sonra Whiplash Crystal 25 lb lik ip misinanın bir ucunu kapı koluna, diğer ucunu da tartıya bağlayıp asıldım. 8,5 - 9 kilo civarında patladı.

Makinanın üzerindekini denediğimde en az %30-35 daha zayıf olduğunu gördüm. Ben genelde avdan geldiğim şekilde koyarım bir yere durur makinalarım. Tatlı suyu da arada bir gösteririm ama pek nadir.

12.5 kg lık 0,30mm kalınlığındaki ION Fluoro-X le şokladım. Misina esneme payıyla daha sağlam çıktı. O kadar asılmaya düğüm açılmadı, düğümden patlamadı..

Hiç bir balığın böyle asılma ihtimali yok tabii ki.. Kalomam tamamen kapalı olsa bile 4-5 kg dan sonra kafa dönüp misina boşaltıyor her ihtimalde.. Kamışın esnemesi bile darbeyi önemli ölçüde absorbe edecektir.

Senin anlattığın hikayeye göre o misinalar kesin sorunlu..

Horozbina bunu beğendi.
  8. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

3 ve 4 resim hariç resimler görünmüyor cahit abi. slm lar

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Cahit abi emeğe saygı bu olmalı. İyi niyetle yapılmış bu tanıtımları reklam için yapmış sayanlar var. Ama bilmezler ki; gelirken Açmasını bile kendi alıp geliyor...

Neyse ya abi, hizmete saygı duymak gerekir...

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Hafta sonu ay büyüyor. Gündüz daha şanslı olacak.
    Dün motorsikletle peşimden biri geldi. Bizim mera 16 dan sonra ağ dolu.
    3 sahtem ağlarda kaldı.
    Akşam üstü yer değiştirdik bize iyi gelmedi. Bir ilk atışlarını yapan birine levrek geldi.
    Zeki kepçeledi ben kepçeden ve iğneden çıkardım. Adam deliye döndü.
    Yakalayıp akıl hastanesine götürecektik, kaçtı.

Hafta sonu belki Tekirdağ'a çalışmak için gidiyorum, oradan İstanbul.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  11. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili kardeşim,amatör balıkçılığa hizmetim kim ne derse desin,hakkımda ne düşünürse düşünsün, Allah'ımın verdiği ömür süresince devam edecektir.Arkadaşlarımızın çoğu çalışıyor.Sitemizin yarıdan çoğu başka illerde.Sizlere ulaşamıyor.Onlarda bu makinaları ellerine alıp,çevirmek ve o heyecanı yaşamak istiyor.Ama olmuyor.Bende en azından onlara bu görüntüleri vererek, hasret gideriyorum.Heyecanlarını yenmelerine yardımcı oluyorum.
    Çünkü hepsini seviyorum.

Kötülerle,,fitnecilerle,,fesatlarla,asla işim olmaz...Bunların değil emeğe,kendilerine bile saygıları yoktur.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Şubat 2014