Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Daiwa Spin Kamış Hk. Bilgi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Amphibious tarafından paylaşıldı.

1. Amphibious

Amphibious Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba,
    Daiwa Liberty Club Sea Bass ya da Daiwa Sea Bass Hunter kamış hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Her iki kamışın da 2,74 metre 7-35 gr atar ve 2,90 m 10-40 gr atar seçenekleri var.

Kamışların hızı,aksiyonları,malzeme kalitesi gibi konularda bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını rica ederim.

Bu iki kamışa alternatif olarak ise 2,77m 10-50 gr atarlı major craft solpara düşünüyorum.

Kamışlarla beraber kullanılacak makine daiwa ballistic 4000.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Amphibious

Amphibious Yeni Üye

bir diğer alternatif de daiwa jig caster 10-60 oldu.

4. arkadas

arkadas Aktif Üye

bende takipdeyim

5. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Liberty bende var malzeme kalitesi çok güzel kamış güven veriyor balıklar mücadelesinde ise harika 6 tane sarıkanat yakaladım çok zevkliydi. Yalnız 290 bana çok uzun geldi vede atışlarda bileğim yordu bu nedenle V system 240 a geri döndüm. Diğer kamış Bülent abide var. Ondan bilgi alabilirsin.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Amphibious bunu beğendi.
  6. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Jig Caster Bülent abiden (horoz bina) dinlediğim kadarıyla güzel aksiyonu iyi ve dengeli bir kamış hatta banada tavsiye ettigi bir ürün bence önceliği bu kamışa vere bilirsin yasei almamış olsaydım bir tanede ben edine bilirdim Bülent abi hepimizin bildigi gibi spin avcılığı yaptığı icin birtek kamışlar ve makınalar vede sahteler üstünde ayrıntılı bilgiyi sana aktarıcak en yetkili kişidir bizede ilk levreklerimizi yakalatmış bizi iyicene spin disiplilinin icine cekmiştir şimdiden hayırlısı olsun

Amphibious bunu beğendi.
  7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Jig Caster 96M 290cm ancak makine üst yatağından sap ucuna uzaklık 54 cm.
    10-60g geniş atar ağırlığı var. 60 gramı 10 g kadar atmasam da 100 den fazla attım.

Oldukça sert bir kamış, yumuşak kamış kullananlar için önce garip gelebilir. Alışınca bu kez ben yumuşak kamış atamaz duruma düştüm. Cumartesi beastmaster 270 MH kamışı gölde turna için denedim. JC den sonra çok komik geldi. Bir türlü beceremedim. Üstelik bu da orta sert. Sanki hamur gibi geldi bana.
    JC ile 10 gram sahteyi 40 metre atabiliyorum. 45 g ise 0.20 ip sarılı 3000 lik makineyi sonuna kadar boşaltıyor.
    Bu kadar uzun olmasına rağmen sertliği nedeniyle WTD sorunsuz. Bende WTD için Savegear 240 bushwacker 14-50g var elime almıyorum artık. Tek kamış her işimi görüyor. Daha hafif yemler için Seabass Hunter 96ML 7-35 g da aldım.
    Bunu da yanımda taşımama gerek kalmıyor.

Seabass Hunter serisi, Liberty Club Sea bass kamışların bir üst kaliteli olanı.
    JC ise shore jig kamışı fakat M sertliği spin için de uygun.

Yumuşak kamış kullanmaya alışanlar 7-35g 90ML tercih edebilir. Liberty ve SB Hunter da 96 boy JC de olduğu gibi uzun saplı olmadığından daha kısa kamışlara alışkın olanlar için yorucu ve alışma süresi uzun olabilir.

8. Amphibious

Amphibious Yeni Üye

Günaydın,
    Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.
    Dün Major craft solpara kamış alındı.İşin açıkçası biraz spontane gelişti ve araştırmakta olduğum daiwa kamışlara bakmadan aldım.
    İlk izlenimim ballistic 4000 makine ile iyi bir takım olduğu yönünde.
    28-35 gram jigleri oldukça ileriye hiç zorlamadan atıyor.13,5 cm 14 gr. daiwa rapalayı ise hava rüzgarlı olduğundan tam olarak nasıl attığını anlayamadım.
    Kamışın aksiyonu gayet güzel,ele oturuyor ve güven veriyor.
    Dediğim gibi alım biraz spontane oldu.Muhtemelen önce daiwa lara bakmaya gitseydim jig caster almam yüksek ihtimaldi.Ama önce major crafta bakıp,ürünü beğenince,üstüne bir de bütçe hesabı yapınca aldım kamışı ve çıktım.Umarım memnun kalırım.
    Herkese keyifli avlar,selamlar.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan Alper

Amphibious bunu beğendi.
  10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Güzel kamış bulmuşsun. Güle güle kullan.

Amphibious bunu beğendi.
  11. Amphibious

Amphibious Yeni Üye

Teşekkür ederim.